• $ 5,3466
  • € 6,0499
  • 219.661
  • 98.454
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

'Diyarbakır’da mitingi  HDP’lilerle yaptı'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP adayı İnce’nin Diyarbakır’da yaptığı miting için, “İstihbarattan aldığım bilgiye göre bu mitinge katılanların neredeyse tamamı HDP’li” dedi.

x

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir mitinginde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Muharrem İnce’nin Diyarbakır mitingiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, istihbarattan gelen bilgilere göre, mitinge katılanların neredeyse tamamının HDP’li olduğunu söyledi. Mitingde Türk bayrağı açılmamış olmasını da sert sözlerle eleştirdi. 

YALAN, İFTİRA BUNLARDA 

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: Diyarbakır’da dün bir miting yaptı. İstihbarattan aldığım bilgiye göre bu mitinge katılanların neredeyse tamamı HDP’li. Bir tane Türk bayrağı yok. Bunların kimlerle beraber oturup kalktıkları ortada. Mesela FETÖ ile mücadele ve bu ihanet çetesinin elebaşının Türkiye’ye iadesi için ne düşünüyor? Bunlar kimden yana olduklarının yanında değil. Bunlar kayış attılar. Bunlar yalanı söyler, iftirayı atar sonra da hiçbir şey olmamış gibi arkalarını dönerler.” 

DEMİRTAŞ’LA NE KONUŞTUN 

Erdoğan şöyle devam etti: “Mesela bu zat ülkemizin güney sınırlarında oluşturulmak istenen terör koridoru için ne düşünüyor? Gerçi biz bu terör koridorunu her yerinden delik deşik ettik. Belki bu zat Edirne’de Selahattin Demirtaş ile ne konuştuklarını da anlatır da öğreniriz. Mesela bu zat Kudüs hakkında, İsrail’in bölgeyi kana bulayan politikaları hakkında ne düşünüyor?" 

BU KADAR GEYiK YETER 

 Yeni projelerimizi sizlerin takdirine sunuyoruz. Peki, ötekiler ne anlatıyor. Gençlerimizin deyimiyle ifade edeyim, ötekiler bol bol geyik muhabbeti yapıyor. Biz de latife olsun diye arada onlara takılmıyor değiliz. Ama bizim asıl meselemiz yaptı-

ğımız ve yapacağımız işlerdir. Seçim beyannamemizde tam 146 seçim vaadi var. Peki, ana muhalefetin adayı ne yapıyor. 146 vaadimiz içinden sadece millet kıraathanelerindeki keklere takılmışlar. Asıl kek bunlara denir. Bu kadar geyik yeter.

Büyükşehiri alacağız 

Eskişehir’e üçüncü devlet üniversitesini de kazandırıyoruz. Eskişehir Devlet Hastanesi’ni de kurduk. 33 bin kişilik yeni stattan memnun musunuz? Halep oradaysa arşın Eskişehir’de. İnşallah millet bahçesini yapıyoruz. Biz aldatan olmadık, biz icraatçıyız icraatçı. Tek isteğim var belediyelerde hepsini topladınız. Büyükşehiri alamadık. İnanıyorum martta inşallah büyükşehiri de alacağız. Çünkü bunlardan bir şey olmaz. 

SANDIĞIN TELAFİSİ YOK

 Önümüz bayram, rehavete kapılmayın. Tatilin telafisi olur ama sandığın olmaz. Bu seçimlerden sonra İnce’nin yeri de Genel Başkanı gibi tarihin tozlu rafları olacaktır. CHP’nin başındaki zata her seçimde yaptığım teklifi şimdi Muharrem İnce’ye yapıyorum. ‘Seçimlerden birinci çıkamazsak siyaseti bırakacağım’ diyebiliyor musun? Madem iddialısın, sen de aynı sözü ver, ver de Bay Kemal rahatlasın.

BEN FET֒CÜLERiN APOLETiNi SÖKTÜM 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP adayı İnce’nin Korgeneral Temel’e yönelik hakaretine sert çıktı. 

Askerlerimize komutanlarımıza hakaretlerinden ne düşündüğünü anladık. Ne diyor ‘göreve geldiğimde apoletlerini sökeceğim.’ Ya bir kere milletim sana o yetkiyi vermeyecek. Burası bir hukuk devleti. Bu millet sana o apoletleri sökme yetkisi vermeyeceği gibi Metin Temel Paşa’ya o apoletleri taktı. Ne diyor ‘Erdoğan söktü’ diyor. Ben FET֒cülerin apoletlerini söktüm. Televizyon programında bir rektörümüze iftira atıyor FET֒cü diyor. 

BUNLARIN HAYATI YALAN 

Biraz sonra rektör değil dekan diyor. Neresi bu Milli Savunma Üniversitesi. Rektörümüz yayına girmek istiyor. Rektör değil dekanmış diyor. Biraz sonra dekan yayına bağlanmak isteyince ya üstüme bu kadar niye geliyorsunuz diyor. Bunları hayatı yalan. Bilmediğin konu hakkında insanların niye vebaline giriyorsun. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’da oy kullanacak

Cumhurbaşkanı adaylarının da oy kullanacakları şehirler belli oldu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan her sene olduğu gibi İstanbul’da oy kullanacak. Erdoğan’ın daha sonra Ankara’ya gitmesi bekle-
niyor. Erdoğan, seçim sonuçlarını AK Parti Genel Merkezi’nden takip edecek. Akşener ve Perinçek İstanbul’da, Karamollaoğlu Ankara’da, Muharrem İnce ise Yalova’da oy kullanacak. Tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş ise cezaevinde oy kullanacak.

ESKiSEHiR TURK DUNYASI EGiTiM BASKENTi OLACAK 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversiteler şehri Eskişehir’in, 2019 yılında Türk Dünyası Eğitim Başkenti yapılacağını söyledi. 

Eskişehir’i 2019 Türk Dünyası Eğitim Başkenti ilan ediyoruz. Üniversiteleriyle, ilköğretimden liseye kadar her  kademedeki eğitim kurumlarıyla Eskişehir’e böyle bir unvan yakışır dedik. Gençler bütün bu icraatları anlatmanız lazım. Birçok şeyi bilmiyorlar. Bu iş havada tavada olmaz. İddiamız Türkiye’yi dünyanın en büyük iki ekonomisinden biri haline getirmek. 

İKİ KAT BÜYÜME

Önümüzdeki Türkiye’yi iki kat daha büyüttüğümüzde ülkemizi dünyadaki ilk 10 ülke arasına sokma hedefimize sokuyoruz. Gençlere bunu anlatın bunu. Bay Kemal anlamaz, Bay Muharrem anlamaz. Ne diyor 7,4 büyümeden sizin cebinize girdi mi? Adam büyüme tanımını anlamamış. Bunları neyle veriyoruz, hızlı tren neyle yapılıyor, sağlık yatırımları yapılıyor, büyüme olmasa tarımda bu destekler verilebilir mi?

 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Gürcistan´a konser vermek üzere giden Serdar Ortaç, MS hastalığı ilaçları yüzünden ülkeye alınmadığı

Konser vermek için Gürcistan´a giden Serdar Ortaç, ülkeye alınmadı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

En Çok Okunanlar

Maksat Yarışmak Olsun - 11 Ocak 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - Menopoz - 14 Ocak 2019