• $8,3095
  • €10,001
  • 475.958
  • 1345.15
26 Şubat 2019 Salı 20:27 | Son Güncelleme:

Dışişleri Bakanlığı'ndan Avrupa'daki eylemlere ilişkin açıklama

Dışişleri Bakanlığı'ndan Avrupa'daki eylemlere ilişkin açıklama

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, “Avrupa’da bazı çevrelerin ve basının PKK eylemlerini hala, sözde ‘Kürt aktivistlerin’ gerçekleştirdiği eylemler olarak nitelemesi esef vericidir. Bu durum çifte standartların ulaştığı noktayı açıkça ortaya koymaktadır” dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Avrupa Konseyi binası önündeki eylemlere ilişkin bir soruya cevap verdi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, “Terör örgütü PKK unsurlarının Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde PKK elebaşı Öcalan’ın fotoğraflarını da kullanarak düzenlediği gösteriler hakkında Avrupalı muhataplarımıza gerekli uyarılarda bulunmuş ve gösterilerin şiddet potansiyeline dikkat çekmiştik. Son olarak PKK yanlılarının Strazburg’da Avrupa Konseyi Agora binası önünde 25 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirdikleri şiddet içeren eylem, PKK’nın gerçek yüzünü bir kez daha göstermiştir” diye konuştu.

Aksoy, şöyle devam etti: “Terörizm propagandası niteliğindeki bu tür eylemlere izin verilmesini kınıyoruz. Avrupa’da bazı çevrelerin ve basının PKK eylemlerini hala, sözde ‘Kürt aktivistlerin’ gerçekleştirdiği eylemler olarak nitelemesi ise esef vericidir. Bu durum çifte standartların ulaştığı noktayı açıkça ortaya koymaktadır.”

(AA)

<p><span>Gaziantep'in meşhur yemeği çağla aşı Ramazan'da yoğun ilgi görüyor. Antep'te özellikle ilkb

Gaziantep'in sadece ilkbaharda yapılan çağla aşı tarifi

82 saatlik kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu

Endonezya kaybolan denizaltıyı aramak için bölgeye savaş gemileri konuşlandırdı

Doğadan topladığı dal ve kütükleri sanat eserine dönüştürüyor