• $13,4261
  • €15,2178
  • 793.311
  • 2005.76
26 Şubat 2014 Çarşamba 02:00 | Son Güncelleme:

Dinlemelerin hepsi şantaj dosyaları

Dinlemelerin hepsi şantaj dosyaları

Başbakan, grupta oğlu Bilal’le yaptığı iddia edilen ses kayıtlarıyla ilgili sert konuştu. Tapelerin montaj olduğunu söyleyen Erdoğan, kayıtları "Dublajını da kendilerinin yaptığı bir piyes" olarak niteledi.

ERHAN SEVEN - ANKARA

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada, paralel yapıya çok sert tepki gösterdi, telefon konuşmalarının tamamen montaj olduğunu ve bu tuzağı kuranlara hukuk içinde gereken cevabın verileceğini söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

AYNISINI BİZ DE YAPACAĞIZ
Bu ihanet çetesi şimdi de kurguladıkları, dublajını yaptığı bir piyesi servis etti. Haftalardır çağrıda bulunuyorum: 'Eteğinizde, elinizde ne varsa çıkarın' diyorum ama bunlar gidiyor, alçakça, hayasızca, edepsizce montaj yapıp servis ediyorlar. Yahu uydurun da uydurmanın da bir ahlakı, edebi var. On gün içerisinde onların karşıtlarını, aynı şekilde biz de bu teknolojiden hareketle izleteceğiz. Kılıçdaroğlu Meclis'te izletiyor ya, aynısını. Teknolojinin nereye geldiğini görmeniz bakımından bunlar çok önemli. Senaryo yazmak zor bir şey değil.

YANLARINA BIRAKMAYACAĞIZ 
Dün Başbakanlık'tan gereken açıklama yapıldı. Yapılan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na yapılmış haince bir saldırıdır. Biz bunu da kimsenin yanına bırakmayız ve bırakmayacağız. Milletin iktidarda olmasından rahatsız olan bir de vaiz lobisi var. Devletin içinde bir ur gibi çoğalmaya, devleti esir almaya gayret eden, şantajları, komploları, ihanetleri ortaya çıkan, çirkin senaryoları ortaya dökülen vaiz lobisi de milletin iktidarından rahatsız. 17 Aralık'ta bütün bu rahatsızlar bir araya geldiler. Her zaman kaybedenler güruhu, bir kez daha ittifak yaptılar. 23 Nisan 1920'de verilen ahdi, oradaki şuuru, oradaki hissiyat ve kararlılığı, canımız pahasına yaşatmaya devam edeceğiz" binlerce dinleme klasörü var 

Tarihin en büyük dinleme skandalı deşifre edildi. Bu ülkenin değişik kesimlerinden 7 bini aşkın kişiyi dinlemişler. Bütün bu dinlemeler hukuksuz yapılmıştır. Eğer HSYK son değişimi İstanbul'da yapmamış olsaydı, bunlar ortaya çıkmayacaktı. Bunların hepsi şantaj dosyalarıdır. Buna benzer binlerce dinleme klasörü olduğunu tahmin ediyoruz. Şimdi CHP, bu montajı da gerçekmiş gibi lanse edip, bu montaj üzerinden dedikodu siyaseti yapacak. Ama sizin kaset siyasetiniz AK Parti'ye sökmez ve sökmeyecek.

PARELEL YAPININ ELEBAŞI
Eğer 17 Aralık darbesi gerçekleşseydi belki de bütün bu isimleri toplayıp içeriye atacaklardı. Şimdi dün, gün boyunca darbe medyasından çıt çıkmadı. CHP ve MHP, bu büyük skandal karşısında çıkıp da ciddi bir-iki cümle bile kuramadı. Bu dinlemeleri yapanlara, bu dinlemelerin arkasındaki paralel örgüte neden bir çift söz söyleyemiyorlar? Ama bu dinlemelerin arkasındaki paralel yapının elebaşı çıkmış, 'Biz yapmadık' diyor. 'Kapalı kapıların ardındakini duyduk' diyen siz değil miydiniz? 

YARGIYA GÜVENİYORUM
Yargıya sesleniyorum; bu suç itirafını daha ne kadar duymazdan geleceksiniz? Bu röntgenciliğin hesabını daha ne kadar erteleyeceksiniz? Artık mızrak çuvala sığmıyor. Her şey ortaya açık, net çıkmaya başladı. Bu paralel örgüte, bu çeteye karşı yüreklice mücadele verecek bu hukuksuzluğun, bu dinlemelerin hesabını soracak, örgüt liderlerinden değil, milletinden emir alan hakim ve savcıların olduğunu biliyorum ve onlara güveniyorum.

MİLLET BUNLARIN CİĞERİNİ OKUYOR
68 yıldır açılan her sandıkta milletten tokat yediler ama bir türlü kendilerine gelemediler. Millet artık bunların ciğerini okuyor. Bu millet, bunlarla iktidarlarını paylaşmak istemiyor. Siz bu milletin seçilmiş başbakanını astınız, bu millet sizi asla affetmedi, affetmeyecek. İnanıyorum 30 Mart, yeni bir milat olacak. 28 Şubat müdahalesiyle ilgili açılan dava, ne yazık ki meseleyi sulandırmaya, ciddiyetini zedelemeye, 28 Şubat'ı küçümsemeye doğru gidiyor. Ancak yargıdan daha önce aziz milletimiz bu müdahaleyle ilgili zaten kararını vicdanında hepsini mahkum etti. 

17 ARALIK İÇİN HESAP ZAMANI
27 Mayıs hesapsız kalmış olabilir, 12 Eylül 30 yıl sonra yargıya intikal etmiş olabilir, 28 Şubat 15 yıl sonra yargılanmış olabilir, 17 Aralık darbesi gecikmeyecek. Önce millet sonra yargı bu darbe girişiminin hesabını mutlaka soracaktır. Cumhurbaşkanımız bile dinlediklerini söyledim. Bunu devletin içinde memur olarak görevli olanlar yapıyor. İşte en son TÜBİTAK olayı. Devletin kriptolu telefonlarını bile oradan dinlemişler. TÜBİTAK'ta yeni yapılanmaya bakanımız gidiyor. Bunlar bu kadar alçaklar. TÜBİTAK'ta değişikliğe gidildiği an, hemen kendi gazeteleriyle bunu farklı yere çekmeye başladılar. Niye, çünkü ucu oraya dayanıyor. Bunlarla ilgili, hepsiyle ilgili yasal süreci işleteceğiz. 

YENİ TÜRKİYE'DE İSTEMEZCÜLÜKLERE YER YOK
BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin grup toplantısının ardından Ankara'da tarihi açılışlardan birini daha gerçekleştirdi. Dört ay gibi kısa bir sürede tamamlanan 1071 Malazgirt Bulvarı, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Başbakan, “Proje kapsamında çok sayıda ağaç dikileceğini söylememize rağmen 'istemezük' tavırlarından vazgeçmediler. Yeni Türkiye'de istemezükçülere yer yok” dedi. 

AGOS ÖNÜNDE IRKÇI PANKARTA KINAMA
BAŞBAKAN Erdoğan, AK Parti grup toplantısında Hocalı katliamına da değinerek başladı. Erdoğan, "26 Şubat'ta Hocalı Katlimanın 22. yıldönümü. Karabağ'daki katliamda hayatını kaybedenler bizim de evlatlarımızdır. Hocalı'da katledilen şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz" dedi. Öte yandan Başbakan Erdoğan, Agos gazetesi önünde yapılan ırkçı eylemi  ve pankartı da kınadı. 

 

Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!
Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!

Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!

Ticaret Bakanlığı satışa çıkardı... İhalelerde büyük artış!
Ticaret Bakanlığı satışa çıkardı... İhalelerde büyük artış!

Ticaret Bakanlığı satışa çıkardı... İhalelerde büyük artış!

Kritik eşiği geçip rekor seviye ulaştı: 1 milyar dolarlık ihracat! Türkiye dünyanın 6. büyük üretim merkezi
Kritik eşiği geçip rekor seviye ulaştı: 1 milyar dolarlık ihracat! Türkiye dünyanın 6. büyük üretim merkezi

Kritik eşiği geçip rekor seviye ulaştı: 1 milyar dolarlık ihracat! Türkiye dünyanın 6. büyük üretim merkezi

<p class='MsoNormal'>Ezgi Aşık soruyor, Altınbaş Üni. Öğretim Üyesi Dr. Eray  Güçlüer ve Hacı Bayram

Zeytindalı Harekatı'nın yıldönümü…

Dünden bugüne Fenerbahçe'nin Türk kalecileri! Yerli kaleci geleneği devam ediyor

Çöpe atmak yerine bakın ne yaptı! Yüzlerce açma halkası topladı sonra...

Bilim insanlarının yeni teorileri şaşırttı! Mısır Piramitleri nasıl yapıldı?