• $8,5582
  • €10,0865
  • 496.839
  • 1351.59
28 Temmuz 2020 Salı 08:00 | Son Güncelleme:

'Cumhuriyet çatımızdır'

'Cumhuriyet çatımızdır'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ayasofya'nın açılmasının ardından siyasi kamplaşmayı körükleyen tartışmalara tepki gösterdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik gündemdeki tartışmalara dair paylaşımlarda bulundu. Twitter hesabından “Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle gözbebeğimizdir” açıklamasını yapan Ömer Çelik şu ifadeleri kullandı: “Türkiye Cumhuriyeti demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir. Bu nitelikleriyle Cumhuriyetimiz hepimizin ortak çatısıdır. Ülkemizin siyasal rejimi büyük sosyal ve siyasal tecrübelerden geçmiş ve geleceğe yürümektedir. Türkiye’nin siyasal rejimiyle ilgili siyasal kamplaşma üretmek yanlıştır. Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle gözbebeğimizdir. Dünden beri sosyal medyada siyasal rejimimizle ilgili ortaya çıkan sağlıksız tartışma ve kamplaşma, Türkiye’nin gündemi değildir.”

BİRLİKTE ORTAK GELECEĞE

“Türkiye Cumhuriyeti güçlü ve büyük bir devlet olmasının yanı sıra, tüm dünyada ‘bilhassa kimsesizlerin kimsesidir.’ Sorumluluğumuz ahlaki ve siyasidir. Siyasal temeli olmayan kamplaşmalar yerine ortak ideallerimizle geleceğe yürümeliyiz. Kurtuluş Savaşı’mızın başkomutanı, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşı kahramanlarını rahmetle ve saygıyla yad ediyoruz. Mücadele azmimizi daha da kuvvetli kılıyoruz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti...”

<p>Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, atık su hattından oluşan patlaktan boşalan lağım suları, yağmur suyu

Kuşadası'nda patlayan lağımın suları denize karıştı!

Kuzey Makedonya'nın zarafet sembolü... Osmanlı mirası Alaca Cami

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak