• $8,262
  • €9,7199
  • 498.33
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
22 Kasım 2018 Perşembe 13:50 | Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Ermenistan işgalinin sona ermesi gerekiyor

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Ermenistan işgalinin sona ermesi gerekiyor

Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde düzenlenen “Türkiye-Rusya İlişkileri konferansında Ermenistan-Azerbaycan ilişkilerine de değinen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Ermenistan işgalinin sona ermesi gerekiyor. Bu gerçekleştiği zaman bundan en fazla Ermenistan istifade edecektir. Bizim Ermenistan’a karşı bir önyargımız yok." ifadelerini kullandı

Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde düzenlenen “Türkiye-Rusya İlişkileri: Geleceği Şekillendirmek” isimli panelde konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın önemli açıklamalarda bulundu. 

Azerbayca-Ermenistan krizine de değinen Kalın kısaca şu ifadeleri kullandı;

"RUSYA'YA ÖNEMLİ BİR ROL DÜŞMEKTEDİR"

Yukarı Karabağ meselesinin çözümünde Minsk Üçlüsü çerçevesinde Rusya Federasyonuna önemli bir rol düşmektedir. 1992 yılında kurulan Minsk Üçlüsü maalesef bugüne kadar beklenen performansı sergileyemediği için Yukarı Karabağ meselesi Kafkaslar'da dondurulmuş bir kriz olarak var olmaya devam ediyor. Bizim pozisyonumuz bu konuda çok net. Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarını işgalini sona erdirmesi ve Kafkaslar'da yeni bir barış ortamının sağlanması için birçok girişimimiz oldu. Burada Rus mevkidaşlarımızla yakın çalışmalar yapıldı. Fakat yine birileri araya girdi ve bu süreç akamete uğradı. Azerbaycan topraklarının artık Azerbaycan’a iade edilmesi, Ermenistan işgalinin sona ermesi gerekiyor. Bu gerçekleştiği zaman bundan en fazla Ermenistan istifade edecektir. Bizim Ermenistan’a karşı bir önyargımız yok. Bu meselenin çözümü herkesten fazla Ermenistan’ın faydasına olacak ve Kafkaslar'da yeni bir istikrar, barış ortamının inşa edilmesini sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

(İHA)

<p>Editör: Ezgi Aşık <a href='mailto:ezgi.asik@turkmedya.com.tr'>ezgi.asik@turkmedya.com.tr</a></p><

Kısa çalışma ödeneğinden kimler nasıl yararlanabiliyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Cumhuriyet'in 97. yılına özel Milli Mücadele Sergisi yarın açılacak

Başkan Erdoğan, AK Parti'nin TBMM Grup Toplantısına katılarak konuşma yaptı