• $8,3393
  • €10,033
  • 478.427
  • 1420
28 Mart 2018 Çarşamba 09:18 | Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gereği yapılmamış Sincar’a da operasyon yaparız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gereği yapılmamış Sincar’a da operasyon yaparız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtı, bizim terörle mücadele konusundaki kararlı duruşumuzu ortaya koydu. Irak'ta istihbaratın başına geçen yeni bir isim var. Hakan Bey’e (MİT Müsteşarı) gelmiş, görüşmüşler terör örgütü PKK//PYD,çıkarılmamışlar ise sınırımıza 60 km. mesafedeki Sincar’a da operasyon yaparız.”

AKŞAM/ EMİN PAZARCI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bulgaristan’ın Varna şehrinde gerçekleştirilen Türkiye-AB Zirvesi dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Erdoğan, AB ile aynı masada, karşılıklı konuşmanın önemine değinirken, Sinacar operasyonuyla ilgili de önemli açıklamalarda bulundu

ÇIKMAZSA OPERASYON YAPARIZ 

“Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtı, bizim terörle mücadele konusundaki kararlı duruşumuzu ortaya koydu. Irak yönetimi de bu konudaki hassasiyetimizi biliyor. Gece bize bir haber gönderdiler. ‘Biz şu anda Sincar’da gerekli operasyonu birkaç yoldan başlattık, yapıyoruz’ dediler. Onlarda istihbaratın başına geçen yeni bir isim var. Hakan Bey’e (MİT Müsteşarı) gelmiş, görüşmüşler. Olumlu istikamette gelişmeler olduğunu belirtiyorlar. İşin takipçisi olacağız. Biz sadece beyanatlara bakmıyoruz; ne yapıldığını teyit etmeyi, gözlerimizle de görmeyi esas alıyoruz. Sincar’dan teröristler çıkarılıyor ise ne ala. Yok, çıkarılmamışlar ise sınırımıza 60 km. mesafedeki Sincar’a da operasyon yaparız.”

GÜÇLÜYSENİZ FARKLI OLUYOR

“AB ile ilişkilerde ‘Her şey dört dörtlük, bütün olumsuzluklar geride kaldı’ demek, kendimizi yanıltmak olur. Ama liderler düzeyinde bir araya gelmemiz; beraberce masaya oturup samimi bir şekilde konuşmamız önemliydi. Diyaloğu sürdürme, ilişkilere ivme kazandırma hususunda mutabakat var. Arkadaşlarımızın bundan sonra sıkı markaj yapmaları lazım. Olay eninde sonunda, ülke olarak ne kadar güçlü olduğunuzla alakalı. Güçlü iseniz gelişmeler de daha farklı oluyor. Olumlu gelişmeler, Fırat Kalkanı’nın, Zeytin Dalı’nın, şehitlerimizin, gazilerimizin bereketidir bence.”

<p><span>TARHANA YAPIMI</span><br></p><p>Yaz mevsiminde kadınlar tarafından hazırlanan tescil

Tescilli Uşak tarhanasıyla çorba tarifi

Tokat'ta bulunan tilki yavruları koruma altına alındı

İstanbul Havalimanı'nda göçmen kaçakçılığı

Balıkesir'in büyülü güzelliği Kuş Cenneti Milli Parkı