• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
23 Mart 2018 Cuma 15:09 | Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin'de iş bitmeyecek, Fırat Kalkanı bölgesiyle bununla birleşmesi var

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Bağcılar Kongresinde konuştu. Afrin'le ilgili önemli açıkalmalarda bulunan Erdoğan, "Afrin'de iş bitmeyecek. İdlib, Münbiç var, Fırat Kalkanı bölgesiyle bununla birleşmesi var" dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları:

Tüm misafirlerimize kalbi şükranlarımı arz ediyorum. Dışarıda şu anda bu salondaki kardeşlerimizin en az bir o kadarı var. Buradan Bağcılar'ın tüm mahallelerine, tüm vatandaşlarıma selamlarımı iletiyorum. Kongremizin şehrimiz, ilçemiz için, Bağcılar'la birlikte demokrasimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bağcılar 16 Nisan'da yüzde 61'lik evet oranı ile adeta bir destan yazmıştır. Yeni destanlar yazmaya hazır mıyız?

1992'nin Bağcılar'ı neydi, bugünün Bağcılar'ı ne. Buraya bakacağız, burada yaşayanlar, yaşayarak gördüler. Bağcılar bugün 22 kilometre karelik alandaki 750 bin nüfusuyla İstanbul'un önde gelen ilçeleri arasında yer alıyor. Bu bölge ilçe olduğu ilk günlerde çamurdan geçilmeyen plansızlık abidesi bir yer durumundaydı. Seçim kampanyasında çizmelerle dolaştık. Burada seçimi kazandık ve bugünlere geldik. Güngören böyle, Beyoğlu böyle.

2023'TE 150 MİLYONA ÇIKACAK

Bağcılar bugün 22 kilometre karelik alanıyla 750 bin nüfusuyla İstanbul'un önde gelen ilçeleri arasında yer alıyor. Hamdolsun eskiye göre Bağcılar çok daha fazla güçlü altyapı ve hizmetle kalkınıyor. Çocuklarımıza, gençlerimize ve yaşlılarımıza hizmet edecek birçok tesis inşa ettik. İlçemizde yaşayan insanların hayat kalitesi bu sayede artmıştır. Yeni Belediye Hizmet Binası, Bağcılar Meydanı, Yüzme havuzlar ve kapalı spor komplekslerinin inşaları devam ediyor. Metro ve tramvay projelerini de yapıyoruz hamdolsun. Bu sayede ilçemizin ulaşım sorunlarını da kökten çözüyoruz. Bunun yanında kültür merkezleri ve kütüphaneler de inşa ediyoruz. Bu sayede Bağcılar'ı geleceğe hazırlıyoruz. İstanbul'a 201 katrilyon liralık yatırım yaptık. Şehri ve kıtaları birbirine bağladık. 3. Havalimanının 90 milyon yıllık yolcu kapasitesi olacak. 2023'te 150 milyona çıkacak.

ERDOĞAN KONGREDEN ÖNCE VATANDAŞLARA SESLENDİ

Bağcılar, biz bugüne kadar hiçbir beşeri gücün önünde eğilmedik. Biz sadece Allah'ın huzurunda eğildik. Sizlerin bu kararlı yürüyüşü hiçbir zaman bize geri adım attırmayacaktır.

15 Temmuz'da ne oldu? 15 Temmuz'da Bağcılar dimdik ayakta durdu. Bomba yağdıran uçaklara ve tanklara karşı ayakta durduk. Hamdolsun bu darbeciler hedeflerine ulaşamadı. Bazıları ülkeyi terk etti bazıları da adaletin önünde hesap vererek hapis yattı. Ama bunlar bitmedi.

40 yıldır PKK rahat durmadı. Hep sabrettik ama bir yere kadar. Geldiğimiz nokta şu an belli. Artık bunlara haddini bildirmek gerekiyordu. "İnlerine gireceğiz" dedik ve inlerine girdik.

ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI

Suriye'ye kaçtılar. YPG ile beraber oldular. Değerli kardeşlerim onlara gereken ders verildi. Şu ana kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3700'ü aştı.
 

AFRİN'İ TEMİZLEDİK

Hamdolsun Afrinliler yuvalarına dönmeye başladı. Her türlü desteği veriyoruz.

"Artık geri adım atamayız dedik"

- Sayın Trump ve Putin ile konuştuk, dedik ki biz buralardan artık geri adım atamayız. Biz mazlumların yanındayız dedik.

Hiçbir zaman zalimlerin yanında olmadık. Afrin'i hamdolsun temizledik. Ama bu iş Afrin ile bitmeyecek. Sırada Münbiç ve İdlib var. Hak tecelli edene kadar yola devam edeceğiz.

YENİ BİR DÖNEME GİRİYORUZ

Sevgili kardeşlerim, artık yeni bir döneme giriyoruz. Mart'ta biliyorsunuz ki yerel seçimler var. Kadınlarımız ve gençlerimiz buna hazır mıyız? Yeni bir dönem başlayacak buna hazır mıyız?
Biz 90'larda Bağcılar'a geldiğimiz zaman çizmelerle dolaşıyorduk. Her yer çamur içindeydi. Ama bugün farklı bir Bağcılar var. Daha da güzel olacak. Sağlığı, emniyeti ve eğitimi ile daha da kalkınacaktır. Ev ev dolaşmaya var mıyız? Gençlere soruyorum; üniversitelerde ve liselerde tüm gençleri kucaklamaya hazır mıyız?

<p>İsrail polisi sabah namazı sonrası Mescid-i Aksa'dan çıkan cemaate müdahale etmesi sonucu 10 kişi

İsrail polisinden Mescid-i Aksa'dan çıkan Filistinlilere müdahale: 10 yaralı

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır