• $ 6,0887
  • € 6,8127
  • 250.943
  • 85.719
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Başkan Erdoğan: İstanbul İzmir arasını 8 saatten 3,5 saate indiren projemizi bitiriyoruz

Cumhur İttifakı'nın ilk ortak mitingi İzmir'de düzenlendi. Başkan Erdoğan Gündoğdu Meydanı'nda halka hitap etti. Başkan Erdoğan: En büyük müjdem bu İstanbul İzmir arasını 8 saatten 3,5 saate indiren otoyol projemizi bu yıl bitiriyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

"TÜRKİYE'NİN HEM SİYASİ HEM İKTİSADİ BAĞIMSIZLIĞININ SEMBOLÜ İZMİR..."

"İstiklalimizin, milletimizin gür sesi İzmir... Kalesi, Konağı, Kordon'u Körfeziyle ne güzelsin İzmir... Selanik'in, Girit'in, Üsküp'ün, Kosova'nın, Varna'nın, Nice Balkan şehrinin acısını dindiren İzmir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ordularının 9 Eylül'de yeniden özgürlüğüne kavuşturduğu, gavuru denize, garibi bağrına basan İzmir... Batının doğuyla ilk selamlaştığı yer olan İzmir, Medeniyetlerin, kültür kuşaklarının beşiği olan İzmir... Türkiye'nin sadece siyasi değil iktisadi bağımsızlığının da sembolü olan İzmir. Sizi yürekten selamlıyorum.

"İLK ORTAK MİTİNGİMİZ İZMİR'DE ÇÜNKÜ..."

Dikkat edin bizimki bir Cumhur ittifakıdır. Sayın Bahçeli ile ilk ortak mitingimizi buraya çok önem verdiğimiz için İzmir'de yapıyoruz. Biz bu ittifakı 411 el kaosa kalktı diyenler gibi değil, darbecilerle mücadele ederken sokaklarda kurduk. İnşaAllah bizim bu birlikteliğimiz pazara kadar değil mezara kadar sürer. Bu vesileyle duruşları için sayın Bahçeli'ye ve Milliyetçi Hareket Partisi'ne çok teşekkür ediyorum.

İZMİR'E BU MU LAYIK YA?

Birileri çıkmış terör örgütünün desteği ile bu şehirde kendisine yol açmaya çalışıyor. İşte gösterdikleri aday da böyle bir aday. Onlardan buraya hiçbir fayda gelmez. Şu körfezin kokusu işte... Senelerdir çözdüler mi? İzmir'e bu mu layık ya? Soruyorum size. Bakın biz gelmeden önce Haliç de böyleydi. Şimdi balık da yaşıyor, yüzüyor da insanlar.

Yıllardır Atatürk'ü istismar ettiler. Bunların Atatürk'ün vasiyetine tırnak ucu kadar bir katlıları olduğunu gördünüz mü duydunuz mu?

DEFOL GİT IRAK'TAKİ KÜRDİSTAN'DA YAŞA

Şimdi bu adam (Sezai Temelli) Kürt bile değil. Kürdistan diyor. Şimdi ben söylüyorum. Kürdistan diye bir yer benim ülkemde var mı? Güneydoğu var, Orta Anadolu var. Ege var Marmara var. Ama Kürdistan yok. Ey Sezai sen Kürdistan istiyorsan Irak'ın kuzeyinde var oraya defol orada yaşa. Şimdi ben Kürt kardeşlerimize söylüyorum bunlar ülkemizi bölmeye çalışıyorlar.

31 MART EN GÜZEL CEVAP OLACAK

Bunlara en güzel cevap nedir? İzmir'de kaybettirmektir. 31 Mart'ta en güzel cevabı vermeye var mıyız? İmamoğlu da bilecek ki diyor, Ankara'da Mansur bilecek ki Kürtlerin oyunu almadan seçim alamazlar diyor. Laflara bak ya. Bu sayın Bahçeli'nin de söylediği gibi bir beka mücadelesinin adıdır. Biz bu mücadeleyi kazanacağız inşaAllah.

LİSTELERİNDE BÖLÜCÜ TERÖR KONTENJANINDAN ÇOK ADAY VAR

CHP'de Çiğli'de Bayraklı'da birçok yerde bölücü terör kontenjanından adaylar var. Bu seçimde kendi adıyla değil CHP adıyla yarışıyorlar. Aynı şekilde adı İYİ, kendi karışık partinin büyükşehir ve ilçelerin birkaçı dışında adayı var mı? Yok. Çünkü onlar da kendileri için değil CHP ve bölücü örgütün güdümündeki parti için çalışıyorlar.

BU MASKELİ BALOYA NE GEREK VAR? BİZ MERTÇE İFADE EDİYORUZ

Bu maskeli baloya ne gerek var? Biz açıkça mertçe milletimize nasıl bir birliktelik içinde olduğumuzu söyledik. Milletimizden gizlediğimiz hiçbir şey yok. Kimin kimi desteklediği belli olmayan bir ittifaktan millete hayır gelir mi?

TOPUNUZ GELİN!

Ne diyor? 1 temmuza kadar terör yasasını kaldırmazsanız savaş kapınızda diyor. Ya sizin her tarafınız savaş olsa ne yazar? Topunuz gelin topunuz! Sırtını YPG'ye dayamış. Biz de sırtımızı İzmir'li kardeşlerimize ve Allah'a dayadık. Sırtımızı milletimize dayadık. Neymiş keleşleri bize döndüreceklermiş. Her yanın keleş olsa ne olur senin?

İZMİR'E MÜJDELER

Karabağlar'a özellikle sesleniyorum. Bu çarpık yapılaşmadan bıkmadınız mı? Artık bunu beraber değiştiririz. Bu bizim işimiz. İzmir Atatürk stadının yerine İzmir Atatürk Olimpiyat stadını inşa edeceğiz. Altyapı olmadığı için sokaklar göle dönüyor. Çöp sorunu var hala İzmir'in bunları çözeceğiz. Bayraklı'da şehir hastanemiz olacak. Kısa sürede onları bitireceğiz.

EN BÜYÜK MÜJDEM: İSTANBUL-İZMİR ARASI

En büyük müjdem bu İstanbul İzmir arasını 8 saatten 3,5 saate indiren otoyol projemizi bu yıl bitiriyoruz. Nasıl? Güzel değil mi? Marifet iltifata tabi ise bunlara gereken dersi sandıkta vermemiz gerekmez mi?

31 MART CHP'Lİ KARDEŞLERİMİ BAY KEMAL'DEN KURTARMA SEÇİMİDİR

31 Mart CHP'ye gönül veren kardeşlerimizi de bu bay Kemal'den kurtarma seçimidir. Verin burada Cumhur ittifakına oyları kurtulun bundan. İşte gördünüz SSK'nın halini. Bundan gerçekten bir şey olmaz. İnanın 5 koyun verin. Kaybeder gelir.

"KILIÇDAROĞLU YENİ ZELANDA'DAKİ ALÇAK SALDIRIDAN İSLAMI VE MÜSLÜMANLARI SORUMLU TUTTU!"

İşte Yeni Zelanda'daki örnek... Bir tek Kılıçdaroğlu ve Yeni Zelanda'daki bir siyasetçi bu saldırının sorumluluğunu İslam'a ve Müslümanlara yüklemeye kalkıyor. Şimdi size onu da ispatlayayım mı? Buyrun videoyu izleyelim... (Kılıçdaroğlu'nun "İslam dünyasından kaynaklanan terör" ifadelerini kullandığı video izletildi)

"SEN NE MENEM BİR ADAMSIN YA HU?"

Şunun söylediğine bakın. "İslam dünyasından kaynaklanan terör" diyor. Ya sen ne menem bir adamsın ya hu? Yüzde 99'u müslüman olan bir ülkede anamuhelefet lideri olarak bu ifadeyi nasıl kullanırsın? Şimdi ben İzmir'e soruyorum. Bu adama haddini bildirmeyecek misiniz? Öbürü Hristiyan senatör. Sen de aynı onun ağzıyla konuşuyorsun. Ben inanıyorum ki 31 Mart'ta Kandil'dekilere de, Bay Kemal'e de en güzel cevabı vereceksiniz.

"İZMİR'E BÖYLE BİR KORKAK YAKIŞMAZ"

15 temmuzda gördük. Darbe olursa tankın önüne ilk ben çıkarım diyordu. Darbeciler geldi tankların arasından sıvışıp kahve yudumluyordu saklandığı yerde. İzmir'e böyle bir korkak ve onun adamı yakışmaz.

"NE GÜZEL! ALSANIZA O KARARI"

Avrupa Parlamentosu Türkiye ile müzakereleri durduralım diyor. Tamam ne kadar güzel. Hadi alın bu kararı. Biz de bunu bekliyoruz. Ama alamazlar. Bu konuda tüm sözler ve gözler 31 Mart'ta. Orada saklı.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle;

Cumhurunuz kulu, geleceğiniz aydınlık olsun. 

Tarihin hiçbir döneminde tehlike ve tehditlerden mahrum yaşamadık. Devamlı üzerimize geldiler. Bu hesaplaşma Türk milleti ile haçlı emellerinin hesaplaşmasıdır. Milli bekamız için bir araya geldik. Türk ve İslam düşmanlarının yeni saldırına karşı göğsümüzü siğer ettik. Cumhur İttifakı İzmir'in sinesinden çıkıp işgalcilere ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin'in umududur. Cumhur İttifakı Metehan'dan Atilla'ya Fatih'ten Abdülhamid'de Mustafa Kemal'den bugüne devleşen cesaret, yükselen bayraktır. 

"İZMİR'İ KİMSE ÇANTADA KEKLİK GÖRMESİN"

İzmir'i hiç kimse çantada keklik görmesin. İzmir'i hiç kimse kendi arka bahçesi görmesin. Şımaranlara, yolunu şaşıranlara İzmir sırtını dönmeli, daha müreffeh bir geleceğe kucağını açmalıdır. Cumhur İttifakı'nın adayı Nihat Zeybekci'ye desteğimiz tamdır. 

"EY HAÇLILAR BİZ BURADAYIZ GELİN DE GÖRELİM"

İki camiyi kurşun yağmuruna tuttu. Silahında Türk yiyici ifadesi gözden kaçmamıştır. Karşımızda bir manyaktan, teröristten daha fazlası vardır. Bu haçlı kalıntısı Türk milletine tehdit mesajları vermiştir.  Ey Haçlılar biz buradayız gelin de görelim. Beka üzerindeki tehlikeyi hala idrak edemeyecek misiniz? Hiç kimse beka sorunu demesin. Yeni Zelanda'da kurşunlar hepimize değdi. Şimdi anlaşıldı mı beka neden önemli? Çanakkale'de yendiklerimiz İzmir'e kadar kovaladıklarımız yeniden karşımızda.

Ülkemizin geleceğinin yüksek risk ve tehditlere karşı karşıya kaldığı bir dönem yaşıyoruz. Derin ve sinsi bir kuşatma söz konusudur. Tehdit büyük. Çünkü kökü dışarıda, ucu ve uzantıları içeridedir.  Düşmanlar değişse de emeller, işbirlikçiler aynıdır.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

ATV ekranlarının sevilen dizisi Hercai´nin merakla beklenen yeni bölüm 2. fragmanı sonunda yayınland

Hercai 11. Bölüm 2. Fragmanı İzle

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Meteoroloji sağanak uyarısında bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları