• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
21 Ocak 2021 Perşembe 16:36 | Son Güncelleme:

CHP'nin mektup siyasetine AK Parti'den eleştiri: "Dumanla haberleşmek gibi"

CHP'nin mektup siyasetine AK Parti'den eleştiri: "Dumanla haberleşmek gibi"
DHA

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, CHP'nin mektup siyasetini sert bir dille eleştirdi. Parti içi sorunların mektup aracılığıyla iletilmesini değerlendiren Turan, "Ateş yakarak, dumanla haberleşmek gibi yaklaşımların bugünün Türkiye'sinde olması büyük bir vahamettir." dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, CHP'li Milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi ve Hüseyin Avni Aksoy’un parti içi sorunları liderleri Kemal Kılıçdaroğlu’na mektupla bildirmelerini, “Ateş yakarak, dumanla haberleşmek gibi yaklaşımların bugünün Türkiye’sinde olması büyük bir vahamettir.” sözleriyle eleştirdi.

DHA'da yer alan habere göre, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, dün partisinin il başkanlığı kongresine katılmak üzere Çanakkale’ye geldi. Bugün Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’ı ziyaret eden Turan’a, bir gazeteci, CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ile Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy’un, parti içi sorunları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na mektup yazarak, iletmelerini hatırlattı. CHP’deki mektup siyasetini değerlendiren Turan şu ifadeleri kaydetti:

"Sayın Kılıçdaroğlu’nun genel başkan olması operasyonunda, CHP’nin adım adım nasıl dönüştürüldüğünü, nasıl farklı kimlik içerisinde olduğunu hep beraber gözlemledik. Artık şu anki CHP’nin ne Atatürk ile ne İnönü ile hatta ne Baykal ile hiçbir alakası olmadığını, sadece isim benzerliğinin kaldığını görmüş olduk. Ordumuza ‘satılmış’ diyebilen, PYD’ye ‘terör örgütü’ diyemeyen, Atatürk’e ‘Atatürk’ demekten korkan, sonuçlar kesinleşmeden önce Joe Biden'ı tebrik sırasına giren CHP’lilerin olduğu, bu CHP’nin tarihteki CHP ile hiçbir bağının kalmadığını herkes görmüş oldu."

"KİMLİKSİZ SİYASETE 'DUR' DENİLMELİ"

CHP'nin kendisine gösterilen tepkilerle kendisine gelmesini ümit ettiğini belirten Turan, "Ümit ediyorum CHP’nin Atatürkçü, milliyetçi, halkçı insanları bu yanlış gidişe, bu kimliksiz siyasete ‘dur’ der. Çünkü CHP şu an geldiği yerde sadece Selahattin Demirtaş’ın eş başkanlığının fiili halden resmi hale gelmesinin eksik kaldığı dönemi yaşıyor. Şu an PYD’nin terör örgütü olarak görülmediği bir CHP, bildiğiniz gibi aynı şekilde HDP’nin vagonu durumunda olup, eş başkanlığını Demirtaş’ın yaptığı bir parti haline gelmiştir." dedi.

"DUMANLA HABERLEŞMEK GİBİ"

Turan, iletişim şeklinin bir yordamının olması gerektiğine vurgu yaptı ve şunları söyledi:

Bir diğer taraftan meseleye baktığımızda, içerikten başka usulle ilgili meseleyi değerlendirdiğimizde, her partide tartışmalar, polemikler olabilir. Kendi yönetimleriyle vekilleri, örgütleri, teşkilatları arasında tartışmalar olabilir. Ama bunların usulü, yol yordamı bellidir. Ateş yakarak dumanla haberleşmek gibi, mektupla yazışmak gibi çok geride kalan ifadelerin, yaklaşımların bugünün Türkiye’sinde olması büyük bir vahamettir. Kılıçdaroğlu yönetimi, kendi vekillerini dinleyebilen, anlayabilen, onlarla karşılıklı konuları değerlendirebilen bir imkan vermiş olsaydı, hiçbir vekil genel başkana mektup yazma usulünü tercih etmezdi.”
<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı