HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3957
  • 6,1392
  • 211.558
  • 91.686
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

CHP'de Gülseren Onanç istifa etti!

CHP Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülseren Onanç, görevinden istifa etti. Onanç'ın 'CHP tabanının yüzde 65'i barış sürecini destekliyor' açıklaması gündeme oturmuştu.

x

Serap BELOVACIKLI / aksam.com.tr

CHP'de şoke eden ayrılık. CHP Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülseren Onanç, görevinden istifa etti. İşte yaşananlar: 

'CHP TABANI BARIŞ SÜRECİNİ DESTEKLİYOR' DEMİŞTİ

Onanç, cuma günü Malatya'da yaptığı açıklamayla dikkat çekmişti. Onanç, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin tabanının yani 'CHP'ye oy verdim' diyenlerin yüzde 65'i barış sürecini destekliyor. Bu, çok önemli bir orandır. Sürecin neler içerdiğini bilmediği halde, bu sürecin barışa evrilmesi gerektiğine inanan bir CHP var" sözleriyle dikkat çekmişti.

'BÖYLE BİR ANKET YOK'

CHP kulislerinde, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun, partinin böyle bir anketinin olmadığını söylediği, Onanç'ın açıklamasının parti çevrelerinde rahatsızlık yarattığı belirtiliyor. Konunun dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK'da da gündeme geldiği, bazı üyelerin Onanç'a, "Tabanın AKP politikalarını desteklediği" yönündeki ankete nereden ulaştığını sorduğu ve tartışmalar yaşandığı iddia ediliyor.

İSTİFAYI KILIÇDAROĞLU MU İSTEDİ?

Onanç'ın Malatya'da açıkladığı 'Yüzde 65 destek anketinin' CHP değil Tarhan Erdem'in yaptırdığı bir anket olduğu, Kılıçdaroğlu'nun da bu duruma tepki gösterdiği ve Onanç'ın istifasını istediği belirtiliyor. 

'CHP DEVRİMCİ DEĞİL'

Onanç, geçen yılın kasım ayında AGOS gazetesine verdiği röportajda "CHP devrimci değil" demiş, o sözler de parti çevrelerinde çok konuşulmuştu.

GÜRSEL TEKİN'DEN İSTİFA AÇIKLAMASI

GÜLSEREN ONANÇ İSTİFA İÇİN NE DEDİ?

GÜLSEREN ONANÇ KİMDİR?

TWITTER'DA GÜLSEREN ONANÇ BOMBASI

KENDİ KALEMİNDEN GÜLSEREN ONANÇ

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Eskişehir´de bir yerel televizyon kanalında spor yorumcusu olan Şükrü Oytan, canlı yayında kalp kriz

Canlı yayında kalp krizi geçirdi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kandilde camiler doldu taştı

Sırbistan Enerji Bakanı Antiç: Türk Akımı'na dahil olmaya hazırız

En Çok Okunanlar