• $ 6,1393
  • € 6,6633
  • 333.329
  • 114789
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

CHP itiraz etmedi, yasa 13 dakikada geçti

Eski Genelkurmay Başkanı ilker Başbuğ’un “FET֒nün siyasi ayağı” imasında bulunduğu 11 maddeden oluşan yasa değişikliği, CHP’nin hiçbir itirazına uğramadan yaklaşık 13 dakikada geçti.

Asker kişilerin örgütlü suçlarda o dönemki özel yetkili mahkemelerde yargılanmalarının önünü açan düzenleme  TBMM Genel Kurulu’nda 25 Haziran 2009’da yapılan oturumda yasalaştı. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, o gün yaşananları Akşam’a şöyle anlattı:  

KILIIÇDAROĞLU: İTİRAZ ETMEYİZ: “Değişikliği hazırladığımız gün, Grup Başkanvekilleri olarak ben, Bekir Bozdağ, Hakkı Süha Okay ve Kemal Kılıçdaroğlu buluştuk. Hiçbir şekilde itiraz etmeyeceklerini söylediler.” 

4 PARTİ UZLAŞTI: “Danışma Kurulu’nda ben, Grup Başkanvekili Kılıçdaroğlu, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır ile HDP Grup Başkanvekili Bengi Yıldız uzlaştık. Genel Kurul’a getirdik. Tutanaklarda da açıkça görülüyor. CHP’den burada da hiçbir itiraz gelmedi. Söz, önerge, usul tartışması açma haklarını kullanmadılar.” 

AYM’YE GÖTÜRMEDİLER: “Tasarı yasalaştıktan sonra ilgili maddeye dair AYM’ye itirazda bulunmadılar. AYM’ye sıkıyönetim ve savaş halinde askeri mahkemelere yetki veren düzenlemeye karşı gittiler.”  

VESAYET PEŞİNDELER: “Bugün bu konuda itiraz edenler TBMM’yi vesayet altına almak isteyenlerdir. Tüm darbelerde, önce Meclisi itibarsızlaştırılmıştır. 15 Temmuz’da aslanlar gibi direnen Meclisi itibarsızlaştırmak istiyorlar.”


Herkes bu görüntüyü konuşuyor!

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Aynada kendini görüp kaçan hırsız kameraya takıldı

Dünyanın en büyüğü olacak! Havadan görüntülendi... İşte son durum