• $ 5,8696
  • € 6,5994
  • 253.241
  • 92.249
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

CHP ile İP arasındaki görüşmelerde kriz daha çözülemedi

CHP ile İP arasındaki görüşmelerde kriz henüz çözülemedi. Hafta sonu biraraya gelen ikilinin büyükşehirler üzerindeki pazarlıkta anlaşamadığı belirtildi. Görüşmelerin büyükşehir pazarlığında kilitlendiği ifade ediliyor.

31 Mart için CHP ile İP arasında sürdürülen işbirliği görüşmelerinin sonuç alınacağı kritik haftaya girildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İP Genel Başkanı Meral Akşener’in hafta sonu gözlerden uzak gizlice buluştuğu ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu ve Akşener işbirliği çalışmasını yürüten heyetin formülü üzerinde değerlendirmelerde bulundu. Edinilen bilgilere göre Kılıçdaroğlu-Akşener görüşmesinde bir sonuç elde edilemedi. Liderler zirvesinde Ankara başta olmak üzere büyükşehirler üzerinde yaşanan krizin çözülemediği belirtiliyor.

Akşener, özellikle Ankara'da kendi adaylarının desteklenmesini isterken bu ismin Mansur Yavaş olması konusundaki ısrarını devam ettiriyor. CHP ise kendi belediyelerini ve kıl payı kaçırılan illeri İP'e bırakmak istemiyor.

YAVAŞ İLE GÖRÜŞECEK

Öte yandan, işbirliğinde krizin baş nedeni olan Ankara'da ise adaylar arasında ismi geçen Mansur Yavaş ve Cengiz Topel Yıldırım da görüşmelerini sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta Yıldırım, Akşener ile görüşmüştü. Yavaş ise Kılıçdaroğlu'ndan randevu istemişti. Kılıçdaroğlu'nun hafta sonu Akşener ile görüşmesinin ardından bu hafta içerisinde Yavaş'a randevu vereceği ifade ediliyor. Kılıçdaroğlu'nun Yavaş ile görüşmesinin ardından işbirliği kararını vermesi bekleniyor.

(Yeni Şafak)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Balkondan düşen çocuğun mucize kurtuluşu

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Bu araba pazarında yok yok: İstanbul’un en büyük pazarından 90 fırsat seçtik

Canı sıkılınca yolcuları bu hale getirdi