HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3441
  • 6,0998
  • 209.819
  • 93.616
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Çelik'ten Redhack ve Reyhanlı belgesi açıklaması: 1 er gözaltında

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, jandarma istihbaratının Reyhanlı saldırısıyla ilgili istihbarat çalışmasının Redhack tarafından açıklanması için “Bu bir hacklenme meselesi değil. Bir ilimizdeki jandarma eri cep telefonuyla evrakları çekerek servis etmiş. O da gözaltına alınmıştır. Redhack karıştırıp vermiş” dedi.

x

Ersin  BAL / ANKARA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik  yazılı basının Ankara haber müdürleriyle bir araya geldi ve gündemdeki değişik konularla ilgili olarak konuştu. Çelik, şunları söyledi:

REDHACK OLAYI:  Olay, hacklenme değil, sızıntı yoluyla ele geçirilme olayıdır.  Sözkonusu belgeler, komutanlara arzedilmek üzere hazırlanan evraklardan bir jandarma er tarafından cep telefonuyla görüntüleri çekilmiş ve Red Hack’e gönderilmiş.  Bunu yapan  er de tespit edildi ve tutuklandı. Raporda  bir başka terör örgütü ile ilişkide bulunduğu belirtiliyor. Fakat Redhack bunu karıştırıp yanlış yayınladı.

MEDET ÜNLÜ CİNAYETİ: Cinayeti işleyen kişi ile kamera kayıtları polisin elindedir. Kimliği belli değil. 

REFERANDUM:  Anayasa değişikliğinin referanduma 330 oya ulaşarak sunulması konusunda Başbakan ‘ın söylediği şey bizim son çaremizdir.  Bütün yollar tükenirse bizim başvuracağımız bir çaredir. Biz daha önce muhalefet uzlaşma gayretini gösterirse, bu konuda samimi olursa başkanlık sisteminde ısrar etmeyeceğimizi, bu önerimizi geri çekebileceğimizi söylemiştik.  Bu bir anlık, bir günlük , bir haftalık ifade değildir. Bugüne de geçerlidir. Ancak muhalefette iyi niyeti, samimiyeti,  yeni anayasa yapma konusunda gayreti göremiyoruz. Bu konularda bize güven telkin etmiyor.

OYLAMADA 330’A ULAŞILIR MI? CHP, MHP ve BDP milletvekillerine  oylamaya katılmama gibi bir yasak koymazlarsa o meclisten 330 rahatlıkla çıkar. Anayasa uzlaşma komisyonunu özellikle CHP tıkıyor, kilitliyor. Bırakın CHP’nin komisyon ile uzlaşmasını CHP kendi içinde bile uzlaşamıyor. CHP’nin komisyondaki üç üyesi  Rıza Türmen,  Atilla Kart ve Süheyl Batum arasında bile sık sık uzlaşmazlık yaşanıyor.

AK PARTİ’DE FİRE:  AK Parti’de fire olabilir.. Gizli oylamanın olduğu her yerde fire olabilir. Çünkü perdenin arkasında herkes kendi vicdani ile baş başadır.

YENİ ANAYASA YAPIMI: Muhalefet, yeni anayasa konusunda  olduğu gibi meclis çalışmalarında da ipe un seriyor. Meclisi çalıştırmamak için ne gerekiyorsa yapıyor. Meclisin bir saatlik çalışmasının parasal karşılığı 723 bin liradır. Bu rakamı meclisin bir yıllık bütçesinin bölerek çıkarttık. 24. Dönemde muhalefetin verdiği gensoru, grup önergeleri, soruşturma önergelerinden  dolayı meclisin çalışması çok büyük oranda sekteye uğraşmıştır. Bunun da parasal karşılığı 138 milyon l(trilyon) liradır .

SEÇİMLERİN BİRLEŞİTİRİLMESi: CHP’nin seçimleri birleştirme teklifi konusunda ... Her seçim kendi zamanında yapılmalı. Biliyorsunuz biz 5 yılda bir yapılan genel seçimleri anayasayı değiştirerek 4 yıla indirmiştik. Şimdi genel seçimlerle yerel seçimler birleştirilirse, bunu da 3 yıla indirmiş olacağız. İhtiyaç halinde tabiî ki seçimler öne alınabilir. Ülke tıkanmışsa, sorunlar çözülemiyorsa,  iktidar zayıflamışsa… Ama saat gibi çalışan bir hükümet var. 

REYHANLI SALDIRISI: Dünyanın her yerinde, ABD dahil istihbarat örgütlerine rağmen terör saldırılarını yüzde 100 önleyen bir ülke bulamazsınız. Terör saldırılarını sıfıra indiren bir ülke yoktur. Elbetteki istihbarat birimleri daha düzenli olmalıdır. Bu konuda  son derece geniş kapsamlı bir soruşturma yürütülüyor. İhmal varsa kamuoyunu bilgilendirip sorumlular hakkında gereken elbette yapılır.

ALKOL DÜZENLEMESİ:  Alkolle ilgili düzenlemeyle insanların hayatlarına müdahaleetme gibi bir anlayışımız yok. Bu düzenleme alkolün üretimine, satışına, tüketimine hiçbir sınırlama getirmemektedir. Özü, ‘teşvik etmeyelim, özendirmeyelim, reklamını yapmayalım.  Promosyon ve kampanya malzemesi olmasın’ anlayışına dayanıyor. Hayat tarzlarına müdahale gibi bir şey sözkonusu değil. İsteyen içer. İsteyen içmez. Zaten laikliğin özü bu değil midir? 

REDHACK KÖSTEBEĞİ TUTUKLANDI

REDHACK OLAYI NEDİR?

BAŞBAKAN NE DEDİ?

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Baruthane Millet Bahçesi´nin tanıtım filmini yayımladı.

Baruthane Millet Bahçesi tanıtım filmi yayımlandı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

MKEK, güvenlik güçlerine 7 bin 650 piyade tüfeği sevkiyatı yaptı

2018 Kandil mesajları Mevlid Kandili resimli cep telefonu SMS mesajı Mevlid Kandili hadis ve ayetli sözleri

En Çok Okunanlar