İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.6794
  • 5.4552
  • 191.08
  • 95852
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Çek basınından takas iddiası 

Çek yönetiminin, PKK’yla işbirliği yaptıkları iddiasıyla iki yıl önce Şırnak’ta tutuklanan iki Çekya vatandaşıyla, Müslüm’ü takas etmek istediği iddia edildi.  

x

Çek yerel basını, Türkiye tarafından kırmızı bültenle aranan ve Prag’da yakalanan terör örgütü PYD’nin eski eşbaşkanı Salih Müslüm’ün Türkiye’de PKK ile işbirliği yaptıkları için tutuklanan iki Çek vatandaşıyla takas edilmek istendiğini yazdı. Çekya yönetimi tarafından yerel basına sızdırılan bilgiye göre Çekya Dışişleri Bakanlığı'nın, Müslüm’ün Türkiye’ye iadesi için Ankara ile takas masası görüşmelerine hazır olduğu bildirildi. Çekya basınının yazdığı takasın konusu, 2016 Kasım tarihinde Türkiye-Suriye sınırında ele geçirilen ve terör örgütü PKK ile bağlantısı bulunduğu Türk güvenlik güçleri tarafından kanıtlanan Marketa Vşelihova ile Miroslav Farkas’un Salih Müslüm’e karşılık serbest bırakılmaları.

ANKARA REDDETMİŞTİ 

İki Çekya vatandaşının suçlu takası yoluyla ülkelerine gönderilmesi önerisi daha önce de Prag tarafından gündeme getirilmişti. Ancak Ankara, “Yasalar eşit çalışır” gerekçesiyle reddetmişti. 

YPG'DE KESKİN NİŞANCI

2016 yılında, Türk güvenlik güçleri tarafından Şırnak’ta düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG’nin üyesi iki Çekya vatandaşı yakalandı. Miroslav Farkas’ın terör örgütü YPG saflarında keskin nişancı olduğu, Marketa Vselıchova’nın ise Avrupa- Suriye arasında eleman temini yaptığı ifade edilmişti.  

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,

İşte CHP´nin teröristlerle kirli ittifakının kanıtı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Emeklilere avans müjdesi

Akdeniz’de Türkiye’ye karşı 'Bölgesel ordu' kuracaklar

En Çok Okunanlar