• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
27 Ocak 2021 Çarşamba 03:46 | Son Güncelleme:

Canan Kaftancıoğlu'na arşivle cevap! Mektup polemiğinde Mehmet Ali Çelebi'den FETÖ iması

Canan Kaftancıoğlu'na arşivle cevap! Mektup polemiğinde Mehmet Ali Çelebi'den FETÖ iması

CHP'li Mehmet Ali Çelebi, Kaftancıoğlu'nun Ergenekon davalarıyla ilgili FETÖ yayın organı Zaman'a verdiği demeci paylaştı.

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yazdığı mektupta İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için kullandığı “Atatürk’ü ağzına almıyor. Partiye üye olmaması gerekiyor” ifadesiyle başlayan tartışma büyüdü. Kaftancıoğlu Halk TV’de Çelebi’nin sözleriyle ilgili, “Atatürk’le sorunu olan biriyle değil siyaset yapmayı çok net söylüyorum, evine gidip dostluk yapmayı da doğru bulmam. Ben il başkanı olmadan önce Parti Meclisi üyesiydim. Mehmet Ali Bey Silivri zindanlarından tahliye edildikten sonra ilk ziyaret ettiği yerlerden biri benim evimdir” dedi. Çelebi’den ise bu sözlere FETÖ göndermeli cevap geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Çelebi, Kaftancıoğlu’nun kendisi ile tanışıklığına dair anlattıklarının doğru olmadığını söyledi.

ZAMAN’A DEMEÇ VERDİ

Kaftancıoğlu’na ziyaretinin Ümit Kaftancıoğlu’nun anmasına katılmak için olduğunu belirten Çelebi, “Cezaevinden tanımam. Aynı PM’de görev yaptığı birini cezaevinde zannetmesi trajikomik. Abimle tanışıklığı sebebiyle evine bir kez gittim. Davalardaki konumuna gelince aşağıdadır” diyerek, Kaftancıoğlu’nun Ergenekon davalarıyla ilgili FETÖ’nün Zaman gazetesine verdiği demecin görüntüsünü ve bir tweetini paylaştı.

MEKTUPTAN 2 AY SONRA GÖRÜŞME

Kılıçdaroğlu, kendisine mektup yazarak partiyi eleştiren Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel’le dün 1.5 saat görüştü. Kılıçdaroğlu daha önce, “Genel Başkan’a mektup yazılmaz randevu alınır” demişti. Üç isim mektuplarına cevap alamayınca sosyal medyadan paylaşmıştı. Mektupta, milletvekilleri, CHP’nin HDP ile yaptığı ittifakı da eleştirmişti. Üç milletvekilinin Muharrem İnce’nin kuracağı partiye katılacağı yönünde iddialar da ortaya atılmıştı. Görüşme sonrası Celebi, “İstifa edecek misiniz?” sorusuna ‘hayır’ cevabını verdi.

<p>Peki, TEKNOFEST yerli ve milli üretime nasıl katkı sağlıyor?  ASELSAN festivalle ilgili nasıl ger

TEKNOFEST yerli ve milli üretime nasıl katkı sağlıyor?

Buz tutan gölde balıkçıların zorlu mücadelesi

Alanya'daki tarihi Gülevşen Camisi restore ediliyor

Daha önce yere dökülüyordu, şimdi kilosu 100 TL'den satılıyor