• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
21 Nisan 2021 Çarşamba 13:17 | Son Güncelleme:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin kimdir, kaç yaşındadır? Vedat Bilgin aslen nerelidir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin kimdir, kaç yaşındadır" Vedat Bilgin aslen nerelidir"

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kuruldu. Bu sayede mevcut kabinedeki Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı böylece iki ayrı bakanlığa bölünmüş oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak ise Vedat Bilgin olarak atandı. İyi derecede İngilizce bilen Bilgin, Michigan Üniversitesinde "Orta Doğu Toplumlarında Modernleşme Sorunları" konulu uluslararası çalışmada yer aldı. Vedat Bilgin aynı zamanda Akşam Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır. İşte hakkında tüm merak edilenler...

Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalara ilişkin karar Resmi Gazete'de yayınlandı. Yeni karara göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin olarak atandı. Bu kararın ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin kimdir, kaç yaşındadır? Vedat Bilgin aslen nerelidir? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. Vedat Bilgin, 22 Eylül 1954'te Bayburt'ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bayburt'ta tamamlayan Bilgin, Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. İşte hakkında tüm merak edilenler...

VEDAT BİLGİN KİMDİR?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 22 Eylül 1954'te Bayburt'ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bayburt'ta tamamlayan Bilgin, Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde "Şehirleşme ve Sanayileşme İlişkileri" konusunda yüksek lisans çalışmasını, "Türkiye'de Sanayileşme Politikaları ve Demokratikleşme Süreci" adlı çalışmasıyla da İktisat Sosyolojisi alanında doktorasını tamamlayan Bilgin, York Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak bulundu. Michigan Üniversitesinde "Orta Doğu Toplumlarında Modernleşme Sorunları" konulu uluslararası çalışmada yer aldı.

Vedat Bilgin, Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde Öğretim Üyeliği, TCDD Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanlığı ve Başbakan Başdanışmanlığı görevlerinde de bulundu.

26. Dönem AK Parti Ankara Milletvekili olan Bilgin, son olarak Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı ve Sosyal Politikalar Kurulu Başkanvekilliği görevini yürütüyordu.

İyi düzeyde İngilizce bilen Bilgin, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Vedat Bilgin Akşam Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

  • vedat bilgin
  • vedat bilgin kimdir
  • vedat bilgin kaç yaşında
  • vedat bilgin nereli
  • çalışma ve sosyal güvenlik bakanı
  • vedat bilgin mesleği
<p>Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen 8 PKK'lı terörist, Hava Kuvvetleri tarafından etki

MSB: 8 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır