• $7,8228
  • €9,4308
  • 459.326
  • 1328.83
20 Eylül 2014 Cumartesi 14:20 | Son Güncelleme:

Bunların bastığı yerde ot bitmiyor

Bunların bastığı yerde ot bitmiyor

CHP’li Muharrem İnce’nin "Yalova’daki susuzluğun sorumlusu AKP’dir" sözüne yanıt veren AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, "Bunların bastığı yerde ot bitmiyor. Kasayı dolu teslim etsen bitirirler, barajları dolu teslim etsen kuruturlar" dedi.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin, "Yalova’daki susuzluğun sorumlusu AKP’dir" sözlerinin yankıları sürüyor. AK Parti Yalova il binasında basın toplantısı düzenleyen Milletvekili Temel Coşkun, İnce’ye çağrıda bulundu. Yeşil Körfez Su Birliği Başkanlığı görevini hemen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a devredebileceğini dile getiren Coşkun, "Talihsiz açıklamalarında sarf ettiği kendisine yakışır ifadelerin hiçbirisi halkımızın mağduriyetine ne deva ne de yapılan çalışmalara katkı olacak niteliktedir. Hani bir laf vardır, ’Yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ diye. İnsan konuşurken biraz düşünür. Sıkılmadan, utanmadan konuşuyor. Bunlar hep muhalefet olmaya alışık. Yalova’da yerel idarenin, belediyenin kendilerinde olduğunda farkında bile değiller. Yerel sorumluluklardan bihaber, belediyede iktidarda olmasına rağmen muhalefet gibi konuşuyor. Biri bunlara hatırlatmalı, ’Yalova’da belediyeyi aldınız’ demeli. ’Aldık, ama susuz kalacağımızı bilmiyorduk, borçların olduğunu bilmiyorduk’ diyecekler herhalde. ’Biz ilimizin sorunlarına ve ihtiyaçlarına çözüm getirmek için değil, bunlara muhalefet etmek için belediye yönetimine talip olduk’ diyecek noktaya gelmişler. Hangi durumda neyi tartıştıklarına bile bakmadan, eski alışkanlıklarını sürdürüyorlar. Meseleleri tespit etmek ve çözümlerini bizlerle paylaşmak yerine hala muhalefet tavrında atıp tutuyorlar, karalıyorlar. Ama milletimiz laf değil hizmet bekliyor. Yalova halkı belediyeden hizmet bekliyor, su bekliyor" dedi.

"TAAHHÜT EDİN, SİZE DEVREDELİM"

Su meselesini çözmeyi taahhüt etmeleri halinde birliğin yönetimini hemen devredeceklerini anlatan Coşkun, "Diyorlar ki, ’Efendim, Yeşil Körfez Su Birliğini bize vermediniz, yoksa sular akardı. Orada para var’. Birliğin başkanlığını parası için mi istiyorsun, yoksa suyu akıtmak için mi? Eğer su meselesini çözecekseniz başkanlığı hemen belediye başkanına veririz. Kaldı ki birliğin başkanını da belediye meclis üyeleri seçti. Neden buna razı olmuyorsun? Bu birliğin ne yaptığı, ne amaçla kurulduğu masaya yatırılmalıdır. Ama konuyu başka yerlere çekip, işin içinden sıyrılma peşine düşerseniz bu çabanız cevapsız kalmaz. Bu şehrin yönetimi, yani su, trafik ve çöp gibi önemli ve başlıca meseleleri size teslim edildi. Sizin bunlarla ilgili projeniz ne?" diye konuştu.

"BASTIKLARI YERDE OT BİTMİYOR"

CHP’ye yüklenen Coşkun, "Bunların bastığı yerde ot bitmiyor. Kasayı dolu teslim etsen bitirirler, barajları dolu teslim etsen kuruturlar. Biz de bunlardan boş kasaları alır doldururuz, boş barajları alır doldururuz. Sene 1994’te İstanbul’da olduğu gibi çöp şehirleri, susuz şehirleri alır alır yeşertiriz. İnsanımıza yaşama hakkı ve yüksek hayat standartları sunarız. Ama bugün, sene 2014 ve Yalova susuz. Milletimiz bunlara iktidar falan vermiyor, vermeyi de düşünmüyor. Yoksa bunlar maazallah ülkeyi kurutur. Sayın milletvekili, su ve diğer sorunlar dahil bu şehrin hangi sorunu ile ilgilendi ki şimdi pişkin pişkin çıkıyor, Yalovalı hemşehrilerimizin sıkıldığı, üzüldüğü ve mağdur olduğu konuyu polemik ve siyaset malzemesi yapıyor" dedi.

Basın toplantısında AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Ömer Nergiz, Altınova Belediye Başkanı Metin Oral ve Termal Belediye Başkanı İsmail Atik de hazır bulundu.

(İHA)

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'deki taciz skandalına ilişkin, ''İçlerindeki rezillik ve kepazel

Başkan Erdoğan: Maskelerini düşüreceğiz

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Semeru Yanardağı'ndaki volkanik hareketlilik nedeniyle 550 kişi tahliye edildi

''Ben boksörüm'' deyip gazetecinin burnunu kırdı