• $8,1205
  • €9,7248
  • 455.659
  • 1378.37
27 Haziran 2018 Çarşamba 16:24 | Son Güncelleme:

CHP'li Erdal Aksünger gerçeği itiraf etti: Tezcan, seçim sonuçlarını manipüle etti

CHP'li Erdal Aksünger gerçeği itiraf etti: Tezcan, seçim sonuçlarını manipüle etti

CHP Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger 24 Haziran akşamı ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Aksünger açıklamasında CHP’de o akşam sistemin çalışmadığını ve sonuçların YSK ve AA’dan takip edildiğini iddia etti.

Bülent Tezcan'ın ve CHP Yönetimi'nin seçmenleri provoke ederek "sandıkta hile" yalanını pompaladığı dakikalarda CHP'nin seçim sonuçlarıyla ilgili elinde herhangi bir veri olmadığı öğrenildi.

"KAMERALARIN KARŞISINA GEÇİP SEÇİM SONUÇLARINI MANİPÜLE ETMİŞTİ"

Deutsche Welle Türkçe'ye konuk olan CHP'li Erdal Aksünger bu gerçeği itiraf etti. Bülent Tezcan'ın "İkinci tura kaldı" açıklamasını yorumlayan Aksünger, Bülent Tezcan'ın elindeki tüm verilen Anadolu Ajansı ve Yüksek Seçim Kurulu verileri olduğunu açıkladı. Yani Tezcan tüm bunlara rağmen kameraların karşısına geçip seçim sonuçlarını manipüle etmişti.

"EVLERİNİZE GİDİN DEMEK ZORUNDA KALDI"

CHP'nin seçim gecesi için kurguladığı kaos planının önemli ayaklarından olan "seçim sonuçlarında hile var" yalanı böylece Bülent Tezcan tarafından kamuoyuna pompalanmış oldu. CHP'nin kurguladığı bu algı oyunu tutmayınca Bülent Tezcan bir kez daha kameraların karşısına geçerek seçmenlerine "evlerinize gidin" demek zorunda kaldı.

(Deutsche Welle Türkçe)

<p>Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe konuk ettiği Gaziantep FK'yi 3-1 mağlup ederek şampiyonluk yarı

Fenerbahçe-Gaziantep FK Maç Yorumu

Aynı cadde üzerinde 1 dakika arayla iftar yapıyorlar

Güvenliğin dikkati, hayatını kurtardı

Polisin ikna çalışması sonucu teslim olan terörist ailesiyle buluşturuldu