• $7,54
  • €9,004
  • 410.605
  • 1534.37
30 Temmuz 2014 Çarşamba 14:58 | Son Güncelleme:

Bülent Arınç‘tan kahkaha eleştirilerine yanıt

Bülent Arınç‘tan kahkaha eleştirilerine yanıt

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç 'kahkaha' açıklamasına yapılan eleştirilere yanıt verdi. Arınç, "O konuşmamdan bir kısım alınmış. Sadece kadınlar kahkaha atmasın dediysem akıl dışı bir iş yapmışımdır. Ama orada ahlak kurallarıyla ilgili bir konuşma yaptım. Kocasını bırakıp tatile çıkanlar, direği gördüğünde dayanamayıp direğe çıkanlar... Böyle bir hayatın içinde siz olabilirsiniz, size kızmanın ötesinde acıyabilirim' şeklinde konuştu.

Bir bayramlaşma töreni yapıldı. Şükrediyorum ki, 1,5 saate yaklaşan konuşmayı tamamen veren haber kanalları olmuş. Bazı insanlar 1,5 saatlik konuşmadan bir kısmı alarak eleştiri yapabiliyorlar. Ne kadar iğrenç ne kadar temelsiz bir yakıştırmadır o konuşmanın tamamını dinleyenler bunların farkına vardırlar.

AHLAK KURALLARIYLA İLGİLİ BİR KONUŞMA YAPTIM

Bunlara cevap vermeyi kabul etmem. O sizlerinki de arkasında duruyorum. Konuşmanın tamamını dinlesinler ve o konuşmamda insanların hayatına müdahale var mıdır karar versinler. Faydalı bir konuşma yaptığımı düşünüyorum. Sadece Kadınlar kahkaha atmasın demişsem çok akıl dışı bir iş yapmışımdır. Ama orada görgü ve ahlak kurallarıyla ilgili bir konuşma yaptım.

BAZI DAVRANIŞLAR AYIP OLUR

Bazı davranışlar suç olmasa bile ayıp olur. Bunları da bana göre güzel misallerle anlattım. Sadece kadınlara yönelik birkaç hatırlatma değil. Ben orada asıl erkekleri de muhatap alıyorum kendime. Ben şu ana kadar gözyaşlarıyla telefon açıp ruh dünyamızı anlattınız diyenlerin yanında twitterda alay konusu yapanlar da var. Bu yaşıma geldim kadınları küçümseyecek bir şey söylemedim ki.

Benim orada söylediğim şey insanların etik davranışlar içinde bulunması gerektiğidir. Ama toplumda hiçbir şekilde sınır tanımayan cinsel özgülükten başlayıp her şeyi her yerde yapabileceğini savunanlar var. Beğenmediğim şeyler olsa da ben onların hayatlarını kendi özgürlük alanları olarak görüyorum.

DİREĞİ GÖRDÜĞÜNDE DAYANAMAYANLAR

Bazı sanatçılar var bunlar yapay kahkahalar atıyorlar. Bunun da fotoğrafını çekip bana gönderiyorlar. Gerçek kahkahalar var ve bunlar insanı rahatlatır. Ama bunlarınki yapay. Kocasını bırakıp sevgilisiyle tatile çıkanlar direği gördüğünde dayanamayıp direğe çıkanlar… Böyle bir hayatın içinde siz olabilirsiniz. Size kızmanın ötesinde size acıyabilirim. Sizin hayatınıza ancak ağlanabilirse yerini bulmuş olabilir diye düşünüyorum.

HANIMEFENDİ KENDİNE GEL

Ben bireysel bir Bülent Arınç olarak zina fiilinin işlenmemesi gerektiğini düşünürüm ve telkinde bulunurum. Ben kadınların toplum içinde kahkaha atmasının bir ayrımcılık olmadığını kadına yönelik küçümseme olmadığını çok iyi bilecektir. Bir takım servislerle İngiltere’de ABD’de “hükümetin sözcüsü bile böyle söyledi” diye bir takım servisler yapılmak isteniyorsa önce o basın kuruluşlarına “Gazze’de ne oluyor haberiniz var mı? Utanmıyor musunuz” demek gerekir.

CHP’den bir kadın siyasetçi beni protesto etmeleri için kadınlara çağrıda bulunuyor. Seçim kabininde kahkaha atın diyor. Samimiyseler sonuçlar açıklandıktan sonra feryat etmeleri lazım. Hanımefendi kendine gel.

ASENA ERKİN: DİREK BULDUM MU AFFETMEM

Fenerbahçeli futbolcu Caner Erkin'in eşi Asena Erkin, bu fotoğrafını 'Direk buldum mu affetmem' notuyla paylaşmıştı. 

<p>Bomba arama köpekleri 'Ban' ve 'Tim', Barış Pınarı bölgesindeki sivil halka yönelik büyük bir sal

Barış Pınarı bölgesinde 'Ban' ve 'Tim' büyük saldırıyı önledi

İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi yüzde 58,23'e yükseldi

Ünlü sanatçının önce imzasını sonra da canını aldı

Bu yiyecekleri tüketirken dikkat! Bağımlılık yapıyor