• $8,3261
  • €10,149
  • 500.847
  • 1454.25
15 Nisan 2021 Perşembe 00:03 | Son Güncelleme:

'Bu faşisti durdurun!'

'Bu faşisti durdurun!'

Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders'in Twitter'dan yaptığı Ramazan paylaşımına İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan tepki geldi.

Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders'in Twitter'dan yaptığı Ramazan paylaşımına tepki geldi.

'IRKÇILIĞI DURDUR!'

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından Wilders'i etiketleyerek sert açıklamalarda bulundu. Altun, Twitter hesabından #Irkçılığıdurdur notuyla kısa bir video paylaştı. Ayrıca Altun, "Bir faşist dışında kim barış dini İslam'a saldırmaya cesaret edebilir" ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yaptığı açıklamada, "Bu faşist, Ramazan'a saldırırken aslında insanlığa saldırıyor. İnsanlığa düşman olanların yeni perdesi İslam'a düşmanlık. İnsanlığa düşmanlıklarını İslam düşmanlığı ile gizlemeye çalışıyorlar. Ama bu kin ve nefret sadece kendilerini zehirliyor. Bu hep böyleydi zaten. İslam düşmanı olup da mazlumları, göçmenleri, fakirleri, muhtaçları ve "yabancı"ları seven yoktur. Irkçı ve faşist bir kafayla insanlık düşmanıdırlar. O yüzden İslam düşmanlığının olduğu yerde insanlık düşmanlığı pusudadır" ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Wilders'ın paylaşımına ilişkin, "İslam düşmanlığını körükleyen, toplumsal barışı hedef alan ırkçı zihniyete karşı, uluslararası toplumu bilinçli bir mücadeleye davet ediyorum" dedi.

<p>İşgalci İsrail'in abluka altına aldığı Gazze'ye hava saldırıları devam ediyor. Bombardıman sırası

Gazzeli babadan acı haber geldi!

Arjantin'de ''İsrail'i kınama, Filistin ile dayanışma'' gösterisi düzenlendi

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu