• $8,326
  • €9,9043
  • 484.386
  • 1404.59
28 Temmuz 2020 Salı 00:15 | Son Güncelleme:

Bu bir diriliş mücadelesi! 'Asırlık hayalleri birer birer gerçekleştiriyoruz'

Bu bir diriliş mücadelesi! 'Asırlık hayalleri birer birer gerçekleştiriyoruz'

Başkan Erdoğan Ayasofya'nın ibadete açılmasının ardından başlayan tartışmalarla ilgili, “Türkiye bugün yeni bir diriliş mücadelesi veriyor. Asırlık hayalleri birer birer gerçeğe dönüştürmeye devam ediyoruz” dedi.

Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalar yaptı: “Ayasofya’nın hangi şartlar altında müzeye dönüştürüldüğü tartışmalarının yaşanmasına gerek olmadığını düşünüyorum. Fatih’in 1453 yılında camiye çevirdiği Ayasofya, artık milletimize ve tüm İslam dünyasına bir ibadethane olarak hizmet vermeyi sürdürecektir. Hıristiyan âlemi de aynı şekilde ziyaretini yapabilecektir.”

İSTANBUL TEBESSÜM EDİYOR

“Hizmetine ömrümüzü adadığımız İstanbul’un artık bize tebessümle baktığını tüm kalbimizle hissediyoruz. Yarım bin yıl boyunca bu ulu mabedin kubbelerini ezanla çınlatan ecdadımızı hürmetle yâd ediyoruz. Adeta Ayasofya’nın önündeki gençlik yıllarımızı hatırlıyoruz. 83 milyon vatandaşımızın her birinin bizimle aynı duygular içinde olduğunu biliyoruz. Türkiye’yi hâlâ geçmişin zayıf ve ürkek devleti sananlar bu saldırılarla netice almayı, ülkemizin üzerinde yeniden tahakküm kurmayı hayal ediyorlar.”

OK YAYDAN ÇIKMIŞTIR

“Halbuki artık her alanda gücünün idrakinde bir Türkiye var. Türkiye bugün yeni bir dirilişi mücadelesi veriyor. Asırlık hayalleri birer birer gerçeğe dönüştürmeye devam ediyoruz. Ülkemizde bir kesim yapılan tüm yatırımlara ne tepki veriyorsa Ayasofya’ya da o tepkiyi göstermiştir. Amaç; güçlü Türkiye inşasının önüne geçmektir. Geçemeyeceksiniz, engelleyemeyeceksiniz, ok yaydan çıkmıştır ve maksuda ulaşacaktır.”  

ÜRETİCİ MEMNUN: BAYRAM HEDİYESİ ALDIK

FINDIK ALIM FİYATI 22.5 TL

Başkan Erdoğan, basın toplantısında fındık alım fiyatını da açıkladı: “Giresun kalite kabuklu fındık için TMO’nun kilogram alış fiyatı 22,5 lira. Levant kalite kabuklu fındık için ise bu fiyat kilogramda 22 liradır. Ayrıca yüksek randımanlı fındık tesliminde ortalama kilogram başına 1 lira, alan bazlı mazot bazlı desteği olarak da kilogram başına 2 lira destekleme ödemesi yapıyoruz. Böylece fındık üreticisinin kilogramdaki kazancını 25 ila 25,5 lira düzeyine yükseltmiş oluyoruz. Muhalefet, rakamları iyi tespit et, iftiraya yönelme.” Fındık üreticileri Erdoğan’ın açıklamasıyla büyük sevinç yaşadı. Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bizlere bayram hediyesi vermiş oldu” dedi. 

KURBAN KESİMİ İÇİN 2. 3. GÜNLERİ SEÇİN 

Başkan Erdoğan, Kurban Bayramı tedbirleriyle ilgili şunları söyledi: “Kurban için tüm kurumlarımız hazırlıklarını tamamlamıştır. Tedbirler alındı. Bayram için yolculuğa çıkacak tüm vatandaşlarımıza dikkatli olmalarını hatırlatmak istiyorum. Kurban kesim yerlerinde yoğunluk olmaması için 2. ve 3. günü değerlendirelim, kuralları harfiyen uygulayalım. Salgının devam ettiği şu günlerde gerek kurban keserken gerek bayramlaşırken kurallardan ödün vermeyeceğiz.” 

BURS VE ENGELLİ ÖDEMELERİ BAYRAM ÖNCESİ

Emekli, engelli ve öğrencilerin ödemelerinin bayram öncesi yapılacağını belirten Başkan Erdoğan, şöyle devam etti. “Bu bayramda altıncı defa 12,4 milyon emeklimize biner lira bayram ikramiyelerini ödüyoruz. Yükseköğrenim öğrencilerimizin kredi ve burs ödemelerini de bayram öncesi tamamlayacağız. Bu kapsamda 1 milyon 55 bin öğrencimize 603 milyon liranın üzerinde ödeme yapacağız.” 

<p>Sosyal medyadan #HelpTurkey etiketiyle yayılan ve bir kesimin devletin mücadelesini hiçe sayarak

'Help Turkey' provokasyonu

Kapıkule'de uyuşturucu, külçe altın ve kaçak eşya ele geçirildi

Asi Nehri'nde balık ölümleri görülmesi üzerine inceleme başlatıldı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (03 Ağustos 2021)