İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0795
  • 5.0103
  • 175.26
  • 110.932
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Biz dava arkadaşı değil miyiz? Yazıklar olsun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kastamonu’dan KHK tartışmalarına sert cevap verdi: 16 Nisan’da da bu kampanyaya katılanlar ‘Evet’ demedi. Nasıl oluyor da bir anda Bay Kemal’in kayığına biniyorsunuz. Yazıklar olsun! 

x

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kastamonu İl kongresinde önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, son KHK’yı eleştiren 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve mesajını paylaşanlara çok sert cevap verdi: Bir gürültü çıkardılar. Bana göre büyük bir gürültü değil. Tuhaf kampanyalar başlatıldı. Hatta içimizden bazıları da bu kampanyaya katıldı. Yapmamaları gerekirdi. Ama bu katılanların ne yazık ki 16 Nisan’da da aynı kampanyaya katıldığını görüyoruz. 16 Nisan’da da bugün bu kampanyaya katılanlar o zaman ‘evet’ demediler, ‘hayır’ dediler. Çünkü onlar bu işleri çok iyi biliyorlar.

Kemal’in kayığına nasıl binersiniz? 

Ya biz bir yolda beraber aynı dava arkadaşı değil miyiz, gönüldaş değil miyiz? Nasıl oluyor da bir anda affedersiniz gidip Bay Kemal’in kayığına biniyorsunuz. Nasıl olur? Hele ana muhalefetin bir Muğla milletvekili var ki terbiyesiz, ahlaksız ifadelerle benim milletime saldırmıştır. Üstelik de güya hukukçu olan bu kişi, şu ana kadar çıkan hiçbir KHK’yi okumamıştır. Cehalet paçalarından, terbiyesizlik bunların suratından akıyor. Partisinin başındaki zata özenmiş olacak ki, bu şekilde ortaya atılıp milletimize saldırma cüreti gösteriyor. Tabii biz bunların tıynetini, cibilliyetini çok iyi bildiğimiz için açıkçası yaptıkları terbiyesizliğe şaşırmadık. Bizi şaşırtan, hiç beklemediğimiz bazı gelişmeler. Bu husumet kervanına bizim dava arkadaşlarımızdan bir kısmı nasıl katıldı, yazıklar olsun. 

Börekçiye ziyaret! 

AK Parti Kastamonu 6. Olağan İl Kongresine katılmak üzere kente gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine börek ikram etmek isteyen esnafı geri çevirmedi.

Zil takıp oynamalarına vesile oldunuz! 

696 sayılı KHK’nin 121. maddesiyle ilgili tartışmalara bazı dava arkadaşlarının katılmasını eleştiren Erdoğan, “Biz fazla bir şey söylemeyeceğiz ama lütfetsinler de bunu da söyleyelim. Birilerinin zil takıp oynamasına vesile oldukları için yazık olsun. Onlar zil takıp oynuyorsa herhalde iyi yolda değilsiniz” dedi.

Bunun adı fırsatçılık

“Diyelim ki bu kararnamede özellikle geçen ifadenin sıkıntısı yeni anlaşıldı” diyen Erdoğan şöyle devam etti: Yapılacak iş gayet basittir, ilgili yerlere bu görüşler iletilir, konuşulur, tartışılır ve gereği yapılır. CHP’nin ve terör örgütlerinin sırf millete hakaret etmek için açtıkları bir yoldan gitmenin adı olsa olsa fırsatçılıktır.

Hata varsa düzeltilir eksik varsa giderilir

Ortada bir hata varsa düzeltileceğini, eksik varsa giderileceğini, talep varsa karşılanacağını dile getiren Erdoğan şunları kaydetti: Biz bunu akşam yatıp, sabah çıkarmadık ki. Haftalarca bunun üzerinde Cumhurbaşkanlığı olarak da hükümet olarak da ve parti olarak da bunun üzerinde çalıştık. Biz bay Kemal’in partisi miyiz? Öyle aklına geldiği zaman konuşanlardan değiliz. Bizim tepkimiz, ülkemizin ve milletimizin bekasını temsil eden rabiamıza yönelik saldırılara ve bunlara verilen sinsi desteklerdir. Herkesi, Türkiye’nin içinden geçtiği dönemin nezaketine uygun hareket etmeye, küçük hesaplardan uzak durmaya davet ediyorum.

Buraya gelirse 251 şehidin acısını sorun

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kahvesini içip darbeyi televizyondan izleyenden ne beklersin” dedi.

“Ana muhalefetin başındaki zatın 15 Temmuz şehitlerinin yanında değil de onları şehit eden hainlerin yanında durduğunu görüyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu: Çıkmış diyor ki tek tip kıyafet giyenlerin yakınları üzülmeyecek mi? Ya sen ne cins bir adamsın. Sen benim şehitlerimi gazilerimi düşünmüyorsun. 

Kaçtın gittin işte! 

Kahvesini içip darbeyi televizyondan izleyenden ne beklersin. Veriyorlar eline 3-5 paçavra onları sallayarak güya muhalefet yapıyor. Buraya geldiğinde ona 15 Temmuz şehidi Ayşe Aykaç ve onunla birlikte Kastamonu’nun 15 Temmuz’da verdiği üç şehidin ve 251 şehidin, gazilerin hesabını sorun. Bu cibiliyet meselesi. Biz bu noktaya 40 yıllık bir siyasi mücadele ile geldik. Bay Kemal gibi gökten zembille inmedik. Tüm terör örgütlerine destek verdi, PKK, FET֒yle kol kola yürüdü! 

CUMA FRANSA’DAYIM

3 kuruşluk menfaat için millet düşmanlarıyla payandalık yapmayız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinop’ta yaptığı konuşmada şunları kaydetti: Milletimiz nasıl 16 Nisan’da kendisini İzmir’de denize dökmekten bahsedenleri sandığa gömmüşse, 15 Temmuz kahramanlarına küfür edenleri de 2019’da aynı akıbete uğratacaktır. Biz CHP gibi 3 kuruşluk menfaat için millet düşmanlarına payandalık yapamayız. Bizim medya baronlarına, terör ağalarına minnet borcumuz yok.

YÜZÜMÜZE BAŞKA, REELDE BAŞKA

Vize krizini kendi başlattı kendi bitirdi

“Vize krizini kendileri başlattılar ama şimdi de sağ olsunlar kendileri bitirdiler. Ne güzel. Biz böyle bir vize krizi istemedik ki. Suriye meselesinde de aynısının olmaması için bir sebep yoktur” diye konuşan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: Artık bir şey bizi özellikle rahatsız ediyor, yüzümüze başka konuşulmasından, gözümüzün önünde başka işler yapılmasından bıktık, usandık. Bizzat şahsıma bölgedeki örgütlere silah verilmeyeceği söylendiği günden beri yüzlerce tır değil, 4 bini aşkın tır, silah yüklü, zırhlı taşıyıcı yüklü TIR’lar gitti. Bunlar Suriye’de sınırlarımız boyu dağıtılmakla kalmadı, bir de önümüzdeki yılın bütçesine bu iş için ödenek konuldu. Aldığı bu destekten dolayı şımaran bölücü terör örgütünün azgınlığı her geçen gün artıyor. Dolayısıyla artık sözün bittiği yerdeyiz. Bundan sonra sadece ve sadece icraata, uygulamaya bakacağız.

DEAŞ’a ne yaptıysak YPG’ye de aynısını yapacağız

“Madem Suriye’de her şey güllük gülistanlık, 3 milyonun üzerinde insan niye bizim topraklarımızda yaşamaya devam ediyor? Çünkü biz de, bu insanlar da biliyor ki sınırın öte tarafında sadece örgüt isimleri, sadece örgüt işaretleri değişiyor, zulüm baki” diyen Erdoğan şöyle devam etti: Dün zalimin adı rejimdi, dün zalimin adı DEAŞ’tı, bugün zalimin adı YPG/PYD’dir. Biz DEAŞ’a ne yaptıysak bu örgüte de aynısını yapacak ve mutlaka sınırlarımızın ötesini güvenli hale getireceğiz. Biz Suriye’de Rusya ve İran’la nasıl çalışıyorsak ABD ile de çalışmak isteriz. Bize bir adım atana biz misliyle mukabele etmekten çekinmeyiz. Aramızda çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur.

OPERASYON YAKINDA! 

Bu süreçte kimse ayağımıza dolanmasın! 

Erdoğan: Biz terör örgütünü çok da uzak olmayan bir tarihte iteleyeceğiz. Bölgedeki herkes artık bunu kabullenmeli ve ayağımıza dolanmamalı. Bu nedenle Suriye’deki terör örgütlerine bir gece ansızın gelebiliriz diyoruz. Biz gelmeden pılınızı pırtınızı toplayın gidin.

PUTİN’DEN ERDOĞAN’A YENİ YIL MESAJI: 

Ortadoğu’da terörün yayılmasını engelledik

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği yeni yıl mesajında, Ankara ile Moskova’nın bölgesel ve küresel konulardaki iş birliğine devam edeceğini belirtti. Putin, iki ülkenin birlikte attıkları adımlar sayesinde Ortadoğu’da terörün yayılmasının engellendiğini vurgulayarak, “Attığımız adımlar sayesinde Suriye’de siyasi sürecin başlaması için gerekli koşulları oluşturduk. Rusya, Türkiye ile bölgesel ve küresel konulardaki yapıcı iş birliğine devam etmeye hazırdır” ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Eyüp Sultan Camii´nde Kur´an okudu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Eyüp Sultan Camii´nde Kur´an okudu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kanal D 3 dizinin fişini çekti! Hangileri final yapıyor?

İstanbullu Gelin'de 3 isim veda ediyor!