• $7,5358
  • €9,0257
  • 411.417
  • 1541.98
30 Ağustos 2012 Perşembe 12:22 | Son Güncelleme:

Birliğimizi bozmaya yeltenen hüsrana uğrar

Birliğimizi bozmaya yeltenen hüsrana uğrar

Cumhurbaşkanı 30 Ağustos zaferinin tek kaynağının, birbirine kenetlenmiş bir milletin vatan aşkı ve inancı olduğunu vurguladı

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, Türk milletinin birlik ve beraberliğine asırlardır kimsenin zarar veremediğini, bundan sonra da buna yeltenenlerin hüsrana uğrayacağını belirtti. Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, millet ve ordunun Kurtuluş Savaşı'nda Atatürk önderliğinde var olma mücadelesi verdiğini, yokluklar içinde kendisinden kat kat üstün ordulara karşı büyük bir zafere imza attığını anımsatarak, şöyle devam etti:
''Bu eşsiz zaferin tek kaynağı, birbirine kenetlenmiş bir milletin vatanına, özgürlüğüne ve değerlerine olan aşkı ve inancıdır...  Tarih boyunca farklılıklarımız birliğimizi tamamlayan zenginliklerimiz olmuştur. Bin yıldır hoşgörüyü, saygıyı, sevgiyi, birlikte barış içinde yaşama kültürünü en iyi biçimde gösteren bir milletiz. Birlik ve beraberliğimize asırlardır kimse zarar veremediği gibi bundan sonra da buna yeltenenler hüsrana uğrayacaktır.''
Gül, mesajında Türk ordusunun da bölgesinde bir güç ve istikrar unsuru olarak ülkenin saygınlığını artırdığını kaydetti.

'Gül zehirlendi' iddiası gerçek dışı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün zehirlendiği iddiasının bütünüyle gerçek dışı olduğu açıklandı. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, 'Sayın Cumhurbaşkanımızın sağlığı ile ilgili olarak bugünkü Yurt Gazetesi'nde yer alan iddialar, bütünüyle gerçek dışıdır' denildi.
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Cumhurbaşkanı Gül'ün kulağındaki rahatsızlığın iyileşmeye başladığını belirterek, 'Allaha şükür durumu iyi' dedi. Öte yandan Gül'ün rahatsızlığı nedeniyle Cumhurbaşkanlığına, TBMM Başkanı Çiçek vekalet edecek. Gül imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararda ''Rahatsızlığım nedeniyle 29-31 Ağustos 2012 tarihlerinde Cumhurbaşkanlığına, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 106. maddesi uyarınca, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek vekalet edecektir'' denildi.

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

Sosyal medyadan servis ettiler... Haftanın yalanları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı