HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,652
  • 6,515
  • 222.399
  • 96.643
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

'Biri baska diğeri başka konuşuyor millet sizinle mi uğraşacak'

Başbakan Yıldırım, CHP’ye FETÖ elebaşının ABD’den iadesi talebiyle ilgili çok sert çıkıştı: Birisi diyor ki ‘FET֒yü doğru dürüst istemediler’, Genel Başkanları da diyor ki ‘istemişler’. Millet sizinle mi uğraşacak?

x

Başbakan Binali Yıldırım Çankırı mitinginde halka hitap etti. “Eskiden bu CHP’nin bir Genel Başkanı konuşurdu. Şimdi iki tane Genel Başkanı var. Ayrı tellerden aynı türküyü söylüyorlar. Birisi diyor ki, ‘FET֒yü Amerika’dan doğru dürüst istemediler’. Genel Başkanları da diyor ki, ‘İstemişler’. Yahu kardeşim millet sizinle mi uğraşacak” dedi. Dünyada yapılan 10 büyük projeden 6’sının Türkiye’de yapıldığını söyleyen Yıldırım, “Türkiye büyük bir ülke, Türkiye’yi çekemiyorlar” diyen Başbakan Yıldırım şunları kaydetti: 

Bir yapım bir de yıkım ittifakı 

Biliyorsunuz bir yapım ittifakı var, bir de yıkım ittifakı var. Yapım ittifakı Cumhur İttifakı’dır. Cumhur İttifakı, Yenikapı ruhunun adıdır. FET֒ye karşı, teröre karşı, her türlü darbeye karşı ay yıldızlı bayrağı yere düşürmeyen ittifakın adıdır. Cumhur İttifakı’nda AK Parti var, MHP var. Onun için değerli kardeşlerim gün ülkeye sahip çıkma günüdür. Bakın ülkemiz üzerinde emperyal güçlerin büyük oyunları var. Ülkemizin güneyinde bir terör devleti kurdurmak istiyorlar. 

Siyaset projeyle olur

 “Siyaset fikirle, hizmetle, projeyle olur. Böyle atıp tutmakla olmaz” diyen Başbakan Yıldırım, İnce’yi sert bir dille eleştirdi: Eğer Sayın Muharrem İnce, bir şeyler yapmak, siyaset de yol 

almak istiyorsa, dönsün Türkiye’nin 16 yıllık gelişimine bir baksın. Nereden nereye gelmiş bunu bir görsün. Biz 16 yıl boyunca ülkemizi bir baştan bir başa bölünmüş yollarla donattık.  

Yalan vaatleri baş döndürüyor

“Adaylar meydana çıktı. Vaatler, yalanlar, dolanlar milletin başı dönüyor” diyen Yıldırım şöyle devam etti: Onlar konuşur AK Parti yapar. Adamlar da ne yapsın, şaşkın. ‘Yol vaat etsek’ deseler, ‘bunu yapmışlar’; köprü, bu da yapılmış; hastane, bu da yapılmış; fabrika, bu da yapılmış; havaalanı, bu da yapılmış... Söyleyecek bir şey bulamıyorlar, ‘Bu AK Parti ile uğraşmayalım, yalan söyleyelim’ diyorlar. Sonra bir şey bulamıyorlar, ‘Biz en iyisi mi bunların yaptıklarını yıkalım’ diyorlar. Bunlar yıkım ekibi. Çankırı siz bunları iyi tanırsınız. Çankırı’da dikili bir ağaçları, hizmetleri var mı bunların? Şu İn Dağı dile gelse de konuşsa, o kıvrım kıvrım virajlar, Ilgaz Tüneli dile gelse de konuşsa. Yarenler diyarı çok iyi bilir. 

Afrin nasıl temizlendiyse Kandil de öyle temizlenecek 

 Başbakan Yıldırım, Kırıkkale mitinginde yaptığı konuşmada, “FETÖ, PYD, PKK, DEAŞ, bütün örgütleri ülkemize tehlike olmaktan çıkarıyoruz. Cerablus’tan, El-Bab’dan, Afrin’den nasıl temizlediysek Kandil’den de temizleyeceğiz” diyerek şunları kaydetti:Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, binlerce vatandaşlarla birlikte belediye önünden miting alanına kadar yürüyüş yaptı. Tıklım tıklım dolan Zafer Caddesi’nde vatandaşlar, ellerin AK Parti ve Türk Bayraklarıyla Başbakan Yıldırım’ı karşıladı. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
Amasya´da nehre düşen otomobildeki anne, baba ve 2 aylık bebekleri, olayı görüp suyu atlayan kişi ta

Amasya´da nehre düşen araçtaki aileyi tek başına kurtardı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Plakalarda yeni dönem başladı!

Lise öğrencilerinin evdeki deneyi faciayla sonuçlanıyordu

En Çok Okunanlar