• $ 6,8693
  • € 7,8138
  • 397.317
  • 117643
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
16 Aralık 2018 Pazar 08:00 | Son Güncelleme:

Bedelini çok ağır öderler

Denizli’de halka hitap eden Başkan Erdoğan, “Gezi olaylarında, 15 Temmuz’da herkes dersini aldı. Bu tür olaylara girişenler bedelini ağır öderler” dedi.  

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreni için gittiği Denizli’de önemli mesajlar verdi. Denizli’de on binlerce vatandaşa seslenen Erdoğan, Paris’teki Sarı Yelekliler eylemlerinden hareketle Türkiye’de sokakları karıştırma çağrısı yapanlara sert çıktı. Gezi olaylarında ve 15 Temmuz’da herkesin dersini aldığını söyleyen Erdoğan, “Şimdi yine bunların hazırlığı içindeler. Boşuna bekliyorsunuz. Bu yollara tevessül ettiğinizde bedelini çok ağır ödetiriz” dedi. 

BU NE TERBİYESİZLİK 

Erdoğan şunları söyledi: “Çıkmışlar sokağa davet ediyorlar. Bu ne terbiyesizliktir ya. Bir tanesi TV ekranlarından kendini bilmez, haddini bilmez, edep yoksunu bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor. Ahlaksıza bak, ahlaksıza bak. Bu ne terbiyesizliktir? Zaten bunlara yargı gereken cevabı verecektir. Ben buna inanıyorum. Sen napıyorsun? Burası Paris mi? Gezi olaylarında zaten herkes dersini aldı. 15 Temmuz’da zaten herkes dersini aldı. Bu ülkede bundan sonra bu tür olaylara girişenler bunun bedelini ağır öderler.” 

İZMİR’İ DE ALACAĞIZ 

İzmir’de bile susuzluk vardı. Oranın su sorununu da biz Devlet Su İşleri olarak çözdük. Baraj yapmak belediyelerin görevidir ama yapamadılar, biz yaptık. Şimdi İnşallah İzmir’i de alacağız ona hazırlanıyoruz. Gazeteler maske dağıtıyordu maske. 50 bin haneye doğalgaz gelmişti İstanbul’da. Başkanlığım döneminde 1 milyon 250 bin eve doğalgaz bağlattım bir anda hava kirliliği çözüldü. Ben Aydın’da bir söz verdim. O zaman sadece Genel Başkan’ım. Başbakan değilim hemen süratle bölünmüş yolu yapalım diye; Aydın ve Denizli arasındaki… Bir yıl içinde bu yolu yaptık. İşte biz buyuz.

SEN VATANSEVER DEĞİLSİN

FET֒ye terör örgütü diyemeyenler bölücü örgütle seçime gidenler elbette Meclis kararına darbe diyecek. Kılıçdaroğlu sen korkaksın, vatansever değilsin. Demokrasi ve milli iradenin üstünlüğü CHP’nin fıtratına terstir. Onlar darbecilerle beraber. Şimdi bak 31 Mart’a da yine terör örgütü ile kol kola gidiyorlar.  MHP ile azami müştereklerimiz var. O yüzden Cumhur İttifakı’nı oluşturduk. İnşallah 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nın zaferini hep birlikte yaşayacağız. Bu zat çıkıp Türkiye’nin ilkeli duruşuyla tüm dünyada takdir topladığı Kaşıkçı cinayetiyle ilgili akla ziyan iddialarda bulunuyor. Yargı, emniyet ve istihbarat birimlerimiz adeta iğne ile kuyu kazar gibi çok büyük emek sarf ederek ortaya çıkardı. 

AÇTIKLARI ÇUKURLARI MEZAR YAPACAĞIZ 

Terör örgütünün sınırda hendekler kazdığını hatırlatan Erdoğan, “O çukurları mezar edeceğiz” dedi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na da eleştirilerde bulundu. 

Bay Kemal bak terörle mücadelede neler yapıyoruz. Sincar’a, Karacak’a girdik mi? girdik. Uçaklarımız oraları teröristlere mezar etti. Gurur duyman lazım. O çukurları onlara mezar edeceğiz. 

Bunların hepsi aynı

Kılıçdaroğlu onlarla yola devam et. Sen kimlerin yanında yer alacağını hâlâ öğrenemedin. Sen onlarla beraber yoluna davam et biz milletimizle beraber yolumuza devam ediyoruz. Nerede bir sıkıntı varsa orada biz olacağız. Çıkmışlar parlamentoda bize akıl veriyorlar. Bir tanesi içeride yatıyor. Diyorlar ki “çıkması lazım” Adaletin bedeli neyse onu ödeyecek. Bölücü terör örgütünün başıyla ilgili yaptıkları ortada. Hale bak. Hâlâ durdukları yok. PKK’sı YPG’si FET֒sü hepsi aynı.” 

Hiç durmadan yalan söylüyor 

Kılıçdaroğlu'nun bir başka hezeyanı da gazetecilerin hapiste olduğu yalanıdır. Bunların adı gazeteci bunlar gazeteci değil terör örgütleriyle beraber olanlar. İşsizlik diyor bir başka yalan da bu. İş gücü arzının son 10 yılına baktığımızda 23 milyondan 33 milyona çıktığınız görüyoruz. 9 milyona iş sahası temin ettik.  

‘Koordinasyona devam’ mesajı 

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, ABD Başkanı Donald Trump ile Başkan Recep Tayyip Erdoğan arasında üç gün önce gerçekleşen telefon görüşmesine ilişkin, “İki başkan, Suriye’de her iki ülkenin de güvenlik hedeflerinin gerçekleştirilmesi için koordinasyona devam etme konusunda mutabık kaldı” açıklamasını yaptı. 

NİKAH ŞAHİDİ OLDU 

Başkan Erdoğan, Denizli’de AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin oğlu Atilla Zeybekçi’nin nikah şahidi oldu. 

“Gelirler kesildi, CHP'li belediyeler iş yapamıyor” iddiası çöktü

“Gelirler kesildi, CHP'li belediyeler iş yapamıyor” iddiası çöktü

Türk halkının kahramanca direndiği 15 Temmuz darbe girişiminden k

Türk halkının kahramanca direndiği 15 Temmuz darbe girişiminden kareler...

Muş'ta mandaların nehirde serinlemesi renkli görüntüler olu

Muş'ta mandaların nehirde serinlemesi renkli görüntüler oluşturdu

Sahte makyaj ürünlerini anlamanın püf noktaları

Sahte makyaj ürünlerini anlamanın püf noktaları