• $7,6839
  • €9,132
  • 419.244
  • 1541.35
27 Temmuz 2014 Pazar 01:45 | Son Güncelleme:

Batı‘da ne varsa Doğu‘da da olacak

Batı‘da ne varsa Doğu‘da da olacak

Çözüm süreci meyvesini verdi. Doğu'ya 607 milyon liralık sportif yatırım yapıldı. Diyarbakır'ın UEFA ölçüsünde stadı, Batman’ın olimpik yüzme havuzu olacak.

ERHAN SEVEN-ANKARA 

1.5 yıldır her aşamada etkisini gösteren Çözüm süreci, sportif yatırımların şaha kalkmasının da önünü açtı. Doğu Anadolu ve Güneydoğu’daki normalleşme süreci meyvesini verdi; Gençlik ve Spor Bakanlığı, 12 kente 607 milyon liralık yatırım yaptı. “Batı'da ne varsa Doğu'da da o olacak” diyen Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, çözüm sürecinin etkilerini ve sportif yatırımları AKŞAM’a anlattı. 

SPORCU FABRİKASI: Diyarbakır'a 150 milyon liraya mal olacak, UEFA kriterlerine uygun muhteşem bir stadyum yapıyoruz. 'Diyarbakır Sporcu Fabrikası' çalışmalarımız da tüm hızıyla sürüyor. 

SİLAH DEĞİL KEMAN SESİ: Yıllarca terör, kan ve gözyaşıyla anılan Hakkâri’de artık silah sesleri değil, kuracağımız gençlik merkezlerinden keman sesleri yükselecek. 1976'dan bu yana spor yatırımı yapılmayan Hakkâri’ye kapalı yüzme havuzu ve iki çim yüzeyli futbol sahası yapıyoruz. 

OLİMPİK HAVUZ: Batman'da Türkiye'nin en güzel stadyumlarından birisini yapıyoruz. Olimpik yüzme havuzunu da eklediğimizde bu iki yatırımın tutarı 70 milyon lira... 

TESİSLEŞME HAMLESİ: Tesisleşme hamlemiz tüm hızıyla sürüyor. Van’dan Muş’a, Tunceli’den Şırnak’a 12 şehrimizde 607 milyon 200 bin liralık yatırımı hayata geçireceğiz.

<p>Peki, İmamoğlu'nun ekseni nereye kayıyor? Millet İttifakı'nda  yeni bir çatlak mı var? Önümüzdeki

İYİ Parti'de neler yaşanıyor?

Altın hakkında bilmediğiniz 25 ilginç gerçekler

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (09 Mart 2021)

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde kenevirden süt üretildi