• $ 7,3631
  • € 8,7169
  • 460.112
  • 1083.83
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
02 Ağustos 2020 Pazar 02:32 | Son Güncelleme:

Başkan'dan teşkilata mesaj! 'Dostları çoğaltın, düşmanları azaltın'

Videokonferans üzerinden partililerle bayramlaşan Başkan Erdoğan “Kendini milletin üstünde gören, dar kadroculuk yapan AK Parti teşkilat mensubu olamaz' dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti’de telekonferans yöntemi ile gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde konuştu. Ayasofya’nın yeniden ibadete açılması ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, “Milletimizin yüreğindeki 86 yıllık yara olan Ayasofya’nın 24 Temmuz Cuma günü fiilen ibadete açılması bayram sevincimizi daha da artırmıştır. Bu vesileyle Ayasofya’nın yeniden ibadete açılmasını gölgelemek için başlatılan kimi tartışmaları art niyetli bulduğumu da belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı. Erdoğan konuşmasının de vamında ise AK Parti teşkilatına “Dostları çoğaltma düşmanları ise azaltma” çağrısında bulundu. Başkan Erdoğan şu açıklamaları yaptı:

KİŞİSEL HESAPLARI BIRAKIN

“Her bir arkadaşımı gece gündüz uyku tutmaması gerekiyor. Kendini milletin üstünde gören, gönül kazanmak yerine gönül yıkan hizmete ve ülfete yönelmek yerine dar kadroculuk yapan, toparlamak yerine dışlayan kişiden AK Parti teşkilat mensubu olamaz. Dostlarımızı artıracağız düşmanlarımıza karşı da onları azaltacağız. Milletimizin gönlünü kazanmamış desteğini elde edememişsek yaptığımız diğer işlerin ne önemi olabilir ki? Elbette zaferle değil seferle mükellefiz. Ama unutmayın biz aynı zamanda kuruluşundan yaklaşık 1 yıl sonra iktidara gelmiş bir partiyiz. Seferimizi zaferle de taçlandırma imkânı bulduk. Ne zaman partilerden bir parti haline dönüşür, kişisel ve zümrevi hesaplarımızı davamızın önüne çıkartırsak işte o gün misyonumuzu kaybettik demektir.”

MASKE VE MESAFE UYARISI 

“AK Parti teşkilatları olarak kısaca ‘TAMAM’ diyerek ifade ettiğimiz temizlik maske mesafe kurallarına uygun şekilde bayramı yaşıyoruz. İnşallah bundan sonraki bayramlara çok da güzel bir iklimde ümmet olarak sıkıntılarımızı çözmüş şekilde kavuşacağız. Attığımız her adımda hasbi niyetle hareket ettiğimiz için hep dua aldık mesafe kat ettik.” 

CUMHUR İTTİFAKI’NIN BAŞARISI BİRLİK OLMAK

“Son dönemde MHP ile birlikte kurduğumuz ayrıca ilave destekler aldığımız Cumhur İttifakı’nın başarısının gerisinde de aynı anlayış vardır. Milletimize bu güveni vermeyen partiler ise 18 yıldır ne yaparlarsa yapsınlar belirli seviyelerin üzerine çıkamadılar çıkamıyorlar. Ülkemizin ve halkımızın geleceği ile ilgili kritik tartışmalara bakın. Hepsinde de biz milletimizin safında yer aldık. Karşımızdakiler sırf bize husumetleri nedeniyle sürekli bir yerden bir yere savrulup durdular. Tek görevi AK Parti’ye ve şahsıma husumet olan bu siyaset tarzının etkilediği her bireyi büyük ve güçlü Türkiye davasına kazandırmak için çok çalışmamız gerekiyor. Sancak ayakta kaldığı müddetçe mücadele sürüyor demektir. Siz en önde en güçlü şekilde yürüyeceksiniz ki partimize gönül vermiş kardeşlerimiz arkasından gelsin.”   

 LİDERLERLE GÖRÜŞTÜ 

Başkan Erdoğan’ın, bayramın ikinci gününde de Müslüman ülke liderleriyle telefonla görüşmelere devam etti. İşte o liderler; Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, Kazakistan’ın Kurucu Cumhurbaşkanı Nazarbayev ve Tacikistan Cumhurbaşkanı Rahman, Pakistan Cumhurbaşkanı Alvi, Pakistan Başbakanı İmran Han, Irak Başbakanı el-Kazımi ve Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi.

Kültür sanat etkinliklerinde bu hafta

Kültür sanat etkinliklerinde bu hafta

14 Ağustos 2020 altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

14 Ağustos 2020 altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Ukrayna'da çiçeklerle yapılan çizgi film karakterleri büyü

Ukrayna'da çiçeklerle yapılan çizgi film karakterleri büyük ilgi görüyor