• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
26 Haziran 2020 Cuma 05:44 | Son Güncelleme:

Başkan'dan İdlib'e 50 konut yardımı

Başkan'dan İdlib'e 50 konut yardımı

AFAD'ın düzenlediği “Sivil Toplum Kuruluşları İdlib İstişare Toplantısı”na telefonla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sığınmacıların yeni hayatı için 50 konut yapma sözü verdi.

AFAD tarafından düzenlenen “Sivil Toplum Kuruluşları İdlib İstişare Toplantısı” na katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak bilgi verdi. Erdoğan, Suriye’nin kuzeybatısında yapımı devam eden konutlarla ilgili mücadeleleri için STK temsilcilerini tebrik ederek şöyle konuştu:

HEDEF 50 BİN EV

“Sınır boyumuzda bu verdiğimiz mücadelede büyük önem arz ediyor. Konut hedefimizi süratle yaz içerisinde gerçekleştirir ondan sonra da Suriyeli kardeşlerimizin yerleşmesini sağlayabiliriz. İnşallah 50 bin konut hedefinin de üzerine çıkarız. Şu anda Süleyman Bey’in 20 konut sözü var. Biz de ilk hedefte 50 konutla katkıda bulunalım.”

717 MİLYON YARDIM

Bakan Soylu da, “Bir Aradayız İdlib’in Yanındayız” kampanyasında 717 milyon 63 bin 102 lira yardım toplandığını bildirerek şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanımıza verdiğimiz söz, 20 bin evin temmuz sonuna kadar bitirileceğiydi. Şu ana kadar 10 bin 762 ev bitirildi. Bağışlarla hedefi 50 bine çıkardık. Biz bu bölgeye petrol gözlüğüyle bakmıyoruz. Elimizde petrol haritalarıyla terör örgütleriyle pazarlık yapmıyoruz.”

İNSANLIĞIN ONURUNU KURTARDIK

“Virüs sebebiyle dünyanın geri plana attığı bu meselede, sınırımızın hemen yanı başında halen büyük bir insanlık dramı yaşanmaktadır” diyen Soylu şöyle devam etti: “Şurası açıktır ki eğer Türkiye bu meseleye sırt çevirseydi, burada yaşanacakların utancı tüm dünyaya yeterdi. Aziz milletimiz, insanlığın onurunu kurtarmıştır. İnsanlar 10 yıldır sırtını dayayacak bir duvar bulamıyorlardı. Avrupa, her zaman olduğu gibi insanlığa sırtını dönmüştür. Aramızdaki fark şudur, biz onlara sırtlarını dayayacakları bir ev yapıyoruz.”

SAVAŞIN 70. YILINDA GÜNEY KORE’YE VİDEOLU MESAJ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kore Savaşı’nın 70. yılı dolayısıyla Güney Kore’de düzenlenen törene video mesaj gönderdi: “İlhamını Kore Savaşı’ndaki emsalsiz dayanışmamızdan alan dostluk bağlarımızın her geçen gün daha da güçlendiğini görmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu tarihi günde, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyorum.”

<p>Vergi müfettişi olduğunu söylerek bir firma sahibinden 600 bin lira rüşvet almak isteyen şahıslar

İstanbul'da mali müşavire rüşvet baskını: Suçüstü yakalandılar

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Modada yeni trend: Holografik tasarımlar

İstanbul'un ilçelerinin koronavirüs yoğunluk haritası