• $7,5299
  • €9,0142
  • 409.459
  • 1538.04
19 Ocak 2021 Salı 13:42 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan'dan reform mesajı: Kamuoyuna sunma aşamasına geldi

Başkan Erdoğan'dan reform mesajı: Kamuoyuna sunma aşamasına geldi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Düzce, Çorum, Amasya, Bartın ve Karabük İl Kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan, "Reform gündemimizi oluşturmaya başladık. Kamuoyuna sunma aşamasına gelmiştir" dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "Reform gündemimizi oluşturmaya başladık. Kamuoyuna sunma aşamasına gelmiştir" açıklamasında bulundu.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Dün 9 il kongremizi yaptık. Bugün de 5 ilimizinkini gerçekleştiriyoruz. Salgın nedeniyle kongrelerimizi canlı bağlantı ile yapmaktan elbette memnun değiliz. Dünyanın içinde bulunduğu bu durumda başka çaremiz olmadığı için kongrelerimizi bu şekilde tamamlayacağız. AK Parti'nin geçen yıl 1 milyon yeni üyeyi kazanmasından memnuniyet duyuyorum.

"ÜLKEMİZE 2023 HEDEFLERİNE BİZ ULAŞTIRACAĞIZ"

AK Parti'nin yolu, milletin yolu, davası, milletin davası, gücü, milletin gücüdür. Böyle bir misyon ile yola çıkmış, girdiği her seçimden 18 yılda zaferle çıkmış bir partinin mensuplarının görevi hedefi daha ileriye taşımaktır.

Bizler seferle mükellef kadrolar olarak, Rabbim bizlere nice zaferleri nasip etmiştir. Bundan sonra da nicelerini nasip edecektir.

Halka ve Hakk'a hizmet yolunda son nefesimize kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

Ülkemizi 2023 hedeflerine biz ulaştıracağız. Gençlerimiz ile ülkemizi 2053 vizyonuna biz taşıyacağız. Hep daha büyük projelere imza atacağız.

Biz 2001 yılında partimizi kurduğumuzda Türkiye yakın dönemin en önemli bunalım ve kaoslarından birini yaşıyordu. Milletimiz AK Parti'yi umut olarak görmüş, kuruluşundan 15 ay gibi kısa bir süre sonra iktidara getirmişti. Milletimizi yanıltmadık. Var gücümüzle çalıştık, çabaladık, mücadele ettik. 18 yıldır karşımıza çıkarılan engelleri asla unutmadık, unutmayacağız. Vesayetin engellerini nasıl aştığımızı daha dün gibi hatırlıyoruz.

"İSTEMEZÜKÇÜLERİN HİÇBİRİNE MİLLETİMİZ İTİBAR ETMİYOR"

Türkiye'nin diplomasiden, ekonomisine kadar geniş bir cephede yürüttüğü mücadelede karşımızdakilerin değirmenlerine su taşıyarak Türkiye'yi şikayet edenleri de unutmayacağız. Tuzaklar ve saldırılardan kurtulan Türkiye, bölgede ve dünyada dengeleri belirleyecek bir güce ulaşmıştır.

Milletin rotasını şaşırtan suni kavgaları geride bıraktıkça önümüzdeki ufku daha iyi görmeye başladık. Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanları 5'e 10'a katladık.

Siz her projemize karşı çıkanlara, her politikamızı eleştirenlere bakmayın, her yatırımdan onlar da faydalanıyor. Milletimiz 18 yıldır 'istemezükçülerin' hiçbirine 18 yıldır itibar etmedi, etmiyor.

"AKIL VİCDAN SAHİBİ HERKES NEREDEN NEREYE GELDİĞİMİZİ GÖRÜYOR"

Salgın krizi sağlık altyapımızı, depremler, deprem altyapımızın gücünü göstermiştir. Akıl ve vicdan sahibi herkes Türkiye'nin güvenlik ve diplomaside nereden nereye geldiğini görüyor.

Uluslararası alanda sözü dinlenmeyen, talepleri görünmez gelen ülkeden, her olayda süreçlerin gidişatını değiştiren bir ülke haline geldik.

Salgın sonra yeniden yapılanacağı görülen siyasi süreçte en önemli güç olarak Türkiye'nin olmasının arkasında böyle bir durum var.

Planı, projesi olan tek parti AK Parti, Cumhur İttifakı'dır. Diğerlerinin tamamı eski Türkiye kalıntısı tavırlarla vakit öldürmektedir.

CHP'YE TECAVÜZ TEPKİSİ: KARA MİZAH ÖRNEĞİ

Daha kendi partisi içindeki taciz, hırsızlık ve tecavüzlerin hesabını veremeyenlerin bu ülkenin yönetimine talip olması kara mizah örneğidir. Bu kokuşmuş zihniyetten ülkeye fayda gelmez. Bu tablo bizim sorumluluğumuzu daha da artırmaktadır.

EKONOMİ VE HUKUKTA REFORM: KAMUOYUNA SUNMA AŞAMASINA GELDİ

Şimdiden reform gündemimizi oluşturmaya başladık. Ekonomi ve hukukta reform adımlarıyla ilgili hazırlıklarımız kamuoyuna sunma aşamasına geldi. Köklü reformlar için yürüttüğümüz çalışmaları da günü geldiğinde milletimizle paylaşacağız.


Haberin Özeti

Başkan Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Düzce, Çorum, Amasya, Bartın, Karabük il kongrelerine canlı bağlantı gerçekleştirdi.

CHP'ye eleştiri
• "Planı, projesi olan tek parti AK Parti, Cumhur İttifakı'dır. Daha kendi partisi içindeki taciz, hırsızlık ve tecavüzlerin hesabını veremeyenlerin bu ülkenin yönetimine talip olması kara mizah örneğidir. Bu kokuşmuş zihniyetten ülkeye fayda gelmez."
• "Siz her projemize karşı çıkanlara, her politikamızı eleştirenlere bakmayın, her yatırımdan onlar da faydalanıyor. Milletimiz 18 yıldır istemezükçülerin hiçbirine itibar etmedi, etmiyor."

Ekonomi ve hukuk reformları
• "Ekonomi ve hukukta reform adımlarıyla ilgili hazırlıklarımız kamuoyuna sunma aşamasına geldi. Köklü reformlar için yürüttüğümüz çalışmaları da günü geldiğinde milletimizle paylaşacağız."
<p>Süper Lig'in 28. haftasında Ankaragücü sahasında Galatasaray'ı konuk etti. Bu zorlu karşılaşmada

Galatasaray-Ankaragücü Maç Yorumu

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi