• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
16 Şubat 2021 Salı 00:12 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan'dan ABD'ye terör tepkisi! 'Hani PKK'nın yanında değildiniz'

Başkan Erdoğan'dan ABD'ye terör tepkisi! 'Hani PKK'nın yanında değildiniz'

ABD'ye terör tepkisi: PKK'nın bal gibi arkasındasınız. Başkan Erdoğan, teröre desteğini kesmeyen ABD'ye, “Hani siz PKK'nın, YPG'nin yanında değildiniz. Bal gibi de yanındasınız ve arkasındasınız. Eğer biz sizinle NATO'da berabersek bizim yanımızda yer alacaksınız” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Yenişehir Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen Rize 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Erdoğan buradan Aksaray-Eskişehir-Konya 7. Olağan il kongrelerine de canlı bağlandı. Konuşmasında ABD'ye sert eleştirilerde bulunan Erdoğan, 'İşte ABD'nin yaptığı bir açıklama var, evlere şenlik. Hani siz PKK'nın, YPG'nin yanında değildiniz. Bal gibi de yanındasınız ve arkasındasınız' dedi. Konuşmasında bir de çağrı yapan Erdoğan, 'Terör örgütü PKK'nın içindeki kandırılmış tüm gençlere sesleniyorum, gelin bu kiralık katiller ordusundan bir an önce kurtulun' diye konuştu. Erdoğan şunları söyledi: "Kuzey Irak'a, binlerce TIR tank getirdiler, binlerce TIR mühimmat getirdiler ve bunları teröristlere teslim ettiler. Bu teröristlerle bizim güvenlik güçlerimiz de orada savaştılar. Şimdi artık yağma yok. Eğer biz sizinle NATO'da berabersek, eğer biz sizinle dünyada, NATO'da bu birlikteliğimizi sürdüreceksek bize samimi davranacaksınız. Teröristlerin yanında yer almayacaksınız. Eğer yer alacaksanız bizim yanımızda yer alacaksınız."

KURTARMAYA UĞRAŞTIK

"Pençe-Kartal 2 Harekatı'nda şehit olan 3 asker ile teröristler tarafından alçakça katledilen, şehit edilen 13 kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bu kardeşlerimizin bir kısmı 5 yıl, bir kısmı 6 yıl bu teröristlerin ellerinde esirdi. O günden bugüne kardeşlerimizi nasıl bu teröristlerin elinden kurtaracağız hep bunun hesabını yaptık, çok uğraştık."

BUNLARDA YALAN BOL

"Bunların parlamentodaki temsilcilerinde yalan bol. Bunlar, dünyadaki koldaşlarına, yandaşlarına, paydaşlarına, nasıl yalanlar söylüyorlar herhalde takdir edersiniz. Onlara fırsat vermeden, işin gerçeği nedir bunları anlatacağız. Bunları arkadaşlarımız anlatacaklar. İşin içinde olan bizzat Savunma Bakanım, Genelkurmay Başkanım, İçişleri Bakanım anlatacaklar ki hakikat ortaya çıksın."

BIDEN SEN DE BU PKK'YI İYİ TANI

Başkan Erdoğan, "Dünyaya diyoruz ki gelin bu alçakların gerçek yüzünü iyi tanıyın. Sayın Biden sen de bunları iyi tanı. PKK'nın bu ilk sivil katliamı değil. Karşımızda 'bir insanın ölümü trajedi, bir milyon insanın ölümü ise istatistiktir' diyen bir zihniyet olduğunun farkındayız" dedi.

ARTIK KİMSE ÖNÜMÜZDE DURAMAZ

Başkan Erdoğan, "Gara'daki bu katliamdan sonra hiçbir ülke Suriye ve Irak'taki operasyonlarımıza karşı duramaz, kimse sorgulayamaz, eleştiremez, karşı duruş sergileyemez. Ya Türkiye'nin yanında yer alacaklar ya da kanlı terör örgütünün yanında yer alıp vicdanlarda ve uluslararası platformlarda hesap verecekler" dedi.

ABD BÜYÜKELÇİSİ BAKANLIĞA ÇAĞRILDI

ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, ABD'nin "Türk vatandaşlarının terör örgütü PKK'nın elinde öldüğü haberleri doğruysa, bu eylemi en güçlü şekilde kınıyoruz" ifadelerine yönelik tepkinin "en kuvvetli şekilde" dile getirildiği bildirildi.

ÇAVUŞOĞLU GÖRÜŞTÜ! RAHATSIZLIK, ABD DIŞİŞLERİ BAKANI BLİNKEN'E DE İLETİLDİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefonda görüştü. Görüşmede, ABD tarafından son dönemde yapılan açıklamalarla ilgili duyulan rahatsızlığın dile getirildiği ifade edildi. Blinken, Türk rehinelerin şehit edilmesi nedeniyle taziyelerini iletti ve PKK'nın bundan sorumlu olduğunu belirtti. İki bakan tüm konuları ayrıntılı görüşme konusunda mutabık kaldı.

<p>İstanbul Halkalı'da büyük bir yangın çıktı. </p><p>Dumanlar kilometrelerce öteden görülürken, eki

Halkalı'da iş yeri yangını

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek