• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
24 Ağustos 2021 Salı 00:33 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan: Zor günlerde milletimize heyecan yaşattınız

Başkan Erdoğan: Zor günlerde milletimize heyecan yaşattınız

"Başarı çıtasını çok daha yukarı taşıyacağız" Başkan Erdoğan, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda madalya kazanan milli sporcular ve aileleriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki akşam yemeğinde bir araya geldi.

Başkan Erdoğan, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda madalya kazanan milli sporcular ve aileleriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki akşam yemeğinde bir araya geldi. Erdoğan, "Siz sporcularımızın elde ettiği başarılar hafızalara kazınmıştır. Türkiye 2 altın, 2 gümüş ve 9 bronz ile toplamda 13 madalya kazanarak büyük bir rekora imza atmıştır" dedi. Madalya sayısı itibariyle Tokyo 2020'nin, 1936'dan beri katıldığımız olimpiyatlar arasında en fazla madalyayı kazandığımız olimpiyatlar olduğunu belirten Erdoğan "Kazandığımız 13 madalyanın 5'i kadın sporcularımız tarafından ülkemize getirilmiştir. Yine bu olimpiyatlarda, tarihimizde jimnastik, okçuluk ve karate branşlarında ilk kez madalya kazanmanın sevincini yaşadık" ifadelerini kullandı.

GÖNÜLLERİ KAZANDINIZ

Madalya kazanan sporcuların isimlerini tek tek sayarak tebrik eden Erdoğan, "Sizler 7'den 70'e milletimizin tamamının gönlünü de kazandınız. Yangın ve sel felaketleri ile mücadele ettiğimiz zor bir dönemde Tokyo'dan gelen güzel haberlerle milletimize büyük bir heyecan yaşattınız" dedi. Başkan Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile federasyonlarla, Tokyo 2020 Olimpiyatları'ndaki güçlü ve zayıf yanlarını analiz edeceklerini belirterek, "İnşallah Paris'te de Tokyo'da elde ettiğimiz başarı çıtasını çok da

AFGANİSTAN İÇİN GENİŞ DİPLOMASİ

Başkan Erdoğan, sosyal medya hesaplarından, Afganistan'daki gelişmeler ve düzensiz göç konusuyla ilgili yürüttüğü diplomasi trafi ğine ilişkin paylaşımda bulundu. Erdoğan, konuyla ilgili Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Irak Başbakanı Mustafa Kazımi, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ve Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel'e ilettiği mesajlara ilişkin bir infografi ğe de paylaşımında yer verdi. "Afganistan'daki gelişmeler ve düzensiz göç konusuyla ilgili uluslararası alanda yoğun bir diplomasi yürütüyoruz" ifadesini kullanan Erdoğan, "Bölgemizde istikrarı sağlamak, ülkemizi göç baskısına karşı korumak ve milletimizin huzurunu temin etmek için gereken tüm adımları atmaya devam edeceğiz" vurgusu yaptı.

  • 2020 tokyo olimpiyat oyunları
  • başkan erdoğan
  • afganistan
  • milli sporcu
<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!<br></p>

En Zor Çocuk Oyununu 'Görmelisin'!

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!