• $8,5701
  • €10,1388
  • 496.39
  • 1360.75
31 Temmuz 2020 Cuma 01:28 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan: Suriye'den Libya'ya zafer için kararlıyız

Başkan Erdoğan: Suriye'den Libya'ya zafer için kararlıyız

Başkan Erdoğan Kurban Bayramı mesajında “Irak ve Suriye'den Libya'ya uzanan alanda mücadelemizi hem kendimiz hem de bu ülkelerdeki kardeşlerimiz için zaferle neticelendirmekte kararlıyız” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı mesajı yayımladı. Mesajda Irak ve Suriye’den Libya’ya uzanan alanda kararlılık vurgusu yapan Erdoğan, salgının atlatılması için vatandaşları tedbirlerle ilgili duyarlı olmaya çağırdı.

AĞUSTOS ZAFER AYI

Erdoğan şunları söyledi: “Tarihimize ‘zaferler ayı’ olarak geçen ağustos ayına girmekte olduğumuz şu günlerde inşallah evlatlarımıza yeni zaferler miras bırakacağız. Doğu Akdeniz ve Ege’deki haklarımızı korumak için başlattığımız çalışmaları sonuna kadar devam ettireceğiz. Fatih Sultan Mehmet Han’ın vakfiyesine uygun şekilde yine bir cuma günü yeniden ibadete açtığımız Ayasofya Camii örneğinde olduğu gibi egemenlik haklarımızı kullanmakta tereddüt göstermeyeceğiz.”

TRAFİK VE TEMİZLİK UYARISI

Erdoğan, “Kurban Bayramı için yollara çıkan tüm vatandaşlarımızdan trafik ve sağlık kurallarına titizlikle riayet etmelerini istirham ediyorum. Bayram sevincimize gölge düşürmemek, yürekleri yakmamak, insanımızı ve ülkemizi dermansız bırakmamak için hep birlikte lütfen daha dikkatli, daha sorumlu davranalım” şeklinde konuştu.

KATAR EMİRİ İLE GÖRÜŞTÜ

Bu arada Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Erdoğan ve Al Sani, görüşmede, karşılıklı olarak Kurban Bayramı tebriğinde bulundu. 

<p>Dışişleri Bakanlığı, Kıbrıs Türk halkını görmezden gelen, gerçeklerden kopuk ve sadece Rum tarafı

AB'ye Maraş kınaması

Düzce'de asırlık ağaç caddeye devrildi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 4 ayrı noktada orman yangını meydana geldi

Elazığlı girişimci atıl durumdaki otobüs ve minibüsleri karavana dönüştürüyor