• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
29 Ocak 2021 Cuma 15:52 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan-Musk görüşmesinde ne konuşuldu?

Başkan Erdoğan-Musk görüşmesinde ne konuşuldu"

Başkan Erdoğan, Tesla ve SpaceX'in Kurucusu Elon Musk ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesine ilişkin detayları paylaştı. Başkan Erdoğan, "Türksat 5'e hazırlanıyoruz. Müşterek neler yapabiliriz bu konuda ben de bir arkadaşımızı görevlendirerek, Elon Musk ile sürekli irtibat halinde olacaklar." dedi. Elon Musk'ın 185 milyar doları geçen servetiyle dünyadaki en zengin kişi olmasına da değindiklerini belirten Erdoğan, "Tabi Elon, 2020 itibariyle dünyanın en zengini oldu. "Çok çalışıyorum" diyor. "Çok çalışınca da çok kazanıyorum" diyor." ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan geçtiğimiz günlerde Tesla ve SpaceX'in Kurucusu Elon Musk ile telefon görüşmesi gerçekleştirmişti. Erdoğan, görüşmeye ilişkin merak edilen soruları yanıtladı.

"ELON MUSK İLE İRTİBATTA OLACAĞIZ"

Türkiye'nin haberleşme uydusu Türksat 5A, Elon Musk'ın kurucusu olduğu Space X firmasına ait Falcon 9 roketi ile uzaya gönderilmişti.

Şimdi Turksat 5'e hazırlandıklarını belirten Erdoğan, "Elon Musk ile bir ziyaretimiz olmuştu. Bizim uzayla ilgili yaptığımız çalışmalarda onlarla müşterek bi çalışma yaptık. Türksat 5'e hazırlanıyoruz. Müşterek neler yapabiliriz bu konuda ben de bir arkadaşımızı görevlendirerek, Elon Musk ile sürekli irtibat halinde olacaklar." dedi.

"ÇOK ÇALIŞIYORUM DİYOR"

Tesla'nın hisse fiyatlarında yaşanan artış ile Elon Musk 2017'den beri dünyanın en zengin insanı olan ve şu anda yaklaşık 184 milyar dolar değerinde serveti olan Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'u geride bırakmıştı. 

Elon Musk'ın dünyanın en zengin kişisi olmasına dair de konuştuklarını belirten Erdoğan, "Tabi Elon, 2020 itibariyle dünyanın en zengini oldu. "Çok çalışıyorum" diyor. "Çok çalışınca da çok kazanıyorum" diyor." ifadelerini kullandı.

<p>Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Tansu Çiller, 28 Şubat sürecini, 'Sayın Cumhurbaşkanı Demirel taraf

Eski Başbakan Tansu Çiller'den 28 Şubat mesajı

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek