• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
22 Şubat 2019 Cuma 14:53 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan: Bu yıl başlıyoruz

Başkan Erdoğan: Bu yıl başlıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kışla Gençlik Merkezi’nde düzenlenen Muğla mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Şimdi buradan müjdesini veriyorum, Muğla'nın 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Sandras içme suyu projesine bu yıl başlıyoruz" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Muğla'ya hizmet yakışır, Muğla'ya eser yakışır, Muğla'ya yatırım yakışır, Muğla'ya AK Parti belediyeciliği yakışır, Muğla'ya Cumhur İttifakı yakışır.

Memleket işi gönül işi diyerek, belediye işi gönül işi diyerek yanımızda olmaya var mısınız? Muğla'yı yıllarca CHP yönetimi yönetti mi? Ne yaptılar? Artık benim milletim bu CHP zihniyetine dersini şu sandıkta versin. Bodrum'u yıllardır sel alıp götürüyor. Her türlü rezillik orada ve hiçbir altyapı yok. Hangi ilçeye bakarsan bak hiçbir altyapı yok. 37 gün kaldı. Çalışalım ve bu işi bitirelim.

20 KATRİLYON YATIRIM YAPTIK

17 yıldır Türkiye'de sadece hizmet ettik, yatırım yaptık, eser ortaya koyduk. Ne diyor Ziya Paşa; Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz eserlerimizle varız. Muğla'ya bugüne kadar 20 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık. Eğitimde 3 bin 79 adet yeni derslik kazandırdık. Önümüzdeki sene toplamda 4 bin kişi kapasiteli 3 adet yurt binası daha açıyoruz.

İlçelerimizde yapılacak yurtlarla ilgili arsa tahsisi ve proje çalışmaları sürüyor. Spor salonları Muğla'ya, Fethiye'ye, Milas'a gençlik merkezleri yaptık. Muğla'ya yeni bir stat kazandırma ve mevcut stadın yerini de Millet Bahçesi yapma çalışmalarımız sürüyor. Ama yetmez, Millet Bahçesi'nin bir köşesine de inşallah yaklaşık bin metrekarelik Millet Kıraathanesi yapacağız.

YATIP KALKIP KUMARLA MEŞGULLER

Ben Kıraathane diyorum CHP'liler ne anlıyor kumarhane. Bunlar tabi yatıp kalkıp kumarla meşguller. Kıraathane nedir diye sorsan bilmezler. Kıraathane okuma evidir. Bu kıraathanede çay, simit, kek, pasta bunlar olacak ve her türlü hizmet olacak. Benim gençlerim oraya gelecekler hem derslerini çalışacak hem de orada çaylarını, kahvelerini içmek suretiyle benim ne devletim varmış benim ne belediyem varmış diyecek. İşte biz hizmet belediyeciliği diyoruz. 

VURUR GEÇERİZ

Şehrimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, şehit yakınlarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize 1,1 katrilyon lira destek verdik. Sağlıkta 500 yataklı Muğla Devlet Hastanesi'nin de aralarında bulunduğu 10'u hastane olmak üzere toplam 33 tesisi şehrimize kazandırdık. Biz Milas'taki hastaneyi bitirmek üzereyiz. Fakat Büyükşehir belediyesi bağlantı yolunu yapmamakta ısrar ediyor.  Büyükşehir belediyesi bağlantı yolunu yapmamakta ısrar ediyor. Böyle devam ederse dinlemeyiz vurur geçeriz. Bodrum'da müteahhitten kaynaklanan bir sebepten gecikme yaşandı onu da çözüyoruz. Muğla'da 3 bin 320 konut projesini hayata geçirdik. İmar Barışı ile toplam 321 bin Muğlalı vatandaşımızın sorununu çözdük.  

SANDRAS İÇME SUYU PROJESİNE BU YIL BAŞLIYORUZ

İçme suyu belediyelerin işidir. Baktık CHP'li belediyelerden ses çıkmıyor. Hemen DSİ'yi devreye soktuk. Muğla'nın 2050 yılına kadar su ihtiyacını karşılayacak Sandras içme suyu projesine bu yıl başlıyoruz.  İnşa ettiğimiz sulama projeleri ile 86 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Akgedik Barajı'ndan aldığımız suyu Milas'a vereceğiz. Bu yıl Bodrum'u AK Parti belediyeciliği ile tanıştıralım. 

MİLAS'A DOĞAL GAZ MÜJDESİ

Bay Kemal diyor ki ‘çiftçiler battı ellerinden tarlaları alındı.’ Akşam yalan sabah iftira. Çiftçilerimize 1,3 katrilyon tarımsal destek verdik. Desteklerimizle 35 bin kişilik ilave istihdam oluşturduk. 105 bin işyerimizi 1,3 katrilyon tutarında SGK prim teşviki ile destekledik. Türkiye genelinde şu anda 81 vilayete doğal gazı ulaştırdık. İlçelerimize de ulaştırdık Milas'a da doğal gaz getireceğimizin müjdesini burada sizlere vermek istiyorum. Artık kömürlükten kömür, odun alalım devrini geriye koyalım.

CHP zihniyeti bunları bitiremez. Ben İstanbul'u hava kirliliği ile aldım, çöp dağları ile aldım ve patlayan Ümraniye çöplüğü kim vardı Büyükşehir'de CHP, ilçede yine CHP 39 kardeşimiz orada öldü. Şimdi İstanbul'da doğal gazın gittiği ev sayısı 6,5 milyona ulaştı.

<h3><strong>YENİ MALATYASPOR FENERBAHÇE MAÇI SONRASI EMRE BELÖZOĞLU: NET PENALTIMIZ VERİLMEDİ</stron

Yeni Malatyaspor-Fenerbahçe Maç Yorumu

Muş'ta teröristlere darbe! çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Haftanın fotoğrafları (3-9 Nisan 2021)

Tünel inşaatında ortaya çıktı! turizme kazandırılacak