• $9,2483
  • €10,7386
  • 525.693
  • 1409.56
24 Ağustos 2021 Salı 18:25 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan: Memuru enflasyona ezdirmedik

Başkan Erdoğan: Memuru enflasyona ezdirmedik

"Yalan kök salmadan gerçeği gösterelim" Başkan Erdoğan “Bizim gerçekleri göstermediğimiz her yerde karşımızdakilerin yalanları kök salıyor. 2023 haziranına kadar gece-gündüz çalışmamız gerekiyor. Milletimizin gönlünü kazanacak şekilde sahada olmalıyız” dedi. Öte yandan Başkan Erdoğan, 2022-23'te memur maaşlarında ortalama 1352 TL artış yaşanacağını söyledi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Parti teşkilatına seslenen Erdoğan, "Bizim gerçekleri göstermediğimiz her yerde karşımızdakilerin yalanları kök salıyor. 2023 haziranına kadar gece-gündüz çalışmamız gerekiyor. Milletimizin gönlünü kazanacak şekilde sahada olmalıyız" dedi. Erdoğan şunları söyledi:

YAPTIKLARIMIZI ANLATIN

"AK Parti geçtiğimiz 20 yılda kazandırdığı eserlerle vatanın her karışına damgasını vurmuş bir partidir. Cumhuriyet tarihinde yapılanların tamamının 3 katı 5 katı 10 katı hizmetlerle Türkiye'ye çağ atlattık. Herkesle savaşa savaşa milli iradenin üstünlüğünü kabul ettirdik. Bugün Türkiye egemenlik haklarını gerçek anlamda kullanabilen az sayıda ülkelerden biridir. Bu özgüvenin gerisinde 19 yıllık iktidarımızda ülkemize kurduğumuz sağlam altyapı vardır. Salgın döneminde bu altyapının önemini hep birlikte tecrübe ettik. Birileri çıkıp 'Türkiye'yi batırdınız' diyebilecek kadar gerçeği çarpıtıyor. En güzel cevap 19 yılda yaptıklarımızı anlatmaktır."

HİZMET KALİTESİ ARTTI

"Eğitimde 2002'de bütçemiz 10,3 milyar lira iken 2021 bütçemiz 2 bin 12 milyar liraya ulaştı. Bugüne kadar 693 bin yeni öğretmenimizin atamasını gerçekleştirdik. Eğitim kademelerini 4+4+4 yaparak zorunlu eğitimi 12 yıla çıkardık. 44 farklı ülkede 349 okul, yüksek öğretim kurumu, 42 yurt ile eğitim öğretim faaliyetleri yürütüyoruz. Sağlıkta hastane yatak sayımızı 164 binden 255 binin üzerine çıkardık. Hizmete aldığımız toplamda 22 bin 604 yatak kapasiteli 17 şehir hastanemizle hizmet kalitesini artırdık. 13 şehir hastanemizin inşası sürüyor. Gençlik merkezi sayımızı 9'dan 376'ya çıkardık. Yükseköğrenim yurtlarındaki yatak kapasitemiz 717 bine ulaştı."

ALTINDAN KALKACAĞIZ

"Antalya'da ve Muğla'da eşi benzeri görülmemiş yangınların izlerini silmekte kararlıyız. Geniş ölçekle bir heyetle arkadaşlarımız bütün Karadeniz ve Güney'de afet çalışması yapacak. Allah'ın izniyle bu devlet güçlü, bu millet güçlü ve biz bunu başaracağız."

REZERV 109 MİLYAR DOLAR

"Türkiye'nin yıllık ortalama büyüme oranını yüzde 1'in altından aldık, yüzde 5.1 seviyesine getirdik. İhracatımızı 36 milyar dolardan aldık, geçtiğimiz yılı 170 milyar dolarla kapattık. Bu yıl inşallah 20 milyar doların üzerine çıkarmış olacağız. Merkez Bankası rezervimiz şu an itibarıyla 109 milyar dolar seviyesindedir. Önümüzdeki, günlerde 115 milyar doların üzerine çıkacak. Bir miktar düşen milli gelirimizi inşallah en kısa zamanda trilyon doların üzerine çıkaracağız. Türkiye son 19 yılda 9 milyon vatandaşına iş bulmuş, istihdamını 9 milyon artırmış bir ülkedir."

BAŞKAN ERDOĞAN AK PARTİ TEŞKİLATLARINA SESLENDİ

Başkan Erdoğan AK Parti'nin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda parti teşkilatlarına hitap etti. Başkan Erdoğan partililere, 2023 Haziran ayında yapılacak seçimler için milletin gönlünü kazanacak projelerle sahada olma talimatı verdi.

TERÖR KORİDORUNU PARAMPARÇA ETTİK

Başkan Erdoğan, "Güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok ettik. Göçe karşı 25 geri gönderme merkezi kurduk" dedi.

Terörle mücadele ve düzensiz göçle ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Göç dalgaları için 16 bin kişi kapasiteli 25 geri gönderme merkezi oluşturduk. Gönüllü Suriyeli sayısı 455 bini geçmiştir" dedi. Erdoğan şunları söyledi: "Güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok ettik. Karayolu tünel sayımız 83'ten 447 adede, tünel uzunluğumuz 50 kilometreden 617 kilometreye ulaştı."

Türkiye'nin savunma sanayii başarısına değinen Erdoğan, "Türkiye, İHA'lar başta olmak üzere pek çok alanda dünyanın sayılı savunma sanayii ülkeleri arasında. Yerli otomobilimizin üretim süreci planlandığı şekilde yürüyor. İnşallah 2023'te kendi otomobilimizi yollarda göreceğiz" diye konuştu.

MEMURA SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

"2022-2023 yılları için memur maaşlarındaki artış oranı ortalama yüzde 31,2 ve miktar olarak 1352 lira olarak gerçekleşmiştir. En düşük memur maaşı 4 bin 348 liradan 5 bin 700 liraya yükselmiştir. Kamu işçilerimizden sonra memurlarımızı da enflasyona ezdirmeme sözümüzü yerine getirdik. İmzalanan kamu çalışanlarımıza yönelik toplu sözleşmenin ülkemize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum."

19 YILDA 431 MİLYAR LİRA SOSYAL YARDIM YAPTIK

"Aile ve sosyal hizmetlerde son 19 yılda toplam 431 milyar lira tutarında sosyal yardım yaptık. 360 sosyal hizmet merkezini hizmete açtık. Çalışma ve sosyal güvenlikte 2002'de 184 lira olan asgari ücret bugün 2 bin 825 liraya ulaştı. Mahalli idare sistemimizi güçlendirmenin yanında daha katılımcı bir yapıya kavuşturduk. Vatandaş-muhtar işbirliği için muhtar bilgi sistemini kurduk."

AFETLERDEN ETKİLENEN YERLERİ ZİYARET EDECEĞİZ

Başkan Erdoğan, Karadeniz'de selden etkilenen bölgeler ile Antalya ve Muğla'da yangının etkilediği bölgelerde inceleme yapacağını belirtti. Erdoğan, "Bartın, Sinop, Kastamonu buraları heyetlerimizle dolaşacağız. Akabinde Antalya, Muğla, planladığımız gibi arkadaşlarımızın da planlarında olduğu şekliyle buraları dolaşacağız. Bu kritik süreci de mutlaka başarıyla neticelendirmemiz gerekiyor" dedi.

Başkan Erdoğan, sergi açılışında sanatçılarla bir araya geldi.

CİĞERİMİZ YANARKEN RANT DEVŞİRMEYE ÇALIŞTILAR

Başkan Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi'ne katıldı. Sel ve orman yangınlarıyla ilgili konuşan Erdoğan, "Milletin ciğerini yakan bir musibetten siyasi rant devşirmeye çalışmanın hiçbir izahı olamaz" dedi.

  • başkan erdoğan
  • terör örgütü
  • afet
  • ak parti
  • memur
<p>İstanbul merkezli 15 ilde DHKP-C terör örgütüne operasyon düzenlendi. 126 şüpheli hakkında gözalt

DHKP-C terör örgütüne operasyon

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de Din Eğitimi Sempozyumu'na katılarak konuşma yaptı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ekim 2021)

Kumanda görünümlü tabanca, polisi yaraladı