• $13,6062
  • €15,1715
  • 782.786
  • 1987.71
15 Kasım 2021 Pazartesi 07:00 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan, Memur-Sen buluşmasında konuştu: Yabancı elçiliklere ağlıyorlar

Başkan Erdoğan, Memur-Sen buluşmasında konuştu: Yabancı elçiliklere ağlıyorlar

"Memurlar tehdide pabuç bırakmaz" Başkan Erdoğan, muhalefetin en büyük vaadinin ‘eski Türkiye' olduğunu belirterek, “Elçilikleri ağlama duvarına çevirenlerden fayda gelmez” dedi.

Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması'nda konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kamu çalışanlarına yönelik tehdit içerden açıklamalarına sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Sizlerin aracılığıyla tüm kamu görevlilerimize şu çağrıyı yapıyorum... Kardeşlerim, Türkiye'de ne mafyaya ne de mafya siyasetine yer vardır. Tehdit dilini siyasetlerinin öznesi haline getirenlerin bu ülkenin memurunu, öğretmenini, polisini, bürokratını rahatsız etmesine asla izin vermeyiz. Biz bu makamda olduğumuz sürece kimse sizin kılınıza dokunamaz" dedi.

Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen 'Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması'nda şu açıklamalarda bulundu:

ÇETİN MÜCADELE VERDİK

"Bu faşist zihniyetin eğitim sisteminde yaptığı tahribatı ortadan kaldırmak için halen çalışıyoruz. Bay Kemal öğretmenleri tehditleri ediyor. Hangi memur sınıfında kim varsa hepsini tehdit ediyor. Ama bilmiyor ki memur kardeşlerim bunlara pabucu bırakmayacak. Kardeşlerim demokrasi ve kalkınma hamlesini işte böyle bir süreçte yürüttük. Ülke ve milletimize kazandırmak için çetin mücadeleler verdik. Dün 27 Mayıs'a giden yolu bugün çok daha pervasızca yapıyorlar. Sandıkta yediği tokadın intikamını millete hizmet eden herkesten almaya çalışan bir kişiyle karşı karşıyayız.

Çanakkale'deydik. Köprünün son vidalarını sıktık. Devasa köprüyü inşallah 18 Mart'a ulaşmadan açacağız. Şimdi bu köprüden 6 dakikada karşıdan karşıya geçeceğiz. Bunu biz yap, işlet yöntemiyle yaptık. 12 yıl sonra Çanakkale Köprüsü bize kalacak. Bu mesele ekonomide kafa nasıl çalışıyor buna bakıyor. Biz bu konuda ekonominin kitabını yazdık. Türk demokrasisini yükseltme çabalarımız sabote edilmeye çalışıldı. Hiçbirine izin vermedik. 4,5 yılda AKM'yi yaptık. Taksim Camii'ni yaptık mı, yaptık... Bizim işimiz yapmak, onların işi yıkmak. İçeriden ve dışarıdan gelen hiçbir baskıya boyun eğmedik."

Başkan Erdoğan, Memur-Sen tarafından düzenlenen 7. Büyük Türkiye buluşması programına katıldı. Erdoğan, program sonunda katılımcılarla fotoğraf çektirdi.

ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ

"Bugüne kadar sabit ücretle çalışanları enflasyona ezdirmedik, bundan sonra da ezdirmeyeceğiz. Toplu görüşme ve sözleşme görüşmelerinde talepleri daima dikkate aldık. 3600 ek gösterge meselesini önümüzdeki yıl sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planlıyoruz. Yıllar önce sözünü verdiğimiz 3600 ek gösterge meselesini sahiplenmeye çalışan CHP gibi fırsatçılar olduğunu görüyoruz."

HAYALLERİ IMF'NİN YÖNETTİĞİ TÜRKİYE

Başkan Erdoğan "Bunların hayalindeki Türkiye, ekonomisi IMF komiserleriyle yönetilen, savunması dışa bağımlı, üretmeyen bir ülkedir" dedi.

Muhalefete eleştirilerde bulunan Başkan Erdoğan, seçimden önce "Liyakati esas alacağız" diye ahkam kesenlerin seçimden sonra belediye kadrolarını bölücü terör örgütünün uzantıları başta olmak üzere yandaşlarına peşkeş çektiğini söyledi. Erdoğan, "Kendileriyle aynı ideolojik çizgidekiler dışında hiçbir sendikanın, hiçbir gönüllü kuruluşun etki alanlarında faaliyet yürütmesine izin vermediler" diye konuştu.

Bu zihniyetin belediyelerde son 2,5 yılda ortaya koyduğu yaklaşım ve uygulamalarla nasıl bir ülke ve yönetim hedeflediğini açık şekilde gösterdiğini vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti: "Bunların hayalindeki Türkiye baskının, diktanın, faşizmin kol gezdiği, farklılıklara tahammül edilmediği bir ülkedir. Bunların hayalindeki Türkiye, tıpkı tek parti dönemindeki gibi milletin değerlerinin aşağılandığı bir ülkedir. Bunların hayalindeki Türkiye, insanımızın öz yurdunda parya muamelesi gördüğü bir ülkedir. Bunların hayalindeki Türkiye, ekonomisi IMF komiserleriyle yönetilen, savunması dışa bağımlı, üretmeyen, büyümeyen bir ülkedir. Bunların hayalindeki Türkiye, bölücü terörle mücadele yerine, teröriste komşu olmayı tercih eden bir ülkedir."

YAHYA ÇAVUŞ'U GÖZLERİM YAŞLI İZLEDİM

Çanakkale Savaşları sırasında, 25 Nisan 1915'te Gelibolu Yarımadası'ndaki Ertuğrul Koyu'na çıkarma yapan 3 bin askerden oluşan İngiliz kuvvetini, komutasındaki 67 askeriyle durduran Ezineli Yahya Çavuş'un kahramanlık destanının anlatıldığı belgeselin galası, Başkan Erdoğan'ın katılımıyla önceki gün Çanakkale Troya Müzesi'nde yapıldı. Belgesel gösteriminin ardından konuşan Başkan Erdoğan, "Ben doğrusu gözleri yaşlı olarak izledim, ağladım" ifadelerini kullandı.

MERAL AKŞENER'E TEPKİ: O KÜFÜR SİZE YAKIŞIYOR MU

"Bir kadın genel başkana parlamentonun çatısı altında küfretmek yakışıyor mu? Ya sen bir kadınsın. O küfrü nasıl yapıyorsun. Bu millet kime neyi yakıştıracağını biliyor. Bunu öyle omurgasız ve ahlaksız bir şekilde yapıyorlar ki biz hicap duyuyoruz. Kimsenin ekmeğinde oynamayacağız diye verdikleri sözü kıyım yaparak tutmadılar. Seçimden önce liyakati dikkate alacağız dediler, seçimden sonra yandaşlarına peşkeş çektiler. Yaptıklarını en yetkili ağızdan itiraf ettiler."

ÇETELERE RAĞMEN DEVLER LİGİNDEYİZ

"Savunma sanayimiz biz geldiğimiz yüzde 20 yerliydi. Şimdi yüzde 80 yerli. Şu anda İHA'larımız, SİHA'larımız ve AKINCI'larımız var. Hem içeride hem sınırlarımızın dışındayız. Kötü komşular bizi ev sahibi yaptı. Savunma sanayimiz küresel çetelere rağmen devler liginde."

BÜYÜKELÇİLİKLER AĞLAMA DUVARI

Sendikal hareketler gibi siyasetin de "cesaret, yürek, aşk ve sevda işi" olduğunu dile getiren Erdoğan, "Sendikacılık gibi siyaset de ancak ülkeye ve millete hizmet gayesiyle yapılırsa anlamlıdır. Ataların dediği gibi 'Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz.' Sadece eski Türkiye sözü verenlerin ne bu ülkeye ne bu millete ne de kamu görevlilerine herhangi bir hayrı dokunamaz. Memurları tehdit eden, kamu görevlisine parmak sallayan, kendinden olmayanı dışlayanlarla büyük ve güçlü Türkiye inşa edilemez. Yabancı büyükelçiliklerini ağlama duvarına çevirenlerin bırakın Türk demokrasisini, kendi partilerine bile faydası dokunmaz" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli duyurdu... Ödemeler hesaplara yatmaya başlıyor
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli duyurdu... Ödemeler hesaplara yatmaya başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli duyurdu... Ödemeler hesaplara yatmaya başlıyor

Avrupa'nın en iyi kayak merkezi seçiliyor... Erciyes finale kaldı
Avrupa'nın en iyi kayak merkezi seçiliyor... Erciyes finale kaldı

Avrupa'nın en iyi kayak merkezi seçiliyor... Erciyes finale kaldı

TOGG'dan dünya başarısı: İlk 20'de yer aldı
TOGG'dan dünya başarısı: İlk 20'de yer aldı

TOGG'dan dünya başarısı: İlk 20'de yer aldı

<p> </p>

Kamu işçisinin maaşı ne kadar artacak?

Türkiye'den vize istemeyen ülkeler hangileri? Vizesiz kaç gün kalınabiliyor

Her gün yumurta yerseniz ne olur? İşte cevabı

Şehirlere inip başını derde sokan vahşi hayvanlar...