• $8,0729
  • €9,6842
  • 461.042
  • 1408.14
25 Şubat 2019 Pazartesi 16:26 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan: Havalimanımızı inşallah seneye hizmete sunacağız

Başkan Erdoğan: Havalimanımızı inşallah seneye hizmete sunacağız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Tokat'ta düzenlediği mitingde vatandaşlara hitap etti. Tokatlılara müjdeleri sıralayan Erdoğan, "Tokat-Turhal arasına yeni bir demiryolu yapmak için çalışmalara başladık. Yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli havalimanımızı inşallah önümüzdeki sene hizmete sunmayı planlıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle: 

Tokat'a ne zaman geldiysem beni çok iyi karşıladınız, çok güzel ağırladınız. Tokatlılar olarak her seferinde bu kardeşinizi bağrınıza bastınız. Kara kara kazanlar, sarı kağıt yazanlar, cennet yüzü görmesin aramızı bozanlar. Tıpkı bu Tokat türküsünde olduğu gibi tam 17 yıldır kimseyi aramıza sokmadınız. Aşkınız için, vefanız için desteğiniz, hayır dualarınız için teşekkürlerimi sunuyorum. 24 Haziran'da bu davaya ve elbette Cumhur İttifakı'na çok güçlü bir şekilde destek olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum.

EKONOMİDE OYUNU BOZMAK İÇİN OYUNUZU İSTİYORUZ

Şimdi önümüzde yeni bir imtihan var 31 Mart'ta yine sizlerin desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Oyunu bozmak için Tokatlı kardeşlerimizden oy istiyoruz. Suriye'deki oyunu, ekonomideki oyunu bozmak için sandıkta sizlerin oyunu istiyoruz. Geleceğimiz için daha aydınlık daha müreffeh yarınlar için 31 Mart'ta bir kez daha Tokat'ın desteğini bekliyoruz. 

31 MART İNŞALLAH TÜM MAZLUMLARIN GÜR BİR SESİ OLSUN

31 Mart inşallah şimdiden aziz milletimiz için, Tokat için hayırlara vesile olsun. Bugün 17. ildeyim, ilçeleri saymıyorum. Ve devam ediyorum. 31 Mart inşallah büyük ve güçlü Türkiye'nin habercisi olsun. Tüm ülkede gönül belediyeciliğinin müjdecisi olsun. Milletimizle birlikte dünyanın tüm mazlum halkları için verilmiş gür bir mesaj olsun. Tokatlı kardeşlerimin talep ve istekleri Ankara'daki bürokrasi dehlizleri arasında kaybolup gitti. Ta ki AK Parti iktidarlarına kadar. İller arasında öz, üvey ayrımı yapan zihniyeti de, vatandaşlar arasında makbul, makbul olmayan ayrımını rafa kaldırdık.

"SON 17 YILDA TOKAT'A 13 KATRİLYON LİRA YATIRIM YAPTIK"

Batıdaki imkanlardan doğudaki insanımızın da faydalanmasını istedik. İstanbul'daki, Ankara'daki hayat standardına Sivas, Tokat, Yozgat'taki insanımızın da sahip olsun istedik. Benim Tokatlı gencim iş bulmak için gurbete gitmek mecburiyetinde olmasın istedim. Benim Tokatlı engelli vatandaşım maddi sıkıntı çekmesin, ailesine yük olmasın istedik. Esnafım, sanatkârım işini büyütmek, üretimini arttırmak istediğine kendisine destek olabilecek bir el bulmasını istedik. Tokat'ta yılların ihmalini giderdik ve tarihinin en büyük yatırımlarıyla tanıştırdık. Son 17 yılda Tokat'a 13 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık.

TOKAT'A 15 BİN SEYİRCİ KAPASİTELİ STADYUM YAPACAĞIZ

Seneye Almus'a 250 kişi kapasiteli yeni yurt binaları açıyoruz. Tokat, Niksar, Turhal, Erbaa'ya gençlik merkezleri inşa ettik. Tokat'a 15 bin seyirci kapasiteli bir stadyum yapacağız. Tokat'a millet bahçeleri kazandırıyoruz. Tokat'ta 136 bin metrekarelik alana Ballıdere Millet Bahçesi, Turhal Millet Bahçesi'ni yapacağız. Bunları biz yaptık. 150 yataklı Turhal Devlet Hastanesi, Artova Hastanesi'nin inşaatı da devam ediyor. İmar barışıyla 47 bin vatandaşımızın sıkıntısını çözdük.

TOKAT'TA TOPLAM 120 TARİHİ ESERİ RESTORE ETTİK

Tokat Selçuklu ve Osmanlı'nın cami, medrese, han, hamam, bedesten, kervansaraylarla ilmek ilmek dokudğu bir tarih şehri. Son 17 yılda Tokat'ın bu tarih hazinesini biz yeniden ayağa kaldırdık biz. Bu konuda evladınız, milletvekiliniz Yusuf Beyazıt kardeşimizin gerçekten çok büyük emekleri oldu. Burada vakıf, tarihi eserler ayağa kalktı. Ali Paşa Cami, Yazmacılar Hanı, Niksar ve Tokat medreseleri gibi toplam 120 tarihi eseri restore ettik.

HAVALİMANIMIZI İNŞALLAH SENEYE HİZMETE SUNACAĞIZ

Tokat'ın Ballıca mağarasını yurt içi ve yurtdışında tanıtımını yapıyoruz. 79 senede 16 kilometre bölünmüş yol yaptık. Tokat çevre yolunu, Almus yolunu, Başçaftlik-Aybastı-Reşadiye ayrım yolunu inşallah bu yıl tamamlıyoruz. Tokat-Turhal arasına yeni bir demiryolu yapmak için çalışmalara başladık. Yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli havalimanımızı inşallah önümüzdeki sene hizmete sunmayı planlıyoruz. Turhal Barajı inşasında yarı yolu geçtik. İnşası süren tesislerle 81 bin dekar araziyi daha sulamaya açacağız.

 

<p>Zonguldak'ta Emniyet Müdürlüğü'nde görevli trafik polisi Mustafa Dönmez, koronavirüs tedavisi gör

Zonguldak'ta trafik polisi koronavirüse yenik düştü... Acı detay ortaya çıktı

Bakanı Karaismailoğlu, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreninde katıldı

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı