• $8,0928
  • €9,7521
  • 460.553
  • 1377.23
20 Şubat 2019 Çarşamba 17:40 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan: Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmen ataması yapacağız

Başkan Erdoğan: Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmen ataması yapacağız

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Ankara Etimesgut İlçe Mitingi'nde konuştu. Peş peşe müjdeler sıralayan Erdoğan, "Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmen ataması daha yapacağız. 2019 senesi içinde 40 bin öğretmen ataması yapılacak" dedi.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Etimesgut bir şehitler ve gaziler diyarıdır.

Gönüllere girmeden seçim sandığından çıkmak bize haramdır.

"BUNUN ADI İLTİHAK'TIR"

Biz ülkenin selameti için Cumhur İttifakı'nı kuruyoruz. Onlar terör örgütnün desteğini almak için ittifak kuruyor. CHP'nin başını çektiği zillet veya illet ittifakı PKK'sından FETÖ'süne kimi bulursa aynı çuvala koydu. Bunun adı ittifak değil iltihak'tır. Dörtlü çetenin karşısına Cumhur İttifakı olarak çıkıyoruz. Aramızdaki fark bu kadar nettir. 

Kılıçdaroğlu'nun Etimesgut'a FETÖ şüphelisi ismi aday göstermesi bu ilçeye hakarettir. Kılıçdaroğlu'nun Etimesgut'a FETÖ'den şaibeli aday göstermesine ne diyeceksiniz?

Yarın Cumhur İttifakı'nın kuruluşunun yıldönümü. Saldırılara baktığımızda bu ittifakın ne kadar isabetli olduğunu gördük. 

Etimesgut'un ve tüm Ankara'nın çehresi değişti. Bilkent ve Etlik şehir hastanelerinin yapımı devam ediyor. Eğitimde Ankara genelinde 15 bin 709 yeni deerslik yaptık. Son 16 yılda 12 yeni üniversite kurduk. Üniversite öğrencileri için 10 bin 500 kişilik yurtlar yaptık. Türkiye'yi son 16 yılda yüksek hızlı trenlerle tanıştırdık.

Ankara'ya 8 yeni metro hattı planlıyoruz. Kanal Ankara'yı şehrimize kazandırmayı planlıyoruz. 13 millet bahçesi yapıyoruz.

CHP bunlardan anlamaz. Ben kıraathane diyorum, onlar kumarhane anlıyor. Bizim rotamız millet, gayemiz hizmet, siyasetimiz gönülleri kazanma siyasetimizdir. Bizden önce kaynaklar sadece elitlere akardı. 20 yıl önce hastanelerde ne çileler çektik, ilacımızı alamıyorduk, kuyruklar vardı. Senin döneminde kuyruklar bay Kemal yokluk kuyruğunuydu, bizdeki ise varlık. Fiyatlar yarı yarıya indi. Daha da inecek. Tanzimler artık marketlerde de yapılacak.

Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmen ataması daha yapacağız. 2019 senesi içinde 40 bin öğretmen ataması yapılacak. 

<p>Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Yusuf Ziya Yavuz'un değerlendirmeleri şöyle:<br></

Çamurlu yağmur devam edecek mi?

Lider Beşiktaş'a Sivas'ta coşkulu karşılama

Nemrut Krater Gölü çevresinde açılan kardelenler görsel şölen sunuyor

Pakistan'da Türk mimarın imzasını taşıyan eser: Faysal Camisi