• $13,1804
  • €15,4162
  • 751.698
  • 1809.65
17 Temmuz 2021 Cumartesi 08:13 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan: KKTC'ye müjde ile gideceğim

Başkan Erdoğan: KKTC'ye müjde ile gideceğim

'Türk'ün olduğu yerde masumların kanı akmaz' Milli Savunma Üniversitesi TSK'nın gücüne güç katacak yeni subaylarını mezun etti. Törende konuşan Başkan Erdoğan, “Türkiye güçlüyse, zalimlerin zulmü altında inleyen her kardeşimiz için umut vardır” dedi. Erdoğan, Barış Harekatı yıldönümünde KKTC Meclisi'nde bir müjde açıklayacağını da duyurdu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Kurmay Eğitimi Mezuniyet Töreni'nde konuştu. "Mezun olarak TSK'ya katılan her subayımız ordumuzun gücünü artırmaktadır" diyen Erdoğan, "Türkiye'nin savunma sanayi teknolojilerinde geçtiğimiz 15-20 yılda kat ettiği mesafe, tüm dünyanın dikkatle takip ettiği, örnek aldığı bir başarı hikayesidir" diyerek şöyle devam etti:

KISIR DÖNGÜYÜ KIRDIK

"Eğer Türkiye güçlüyse tüm komşu coğrafyalarda gurur vardır sevinç vardır, zalimlerin zulmü altında inleyen her kardeşimiz için umut vardır. Türk'ün olduğu yerde zulüm olmaz, masum kanı akmaz. Türkiye'nin güçlü duruşunun en önemli ayaklarından biri de askeri alanda verdiği mücadeleler ve kazandığı zaferlerdir. Mücadele neticesinde Türkiye kısır döngüyü kırdı, demokrasi ve kalkınma hamlemizi başarıya ulaştırdık. Libya'da gösterdiğimiz başarı sadece Akdeniz'de değil, dünyada kartların yeniden karılmasına yol açmıştır. Açıkça ifade ediyorum. Bizim hiç kimsenin toprağında, egemenliğinde, birlik ve beraberliğinde gözümüz yoktur. Başka coğrafyalarda bizimle birlikte yol yürümek isteyen kardeşlerimizin yanlarında yer almanın hazırlıkları içindeyiz. Emperyalistlerin ve onların oyuncağı haline dönüşmüş kifayetsiz rejimler ile terör örgütlerinin zulmü altında inleyen kardeşlerimizin çağrılarına kulak veriyoruz."

Başkan Erdoğan, mezun olan kurmay subaylara diplomalarını takdim etti.

Başkan Erdoğan, anne ve babasının Karacaahmet Mezarlığı'ndaki kabirlerini ziyaret ederek, dua okudu.

KKTC'YE MÜJDEYLE GİDİYORUZ

Başkan Erdoğan, cuma namazını kıldığı Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi çıkışında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı için gideceği Lefkoşa'da KKTC Meclisi'ne hitap edeceğini belirterek, "Müjdeyi parlamentoda vermek istiyorum, güzel bir adımımız var, ön çalışmalarını bitirdik. Ada'ya ve dünyaya barış mesajlarımız olacak" dedi.

GEREKEN YAPILACAK

Erdoğan, Rize'deki sel felaketinde 2 kaybın dışında 6 vefatın olduğunu bildirerek "Tüm imkanlarımızla gerekeni yapacağız" dedi. Beştepe'de açılan 15 Temmuz Müzesi'nin kendisini duygulandırdığını belirten Erdoğan, "Müzemiz dünyaya çok güzel mesajlar verecek" dedi.

Başkan Erdoğan, Levent'te yapımına devam edilen Barbaros Hayrettinpaşa Camii'nin inşaatında incelemelerde bulundu.

ERDOĞAN VE BAHÇELİ 1. GÜN KUZEY KIBRIS'TA

Liderlerin bayram programı belli oldu. Bu kapsamda Başkan Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47'nci yıldönümü etkinliklerine katılmak üzere arife günü olan 19 Temmuz'da KKTC'ye gidecek. Erdoğan'a TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de eşlik edecek. Erdoğan, Şentop ve Bahçeli bayramın birinci günü de KKTC'de olacak, bayram namazını burada kılacak, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı programına iştirak edecek. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay bayramda Ankara'da olacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bayramı Ankara dışında geçirecek. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise İstanbul'da ailesiyle olacak.

AK Parti'de kritik toplantı... Masada sıcak başlıklar var
AK Parti'de kritik toplantı... Masada sıcak başlıklar var

AK Parti'de kritik toplantı... Masada sıcak başlıklar var

TCMB ile Türkmenistan Merkez Bankası arasında imzalar atıldı
TCMB ile Türkmenistan Merkez Bankası arasında imzalar atıldı

TCMB ile Türkmenistan Merkez Bankası arasında imzalar atıldı

Macron'un aramaları reddedildi! Kriz Türkiye'ye yaradı
Macron'un aramaları reddedildi! Kriz Türkiye'ye yaradı

Macron'un aramaları reddedildi! Kriz Türkiye'ye yaradı

<p>Peki, Omicron varyantından korkmalı mıyız? Yeni varyantın özellikleri neler? Omicron varyantı aşı

Omicron varyatından korkmalı mıyız?

Yunus polislerinin zorlu eğitiminden kareler

Misafirlerini kendi tasarladığı 'dönen ev'de ağırlıyor

Çöpe gidecek malzemeleri dönüştürüp dünyaya pazarlıyor