• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
16 Şubat 2021 Salı 23:17 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan: İnlerinde bulacak ve geberteceğiz

Başkan Erdoğan: İnlerinde bulacak ve geberteceğiz

Tehditlerin olduğu yerlere yeni harekat! 'Gara düştü, iş bitti' Başkan Erdoğan, “Gara hadisesi milletimiz ve devletimizi korumak için sınırlarımızın ötesinde güvenli bir alan oluşturma fikrimizi pekiştirdi. Gara önemli, sıkıntılı bir bölgeydi ve düştü, Allah'ın izniyle iş bitti” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Trabzon 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Gara operasyonu ve PKK terör örgütü tarafından 13 kişinin şehit edilmesi ile ilgili konuşan Erdoğan, 'Ey Batı neredesin? Neden sesiniz çıkmıyor, neden sustunuz' dedi. 'Gara sıkıntılı bölgeydi, Gara düştü, iş bitti' diyen Erdoğan, 'Harekatlarımızı önümüzdeki dönemde tehditlerin yoğun olduğu bölgelere doğru genişleteceğiz' diye konuştu. Erdoğan şunları söyledi:

İNLERİNE KADAR GİRECEĞİZ

"Bu teröristlere bu ülkede fırsat vermeyeceğiz. Gabar'da, Tendürek'te, Bestler Deresi'nde oraları onlara mezar ettik. İnlerine kadar giren bizim Mehmetçiğimiz, jandarmamız bundan sonra da aynı şekilde inlerine kadar girerek buraları bunlara mezar olacak. Bir daha benzer saldırılara uğramamak için güvenli hale getirdiğimiz yerlerde kalacağız."

MHP 'İNANDIK' DEDİ

Milli Savunma ve İçişleri Bakanlarının bir heyet olarak CHP ve İyi Parti'yi ziyaret ettiğini hatırlatan Erdoğan, "MHP Genel Başkanı, Cumhur İttifakımızın bir kanadı. 'Zaten Meclis'te dinleyeceğiz, size inandık, gelmenize gerek yok' dedi, şu anda yola devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

ŞEHİT ANNESİNDEN BAŞKAN ERDOĞAN'A: BUNLARIN KÖKÜNÜ KAZI

Gara'da alçakça şehit edilen Mevlüt Kahveci'nin annesi, Başkan Erdoğan ile telefonda görüştü. Acılı anne, "Cumhurbaşkanım benim oğlumun intikamını al. Bunların kökünü kazı, 1 tane kalmasın" dedi. Başkan Erdoğan da "Rabbim sabrınızı artırsın. Şehidimiz de sevgili peygamberimizin inşallah komşusu olarak bir anneye böyle şeref nasip olmaz. Siz bu şerefi yakaladınız. Mekanı cennet olsun. Hiç merak etmeyin Allah'ın izniyle onların kanı yerde kalmıyor ve kalmayacak. Aynı kararlılıkla devam ediyoruz ve devam da edeceğiz. Onların kanının damlası bizim namusumuzdur, her şeyimizdir" dedi.

KÜLTÜR EMPERYALİZMİ UYARISI: VATANI ÖNCE DİL SONRA ORDU BEKLER

Başkan Erdoğan, "Bizim Yunus" Yılı Açılış Töreni'ne katıldı. Törendeki konuşmasına şehitlerin ruhları için Fatiha Suresi'ni okuyarak başlayan Erdoğan şöyle devam etti. "Türk-İslam mührünü bu topraklara vuran asıl müessese dergahlar olmuştur. Yunus Emre Anadolu'daki 700 yıllık varlığımızı temsil eden gönül eridir. O Türkçe'nin aşk ve mana dili olmasını sağlamıştır. Dilini kaybeden bir millet hafızasını kaybeder, hatta inancını kaybeder. Türkçemiz dünyada en çok konuşulan 5. dildir. Yabancı kelime kullanma artık geleceğimizi tehdit eder duruma yaklaşmıştır. Gençlerimize, kültür emperyalizmine karşı kuracağımız en güçlü savunma hattı öncelikle dilimizi korumaktır. Vatanı önce dil sonra ordu bekler, Türkçe'mize çok sıkı sahip çıkmalıyız."

<p>Peki, TEKNOFEST yerli ve milli üretime nasıl katkı sağlıyor?  ASELSAN festivalle ilgili nasıl ger

TEKNOFEST yerli ve milli üretime nasıl katkı sağlıyor?

Suya yumurta kırarak balık avladı! Böylesi ne görüldü ne de duyuldu

Biz fark etmeden etrafımızı saran yüzler

Sabahları kendinizi yorgun hissediyorsanız bu karışımı deneyin