• $8,6743
  • €10,1797
  • 492.537
  • 1390.64
27 Ağustos 2021 Cuma 07:30 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan: Hiçbir zaferimiz kolay kazanılmadı

Başkan Erdoğan: Hiçbir zaferimiz kolay kazanılmadı

Başkan Erdoğan: Malazgirt'ten söz veriyoruz... Büyük Türkiye yolunun kesilmesine izin vermeyiz. Malazgirt Zaferi'nin 950. yılı törenlerinde konuşan Başkan Erdoğan, “Türkiye büyük medeniyet mirasının bugünkü varisi olarak yeni bir şahlanış içindedir. Büyük ve güçlü Türkiye yolunun kesilmesine rıza göstermeyeceğiz' dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Milli Park Alanı'nda düzenlenen Malazgirt Zaferi'nin 950. yıl dönümü kutlama programında konuştu. "Malazgirt, maziden atiye kurduğumuz köprünün başlangıcındaki en önemli taşıyıcı sütundur. Zaferin bininci yılı olan 2071'i de bu köprünün diğer tarafındaki ikinci büyük ayağı haline dönüştürmek istiyoruz. İlhamını şanlı geçmişimizden alan atılımı gençlerimizle birlikte zafere ulaştıracağız. Dünyada bu kadar geniş alanda iz bırakmış başka millet yoktur" diyen Erdoğan şöyle devam etti:

ŞAHLANIZ İÇİNDEYİZ

"Tarih, fethettiğimiz bütün beldelerde güveni, huzuru, hoşgörüyü ve refahı hakim kılmak için milletçe verdiğimiz büyük mücadelelerin şahididir. Bugün de ecdadımızdan aldığımız ilhamla kendi vatanımızı ve bayrağımızı dalgalandırdığımız her yeri eman ve esenlik yurdu haline getirmenin mücadelesini veriyoruz. Türkiye, doğuya ve batıya ait ne varsa hepsini kucaklayan, bağrına basan büyük medeniyet mirasının bugünkü varisi olarak yeni bir şahlanış içindedir. Bazıları bu ülkenin ve milletin bırakınız 50 yıl sonrasını 50 dakika sonrasını bile düşünmüyor, bunun sorumluluğunu hissetmiyor olabilir ama bizim vizyonumuz işte budur. Hayali olmayanın hedefi, hedefi olmayanın yolu olmaz. Buradan bir kez daha tekrarlamak istiyorum, Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı da bizimdir, İstanbul'un Fethinin 600'üncü yılı da bizimdir, Malazgirt Zaferi'nin 1000'inci yılı da bizimdir, Hicret'in 1500'üncü yılı da bizimdir. Tarihin bize yüklediği hiç bir sorumluluktan kaçmamış, hiçbir mücadeleden geri durmamış, hiçbir fedakarlıktan sakınmamış, emeğini ve gerektiğinde canını ortaya koymaktan çekinmemiş bir milletiz. Çünkü biz Türkiye'yiz. Anadolu'daki tarihimizin sıfır noktası Malazgirt'ten bir kez daha söz veriyoruz, büyük ve güçlü Türkiye yolunun kesilmesine rıza göstermeyeceğiz."

BOSNA HERSEK VE KARADAĞ'A RESMİ ZİYARET

Başkan Erdoğan, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyinin davetine icabetle bugün bu ülkeye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. Erdoğan, cumartesi günü de Cumhurbaşkanı Milo Cukanoviç'in davetine icabetle, Karadağ'a resmi ziyarette bulunacak.

Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız tarafından Başkan Erdoğan'a hediye takdim edildi.

GELİŞMİŞ ÜLKELER LİGİNE GETİRDİK

Türkiye'deki asırlık ihmalleri, geri kalmışlıkları, hak ve özgürlük eksikliklerini, milletle birlikte 19 yıl gibi kısa bir sürede gidermeyi başardıklarını belirten Erdoğan, şöyle devam etti: "İnşallah dünyanın küresel, siyasi ve ekonomik düzeninin yeniden biçimlendiği şu dönemi de istikrar ve güven iklimini koruyarak değerlendirdiğimizde artık zirveye çıkmış olacağız."

'MALAZGİRT ZAFERİ BÜYÜK BİR MİLLET ŞUURUNUN ESERİDİR'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Malazgirt Zaferi'nin 950'inci ve Büyük Taarruz 'un 99'uncu yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada önemli mesajlar verdi: "Hala aktif olan Bizans komplolarına karşı dikkat ve uyanık olmak en başta gelen sorumluluğumuzdur. Malazgirt'in, Büyük Taarruz'un, Dumlupınar'ın rövanşını almak, tarihi hesaplaşmaları tekraren görmek için fırsat kollayan husumet ve hıyanet cephesine karşı asla taviz verilmeyecektir. Ne terör saldırıları ne düzensiz göç akınları ne de küresel ve bölgesel menfur senaryolar Türk milletinin istikbalini karartamayacak, var oluş azmini kıramayacaktır."

DESTANIN 99. YILINA ÖZEL 'ZAFER YÜRÜYÜŞÜ'

Kurtuluş Savaşı'nı zafere götüren, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı Büyük Taarruz emrinin verildiği Kocatepe'de 99. yıl için 'Zafer Yürüyüşü' yapıldı. Şuhut'ta bulunan Atatürk Evi'nde toplanan ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen gençler, ellerinde meşalelerle yaklaşık 3 saatte Kocatepe'ye ulaştı. Başkomutan Mustafa Kemal Anıtı'na çelenk sunulurken şehit mezarlarına da karanfil bırakıldı.

<p>Temelini 2017'de Başkan Recep Tayyip  Erdoğan attı.</p><p>New York'un silüetinde yerini alan  yen

Yeni Türkevi binası açılışa hazır

Düzce'de üretilen elektrikli motosiklet ve bisikletler dünya yollarında

Sivas'ta, Hititler dönemine ait ''apartmanlar'' keşfedilmeyi bekliyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün tabliye montajları tamamlanma aşamasına geldi