• $8,6489
  • €10,1627
  • 491.473
  • 1391.43
7 Haziran 2021 Pazartesi 02:59 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan duyurdu: PKK'nın sorumlusu öldürüldü! Mahmur'a MİT'ten operasyon

Başkan Erdoğan duyurdu: PKK'nın sorumlusu öldürüldü! Mahmur'a MİT'ten operasyon
DHA

MİT'ten nokta atışı terörist avı. Türkiye, sınır içi ve sınır ötesi harekatlarla terörle mücadelesine devam ediyor. Son önemli haberi dün Başkan Erdoğan, paylaştı. Erdoğan, “PKK'nın üst düzey yöneticisi ve Mahmur genel sorumlusu Selman Bozkır, iki teröristle MİT tarafından etkisiz hale getirildi” dedi.

Başkan Erdoğan, dün Twitter hesabından bir mesaj paylaşarak, MİT'in başarılı operasyonuyla terör örgütü PKK'nın üst düzey yöneticisi ve Mahmur Genel Sorumlusu Selman Bozkır'ın etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Başkan Erdoğan mesajında, "Hain ve bölücü örgütün Mahmur'u terörün 'kuluçka merkezi' olarak kullanmasına müsaade etmeyecek, terörü kaynağında kurutmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

İLLEGAL PARA SORUMLUSU

İletişim Başkanlığı operasyonun detaylarını da paylaştı. Mülteci kampı adı altında PKK/KCK faaliyetlerinin organize edildiği Mahmur'daki örgüt elebaşısı Selman Bozkır, MİT'in hedef listesine alınmıştı. PKK/KCK'ya 1990'larda katılan Selman Bozkır, uzun yıllar, örgütün Avrupa'daki faaliyetlerini organize etti, bu kapsamda örgütün İngiltere sorumluluğunu da yürüttü.

Mahmur'da görevlendirilmeden önce Irak'ın kuzeyinde örgütün illegal para trafiğini yönetti. Son olarak, Kandil alanında sıkışan PKK/KCK'nın, Mahmur'a ağırlık vermesi üzerine Mahmur Genel Sorumluluğu'na getirildi. Yapılan istihbari analizlerde, PKK/KCK'nın Mahmur Kampı'na Kandil kadar önem verdiği, mülteci kampı adı altında eylemci kadrolarını bu alandan temin ettiği/yetiştirdiği belirlendi. MİT'in, Mahmur operasyonunda Bozkır, iki teröristle 5 Haziran'da nokta atışıyla öldürüldü.

ABD YİNE ŞAŞIRTMADI! YAŞANANLARDAN ENDİŞELİYMİŞ

TSK'nın, Irak'ın kuzeyindeki teröristlere düzenlediği operasyonla ilgili açıklama yapan ABD'nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Linda Thomas-Greenfield, Türkiye'yi suçlayan ifadeler kullandı. BM gözetimindeki Mahmur Kampı'nın terör örgütü PKK'nın üssü haline gelmesini görmezden gelen elçi, "Yaşananlardan endişeliyiz" açıklamasında bulundu.

ÜST DÜZEYLERDEN BİRİ DAHA EKSİLDİ

MİT ve TSK'nın ortak operasyonunda, 18 Mayıs günü PKK'nın Metina Vadisi genel sorumlusu ve örgütün silahlı kolu HPG'nin sözde Askeri Konsey üyesi İran uyruklu Agit Rojhilat kod adlı Mouhammad Housseyin Şahbazi ile korumaları Şervan kod adlı Mahmoud İssa ile Çektar kod adlı Ekrem Aktürk, nokta hava harekâtıyla öldürüldü. 20 yıldan beri PKK'nın dağ kadrosunda sorumlu olan terörist Şahbazi, aynı zamanda şehir merkezlerinde intihar saldırıları düzenleyen kadın canlı bombaları da eğitiyordu. Terörist Şahbazi 2015-2017 yıllarında bizzat Murat Karayılan'dan aldığı talimatla DEAŞ saldırıları bahane edilerek Kerkük'ün işgaline katıldı.

ÖRGÜT KARIŞTI

Türkiye'nin son olarak sözde Suriye sorumlusu Nurettin Sofi'nin etkisiz hale getirilmesinin ardından Şahbazi'nin de ölümü örgütte paniğe neden oldu. Örgütte 20 sözde üst düzey yöneticisine el çektirilip yerlerine başka isimler getirildi.

  • başken erdoğan
  • selman bozkır
  • terör örgütü
<p>Geçmişi unuttular provokasyonun  fitilini ateşlediler. KYK yurtlarında çekildiğini iddia ettikler

Sosyal medyada KYK kışkırtması

Adil Karaismailoğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün kedi yolundan yürüyerek karşıya geçti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (21 Eylül 2021)

Deniz dibinde yaşayan şaşırtıcı hayvanlar