• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
14 Nisan 2021 Çarşamba 23:37 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan: Draghi'nin yaptığı terbiyesizlik

Başkan Erdoğan: Draghi'nin yaptığı terbiyesizlik

İtalya Başbakanı'na sert tepki! ‘Diktatör' ifadesi tam bir terbiyesizlik. Başkan Erdoğan, kendisine yönelik ‘diktatör' ifadesini kullanan İtalya Başbakanı'na “Draghi denilen adam aramızdaki münasebetlere baltayı vurmuştur. Tam bir terbiyesizlik” sözleriyle tepki gösterdi.

Başkan Erdoğan, Millet Kütüphanesi'nde gençlerle buluştu, sorularını yanıtladı. Erdoğan buluşmanın videosunu sosyal medya hesabından paylaştı. Erdoğan, İtalya Başbakanı Draghi'nin "diktatör" ifadesiyle ilgili şunları söyledi: "Tam bir densizlik, tam bir terbiyesizliktir. Draghi denilen adam aramızdaki münasebetlere baltayı vurmuştur. Atanarak oraya gelmiş birisin. Tayyip Erdoğan'a bir defa böyle bir ifadeyi kullanabilmen için tarihinden haberinin olması lazım ama gördük ki yok."

BAŞKOMUTAN BENİM

Erdoğan gençlerin Kanal İstanbul'la ilgili sorularına şu cevabı verdi: "Montrö'yle yakından uzaktan bir alakası yok. Montrö, İstanbul Boğazı'yla alakalı bir sözleşmeydi. Kendi egemenliğimizi tamamen tesis etmiş bir eser kazandırıyoruz." Erdoğan 104 emekli amiralin bildirisiyle ilgili "Askerin emeklisi olmaz. Asker askerdir. Çok bu işi seviyorsanız kalkarsınız siyasete soyunursunuz. Bir başkomutan olarak, ülkemin birlik, beraberliği, huzuru noktasında bunu teminle sorumlu bir insan olarak kabul etmemiz mümkün değil."

'ANKARA SÖZLEŞMESİ' DERİZ

Başkan Erdoğan İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili de, "Eğer böyle bir sözleşmeye illa ihtiyacımız varsa biz bu sözleşmenin daha adili, daha güzelini, daha güçlüsünü Ankara Sözleşmesi diye hazırlarız" ifadelerini kullandı.

İFTAR SÜRPRİZİ

Başkan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, ramazanın ikinci iftarında Ankara'nın Mamak ilçesinde oturan bir ailenin misafiri oldu. Yemeğin ardından evdekilerle çay içip sohbet eden Erdoğan çifti, çocuklara tablet hediye etti.

  • başkan erdoğan
  • kanal istanbul
  • ankara sözleşmesi
  • italya başbakanı draghi
<p>İsrail polisi sabah namazı sonrası Mescid-i Aksa'dan çıkan cemaate müdahale etmesi sonucu 10 kişi

İsrail polisinden Mescid-i Aksa'dan çıkan Filistinlilere müdahale: 10 yaralı

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır