İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.5867
  • 5.3717
  • 190.86
  • 101.891
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Başbakan‘ın oğlu dinlenir

Derin yapının muhtarından itiraf gibi açıklama...

x

Eski İstihbarat Dairesi Başkanı Ramazan Akyürek, avukatı Adnan Şeker’le birlikte cemaate yakınlığıyla bilinen Bugün Tv’ye konuştu. Paralel yapının emniyetteki muhtarı olarak bilinen Ramazan Akyürek programda adeta günah çıkardı. Bilmeden hatalarım olmuş olabilir diyen Akyürek, “Başbakan dinlenemez ama oğlu vatandaştır onun için karar alınabilir” dedi. Paralel yapının emniyet içindeki yapılanmasına 1 numara olarak gösterilen Akyürek, hakkındaki en önemli suçlamalardan biri olan yasadışı bir şekilde binlerce kişinin dinlenmesi olayına ilişkin olarak, hiçbir bilgisinin bulunmadığını öne sürdü. 

Her vatandaş dinlenebilir 

İşte Akyürek’in itiraf gibi açıklamaları: “Başbakan veya herhangi bir siyasinin çocuklarıyla ilgili herhangi bir kanuni düzenleme yoktur. Yani Ramazan Akyürek istihbarat başkanıdır veya Başbakandır ama oğlu Ahmet vatandaştır. Onun için karar almış olabilirler. Yoksa  Başbakan’ı hiç kimse cesaret edip de değişik isimle veyahut başka şeyle dinleme hakkını kendinde göremez ve görmemelidir” dedi. 

Cemaatleri severim

Akyürek, cemaatle ilgili olarakşunları söyledi: “Şimdi bütün tarikatların, cemaatlerin, ayağının altından öperim ben. Ben seviyorum onları, onlar da beni seviyor.” 

Başkasının telefonundan konuşmasın

Avukatı Adnan Şeker ise şunları söyledi: “Selam Tevhid Örgütü’ çerçevesinde Başbakan’ın bir danışmanı dinleniyor. Danışmanının telefonunda yaptığı görüşmeler dinlemeye takıldı. Eğer Başbakan dinlendiğini düşünüyorsa neden başkasının telefonundan konuşma gereği 
duyuyor." 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Tamamen yerli ve milli olarak üretilen Elektromanyetik Fırlatma Sistemi ŞAHİ209´un saha testlerine b

Elektromanyetik Fırlatma Sistemi ŞAHİ209´un testlerine başlandı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sabahları uyanamayanları yataktan kaldıracak 11 öneri

Ünlü yıldızların gençlik halleri

En Çok Okunanlar