HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3673
  • 6,1219
  • 210.237
  • 93.616
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Başbakan'dan Redhack cevabı

Başbakan Erdoğan, AB konseyi Başkanı Herman Van Rompuy ile yaptığı görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

x

Başbakan Erdoğan, "Reyhanlı saldırısının ardından bir hacker grubu bir istihbarat raporunu sızdırdığını öne sürüyor ve bu raporda saldırının El Nusra adlı bir örgüt tarafından yapıldığı belirtiliyor. Bu yönde size ulaşan bir bilgi söz konusu mu? İçişleri Bakanı ve AK Parti genel başkan yardımcısının açıklaması var" diye sordu. Ardından da Kemal Kılıçdaroğlu'na açılan tazminat davasına ilişkin bir soru yöneltti. 

Erdoğan, ilk soruya cevaben, medyayı birlikte çalışmaya ve dikkatli olmaya çağırdı. Erdoğan şöyle konuştu: "Bu hackerlar, buna benzer konular, istihbaratın güvenlik güçlerinin yakından ilgilendiği takip ettiği konular. Bu konularda da şu örgüt bu örgüt vesaire gibi yakıştırmaların nihai neticesi alınmadan açıklanması sadece bu örgütlerin propagandasına yarar. Yazılı ve görsel medya olarak lütfen bunlara iltifat etmeyin. Bunlar elinizde belgeler var olduğu zaman yazın çizin. Bu belgeler ortaya çıkana kadar lüzumsuz yere propagandasını yapıyorsunuz. Bu, farkında olmadan teröre, terör örgütlerine destektir. Bu desteği vermeyelim. Burada farklı bir sürecin içindeyiz ve sürecin içerisinde gerek Orta Doğu'da Suriye ile verdiğimiz mücadele gerek içeride mevcut gelişmeler bunlara yönelik adımları el birliği ile atmamız lazım. Burada güç birliğine şiddetle ihtiyacımız var. Dolayısıyla bunlara pek iltifat etmezsek isabetli olur diye düşünüyorum." şeklinde konuştu.

TAZMİNATLA SUCUK SİNYALİ

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na açılan tazminatla ilgili olarak da şu ifadeleri kullandı: "Kendimi ana muhalefet genel başkanına muhatap olarak kabul etmiyorum. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na o denli bir hakareti yapabilecek bir babayiğit karşımda göremiyorum. Onun için onlara gerekli olan cevabı hukuk devletinde avukatlarım gerekli şekilde veriyorlar. Tazminatsa tazminat. Bugüne kadar kazandığımız çok tazminatlar var. Kayseri Büyükşehir Belediye başkanım bu tazminatlarla biliyorsunuz sucuk festivallerinde halka sucuk dağıtarak geçekleştirdi. Ben de herhalde İstanbul'un Sultanahmet Meydanı'nda ya da daha uygun bir meydanda bunun değerlendirmesini yapacağız. Havuz dolsun biraz daha boşluk var. Onun dolmasını bekliyorum." CİHAN

ÇELİK: ER SIZDIRDI, REDHACK KARIŞTIRDI

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Kocaeli´de halk otobüsü şoförü, durakta tekerlekli sandalyede bekleyen engelli çocuğu ve annesini ar

Kocaeli´de halk otobüsü şoförü engelli çocuk için güzergahını değiştirdi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Emekli ocak ayı zam oranı na kadar oldu? SGK SSK BAĞKUR emekli maaşı ocak zammı...

En Çok Okunanlar