• $9,5351
  • €11,1423
  • 552.541
  • 1522.04
6 Kasım 2013 Çarşamba 17:17 | Son Güncelleme:

Başbakan'dan önemli açıklamalar

Başbakan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Finlandiya Başbakanı Jyrki Katainen ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Finlandiya Başbakanı Jyrki Katainen ile ortak basın toplantısı düzenliyor.İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

(Demokratikleşme paketi): İki ana başlık var. İşin yürütme alanına ait kısım. Bunları süretla uyguluyoruz. İkincisi yasama organıyla ilgili kısım.Alt yapı çalışması sürüyor.

(Mustafa Sarıgül'ün adaylığını nasıl değerlendiriyorsunuz) : Bunu yanıtlamayı Gereksiz buluyorum.Bunu bırakalım da ana muhalefetin lideri söylesin. Daha yeni partiye üye olmuş bir zat.

BİRİLERİ HERHAMDE ÖZEL OLARAK GÖREVLENDİRMİŞ

'Türkiye'de bazık kesimlerin artan rahatsızlığı var. İnsanların özel hayatına müdahale ettiğiniz söyleniyor. Kız erkek öğrencilerin bir evde kalması olayı' sorusu üzerine Başbakan şu yanıtı verdi:

Birileri herhalde özel olarak görevlendirmiş  bu arkadaşımı .11 yıldır başbakanım.4.5 yıl belediye başkanlığım var. Kimsenin özel hayatına müdahale etmiş değiliz. Böyle olsaydık Türkiye'de iki kişiden birin oyunu almazdık. En büyük teminatımız halkımızdır. Üç dönemdir oyları artarak gelen bir iktidar olarak geldiğimiz nokta teminattır. İnsanların özel hayatı bizim teminatımız altındadır.  Meşru ve gayrimeşru hayatlar vardır. Bu konuda üzerimize düşen görevler vardır. Bunu bize yasalar verir.  Yasalar bize ne hak verirse o adımları atarız.

 

<p>Çin basını konu hakkında sessiz. Ancak  sosyal medya paylaşımları sorunun büyümeye başladığına iş

Çin'de motorin sıkıntısı

Kahramanmaraş'ın cips tarhanası Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şuşa'da Cıdır Ovası'nda şehitler için dua etti

İnkaya kazıları Paleolitik dönem insanlarının göçlerine ışık tutacak