• $7,406
  • €9,0082
  • 419.595
  • 1444.53
30 Ağustos 2012 Perşembe 10:41 | Son Güncelleme:

Başbakan'dan Cemil Çiçek'e eleştiri

Başbakan'dan Cemil Çiçek'e eleştiri

TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in yaptığı teröre karşı milli mutabakat çağrısı dün AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nda (MKYK) değerlendirildi.

Başbakan Tayyip Erdoğan da Çiçek’in girişimini eleştirdi. Erdoğan toplantıda, Çiçek’in açıklamasında yer alan öneriler için, “Orada söylenenleri biz zaten yaptık. Keşke bunu, Meclis’teki partilerle de görüşüp öyle yapsaydı, o zaman Meclis’in ortak iradesini göstermiş olurdu, ama öyle olmadı” dedi.

Hürriyet'te yer alan habere göre; MKYK’da eleştirilere hedef olan Çiçek’in açıklamaları için Erdoğan da şu değerlendirmelerde bulundu:

“Zaten kendisi de söylüyor, vatandaş Cemil Çiçek olarak bu girişimi başlatmış. Ama keşke Meclis’teki partilerin grup başkanvekilleriyle görüşerek bunu yapmış olsaydı. O zaman bu, Meclis’in ortak iradesini göstermiş olurdu. Ama böyle olmadı. Zaten hiçbir partiden de destek gelmedi. Yapılması istenenleri de zaten biz hükümet olarak yaptık.”

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik de dün düzenlediği basın toplantısında TBMM Başkanı Çiçek’i eleştirdi: ‘‘Biz temenni ederdik ki herkesi terör karşısında ortak tavır takınmaya davet eden böyle mühim bir meselede, en azından partilerin grup başkanvekilleriyle bunu paylaşsaydı. Meclis’in iradesini yansıtan bir metin olarak yayınlanması belki daha doğru olurdu. Ama Sayın Başkan’ın bu irade beyanı, ulusal mutabakat metni örneği, bu teklif, çıkışı itibariyle iyi niyetlidir, son derece anlamlıdır. Ama usul ve yöntem itibariyle kendi içerisinde bazı sıkıntılar barındırıyor. TSK’nın, terörle mücadele eden kurumların bütün ihtiyaçları bugüne kadar en kamil manada karşılanmaktadır. ‘Bunlar karşılanmalıdır’ dendiği zaman sanki burada bir eksik varmış gibi bir tartışma zemini ortaya çıkar ki bu bence doğru değildir.”

<p><span>Gaziantep'in meşhur lezzeti küşleme kebabı hem görünümü hem de tadıyla görenlerin iştahını

Gaziantep'in meşhur küşleme kebabı tarifi

Ünlü belgeselci dünyayı böyle kandırdı! Her şey sosyal medyada ortaya çıktı

İstanbul'da 14 adreste PKK'ya yönelik operasyon

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşamı ve siyasi kariyeri