• $8,3193
  • €10,0343
  • 477.961
  • 1345.15
25 Haziran 2018 Pazartesi 00:23 | Son Güncelleme:

Başbakan Yıldırım: Bugün bayram günüdür bugün Türkiye günüdür

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da AK Parti Genel Merkezi balkonundan bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması öncesinde parti binası önünde toplanan vatandaşlara seslenen Yıldırım, "Zaman kucaklaşma vaktidir. Millet kazanmıştır. Bu seçimin kaybedeni yoktur. Bütün vatandaşlarımız emin olmalıdır ki Türkiye daha güçlü demokrasisi ile daha sağlam temellere oturmuş Türkiye olarak yoluna devam edecektir" dedi. Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkan satır başları şu şekilde;

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR 

Aziz milletim ay yıldızlı bayrak gölgesinde 81 şehrimiz 81 milyon milletimiz, hepimizden tüm ülkemizden Allah razı olsun. Sözlerimin hemen başında aziz milletimizin mukaddes şehitlerini şükranla anıyorum. Kahraman Mehmetçik'i alnından öpüyor başarılar diliyorum. Ülkemizin pırıl pırıl gençlerini memleketimizin yüz akı kadınlarımızı selamlıyorum. Mübarek Ramazan ayında meydanları hınca hınç dolduran bütün milletimize teşekkür ediyorum.

Türkiye'nin her rengini her sesini her köşesini selamlıyorum. Bugün bayram günüdür değerli kardeşlerim. Bugün Türkiye'nin günüdür. Gün 81 milyonun kazandığı kaybedeni olmayan bir gündür. 24 Haziran seçimleri demokrasi tarihimizin en önemli dönüm noktaıs olmuştur.

Bugün yeni bir gündür. Geçmiş geçmişte kaldı. Yeni günde yeni şeyler söylemek lazım diyorum. Türkiye sevdalısı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yeni sistemin cumhurbaşkanıdır.

Şimdi farklılıklarımızla birlikte yeniden kaynaşmak için bir de beraber olmak için hazırız, bu aşkla bu şevkle geleceğe kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz. Zaman kucaklaşma zamanıdır. Türkiye'ye yakışan demokratik olgunlukla bu seçimi başarıyla tamamladık. Bu zafer sizindir, bu zafer aziz milletindir. Türkiye'yi durdurmak isteyenler dize getirmek isteyenler dize gelmiştir, millet kazanmıştır. Bir kez daha Türkiye kazandı.

Bu seçimin kaybedeni yoktur siyasi rekabet bizim için yenme yenilme anlamına gelmez. Herkes bütün vatandaşlarımız emin olmalıdır ki Türkiye daha güçlğü demokrasisiyle daha sağlam temellere oturmuş bir Türkiye olarak yoluna devam edecektir. Seçimlere bu kadar yüksek katılım olması vatandaşımızın Türkiye'nin geleceğine onan inancını en güzel şekilde göstermiştir. Bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Hangi partiye oy vermiş olursa olsun her bir vatandaşımızın cumhurbaşkanı, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'dır

<p><span>Gaziantep'in meşhur yemeği çağla aşı Ramazan'da yoğun ilgi görüyor. Antep'te özellikle ilkb

Gaziantep'in sadece ilkbaharda yapılan çağla aşı tarifi

82 saatlik kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu

Endonezya kaybolan denizaltıyı aramak için bölgeye savaş gemileri konuşlandırdı

Doğadan topladığı dal ve kütükleri sanat eserine dönüştürüyor