• $8,1822
  • €9,6936
  • 502.625
  • 1152.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
25 Haziran 2020 Perşembe 01:48 | Son Güncelleme:

Baro düzenlemesi için muhalefet turu

Baro düzenlemesi için muhalefet turu

AK Parti, baroların yönetim yapısını değiştirecek kanun telifi için Meclis'teki muhalefet partileriyle görüştü, önerilerini ve itirazlarını dinledi.

AK Parti Grup Başkanvekilleri Cahit Özkan ve Bülent Turan barolarla ilgili düzenlemeye son şekli verilmeden önce CHP, İyi Parti (İP) ve HDP Grup Başkanvekilleriyle bir araya gelerek teklifle ilgili görüşlerini aldı

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan görüşmelerin ardından yaptığı açıklamada, “Partilerin önerilerini not aldık. Taslak olgunlaşma aşamasında” ifadelerini kullandı.

ÖNERİLERİ NOT ALDIK

Özkan şunları söyledi: “Bu işin en başından itibaren Cumhur İttifakı olarak beraber çalıştık. Bugün diğer partiler ile görüşme gerçekleştirdik. Onların teklif ve değerlendirmelerini not aldık. Hukuk seviyesini artıracak, genç avukatları destekleyecek pek çok düzenlemeyi Meclis’e taşıyacağız. Henüz bugün siyasi partilerin görüşlerini de aldık bu değerlendirmeleri kendi siyasi grubumuzda değerlendireceğiz. Olgunlaşmakta olan süreçte diğer çevrelerin de görüşlerini aldık.”

DESTEK DE BULDUK

Ziyaretlerimize diğer parti gruplarının bazı noktalara ilişkin kesinlikle karşı oldukları ve tamamen destek verebilecekleri bölümler de oldu. Tabi biz bu konuları değerlendireceğiz. Diğer parti gruplarının önerilerini de not ettik. Onları da değerlendirip teklifimizin son halini Meclis Başkanlığı’na sunacağız. Bu arada Meclis Genel Kurulu’nda da çoklu baro konusu gündeme geldi. Muhalefetin “Çoklu baro Anayasa ihlali olur” şeklindeki açıklamasına AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AYM barolarla ilgili konuların Meclis iradesinde olduğunu hükme bağlamıştır” ifadelerini kullandı.

<p>Azerbaycan’ı cephede yenemeyen Ermenistan’ın Başbakanı Nikol Paşinyan'ın işgal altınd

İşgalci Ermenistan'ın Başbakanı Paşinyan PKK yanlılarıyla omuz omuza

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hangi burçları enerjili bir gün bekliyor? 28 Ekim 2020 burç yorumları

Görenler şaşkına döndü, evinin garajında kartonlarla tank yaptı