• $9,5004
  • €11,065
  • 548.672
  • 1519.25
14 Ekim 2021 Perşembe 07:18 | Son Güncelleme:

Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD ve Rusya'ya sert tepki: Verdiğiniz silahla şehit düşüyorlar

Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD ve Rusya'ya sert tepki: Verdiğiniz silahla şehit düşüyorlar

"Teröristi silahlandırıp saldırıları kınıyorsun" Bakan Çavuşoğlu, “Suriye'deki son saldırılarda Rusya ve ABD'nin de sorumluluğu var. ABD göstermelik bir kınama açıklaması yapıyor. O silahları sen verdin” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'deki terör tehdidiyle ilgili net açıklamalar yaptı: "ABD ve Rusya teröristleri en az 30 km güneye çıkaracaktı. Rusya, Tel Rıfat ve Münbiç'i temizleyecekti. Bu sözler tutulmadı. Dolayısıyla son saldırılarda Rusya'nın ve ABD'nin de sorumluluğu var, sözlerinde durmadılar. Bu teröristler burada olduğuna göre, biz kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Temizlenmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Saldırıları kınıyoruz diyorlar peki bu silahları kim veriyor sen eğitiyorsun, sonra göstermelik bir kınama açıklaması yapıyor." Reuters, Çavuşoğlu'nun "Rusya ve ABD'nin sorumluluğu var. Türkiye Suriye'de ne gerekiyorsa yapacak" sözlerini 'son dakika' koduyla dünyaya geçti.

ABD'DEN GÜNLER SONRA TAZİYE

ABD Dışişleri Bakanlığı, Fırat Kalkanı Bölgesi'nde terör örgütü PKK/YPG'nin saldırısı sonucu şehit olan iki özel harekat polisi için saldırıdan günler sonra başsağlığı diledi. Bakanlık Sözcüsü Ned Price yaptığı açıklamada, "NATO müttefikimiz Türkiye'ye sınır ötesinden yapılan saldırıları kınıyoruz. Suriye'de öldürülen iki Türk polisinin ailelerine başsağlığı diliyoruz" dedi.

<p>Herkes şaşkındı. Onu sadece  belgesellerden tanıyorlardı. İstanbul Arnavutköy'de örneğine az rast

Mahallede kızıl akbaba şaşkınlığı

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu